Jump to content
انجمن پی سی دی

جزایر سیشل، بهشت آفریقا


Recommended Posts

سیشل (Seychelles) مجمع الجزایری است متشکل از 115 جزیره واقع در اقیانوس هند، نزدیک به شمال جزیره ماداگاسکار. این کشور جزیره ای که به طور رسمی «جمهوری سیشل» خوانده می شود، با جمعیت 86 هزار و 525 ن??ری خود، کم جمعیت ترین کشور آ??ریقا به شمار می رود.

 

شهر «ویکتوریا» بزرگترین شهر سیشل و پایتخت آن است. این شهر به «پورت ویکتوریا» نیز نامیده می شود و جمعیت آن در آمارگیری سال 2002، نزدیک به 25 هزار ن??ر برآورد شده است. تنها یک سوم جزایر سیشل مسکونی است.

1.jpg

 

برای دیدن عکس در اندازه اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی 640x400 پیکسل میباشد

2.jpg

Link to comment
Share on other sites

3.jpg

از همسایه های سیشل می توان به زنگبار در غرب، جزیره موری تیوس (Mauritius)، جزیره رودریگز (Rodrigues)، جزایر آگالگا (Agaléga) و جزیره رئونیون (Réunion) در جنوب و کشور کومور (Comoros) و کشور مایوت (Mayotte) در جنوب غرب اشاره کرد.

 

جزایر اصلی سیشل عبارت است از ماهه (Mahé)، پراسلین (Praslin) و لادیگ (Praslin). 90 درصد جمعیت این کشور در جزیره اصلی آن یعنی ماهه سکنی گزیده است. جزیره ماهه 27 کیلومتر طول و 3 تا 8 کیلومتر عرض دارد. ویکتوریا، پایتخت سیشل نیز در همین جزیره واقع شده است.

برای دیدن عکس در اندازه اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی 640x427 پیکسل میباشد

4.jpg

Link to comment
Share on other sites

آب و هوا:

 

آب و هوای جزایر سیشل، استوایی و مرطوب و بسیار دلپذیر است. در این منطقه از جهان دمای هوا در سال مت??اوت است. در ماه می درجه حرارت به 24 الی 30 درجه سانتی گراد می رسد.

 

میزان بارش در در دامنه کوه های ویکتوریا سالانه بین 29 میلی متر تا 36 میلی متر گزارش شده است. در دیگر جزایر سیشل، بارندگی اندکی کمتر است. در سردترین ماه های سال (ژوئیه تا اوت) حداقل دمای هوا معمولاً به 24 درجه سانتی گراد می رسد.

 

بادهای جنوب شرقی اغلب از ماه می تا نوامبر می وزد و این زمان، بهترین ??صل برای سپری کردن اوقات در سیشل به شمار می رود. بیشترین میزان رطوبت هوا 80 درصد است که در ماه های سال یعنی دسامبر تا آوریل به وجود می آید.

 

هر چند مارس و آوریل را گرمترین ماه های سیشل نامیده اند ولی با این حال دمای هوا به ندرت از 31 درجه سانتی گراد ??راتر می رود. بخش عمده جزایر سیشل در خارج از کمربند وقوع طو??ان قرار دارد و لذا وزش بادهای تند در این کشور جزیره ای نادر است.

برای دیدن عکس در اندازه اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی 640x512 پیکسل میباشد

7.jpg

برای دیدن عکس در اندازه اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی 640x512 پیکسل میباشد

8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
×
×
  • Create New...