رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
saeed kratos

خون dark souls در رگهای bloodborne جاریست / تحلیلی بر گیم پلی bloodborne در گیمزکام

پست های پیشنهاد شده

ارسال شده در (ویرایش شده)

bloodborne-jaquette-53968ef7d2aaa.jpg

وقتی سونی در E3 بازی bloodborne رو معر??ی کرد برای ما احساسی مثل این داشت که انگار منتظر دیدن یه ن??ر که خیلی بهش علاقه داریم بودیم ولی ناگهان متوجه میشیم که اون شخص برادر کوچکتر اون ن??ر هست و حتی شاید

یه جورایی جذاب تر هم به نظر میرسه.اون کاملغا شبیه یه بازی سولز بود که در ??از تاریکی عمیقتری ??رور??ته ولی ریتم و قطعات بازی به طرز عجیبی نا اشنا به نظر میرسیدند.بعد از گذراندن صدها ساعت پای این سری بازی واقعاحس

سورئالی داشت که تصور کنم چیزی که به وضوح در سری سولز ریشه دوانده بود تغییر کرده باشد حتی اگر چه اسم این بازی از خانواده ی سولز نیست.

bloodbornegamescom.jpg

گمان میکنم تنها چیزی که نیاز داشتم زمان بود.زمانی که در نمایشگاه گیمز کام بهش رسیدم اگرچه ??قط 15 دقیقهوقتی dualshock 4 را به دست گر??تم و شروع به هدایت قهرمان مرموز بازی در میان خیابانهای شهر کردم دقیقا این

حس به مندست داد که همان ک??شهایی که عاشقشان هستم را به پا کرده ام ولی قرار است یک دوچرخه ی جدید را برانم در حالی که یک شاتگان هم دارم!!!!!!

به ترتیب میگویم: ??ریم ریت متلاطم E3 ر??ته بود و نمایش بازی این اجازه را میداد تا کاملا ??ضای مه الود و تیره و لندن مانند yharnam , از سیم خاردارهای دروازه های اهنی ان گر??ته تا کالسکه های تزیین شده ای که در نوسط راه رها

شده اند را درک کنیم.همه جا روشن شده بود توسط اتشهایی نه چندان پر نور در اطرا?? تجمع روستاییان ع??ونت زده و مشعل به دست( که همانند رزیدنت اویل 4 به نظر میرسدند) .لازم است بگویم کهbloodborne یک گام بلند بسمت

بالا است نسبت به ساخته ی قبلی استدیو به خصوص از نظر جزییات.

bloodborne-screen-03-ps4-us-10jun14?$MediaCarousel_Original$

بعد از ثانیه هایی که به شخصیت بازی عادت کرده بودم ناگهان همه چیز مثل یک موتور حا??ظه برایم به کار ا??تاد: وزن شخصیت و سرعت راه ر??تن و دویدن , چرخش شخصیت بازی, واکنش او نسبت به ضربه زدن و ضربه خوردن و حتی

ان مکث نسبتا طولانی و تحقیر امیز و اشنای پس از مرگ. اشیای درخشان روی دشمنها که همان ایتمها هستند , نوار سلامتی و نوار استقامت , تعویض سلاحها با d-pad , دویدن و پرش با دکمه ی دایره و ...... قطعا میتوان گ??ت

کهbloodborne یک عنوان از DNAدارک سولز است.

بزرگترین ت??اوت خودش به اندازه ی کا??ی بزرگ هست ولی مخصوصا برای دارک سولز بازهایی مثل من خیلی بزرگتر هم جلوه میکنه.من که عادت داشتم در این بازی سپرهای عظیم و بزرگ برای د??اع به دست بگیرم خیلی سخته که

حالا میدونم توی این بازی بهترین د??اع حمله است و یک اسلحه ی گرم یا یک اسلحه ی سرد دیگر جایگزین سپری که در دست راست میگر??تیم شده است.تا کنون سازنده جندین نوع از کمبوهایی مختل??ی که میتوان اجرا کزد را به ما

نمایش داده است.من در دمویی که بازی کردم کلاس نرمال را انتخاب کردم که دارای یک ج??ت سلاح شاتگان مانند که سر ان با تیغه ای مرگبار اره مانند مجهز شده بود در دو دستش داشت.یک کلاس سنگین هم بود که یک تبر بزرگ و

یک اسلحه ی گرم در دست داشت.

765847410673175211.jpg

من خیلی زود ??همیدم که این سلاح blunderbuss که مثل شاتگان بود اصلا در ??واصل کمی دور موثر نیست و وقتی زامبی ها و دشمنان کمی دور بودن تیرها پخش میشد و ضربه ی خلی کمی به انها وارد میکرد.ولی بسیار در ضد

حمله موثر بود.اگر به موقعشلیک را می??شردید (که کار اسانی نبود) به ریه ی دشمن شلیک میکرد و او را به زمین پرتاب میکرد و در حالت گیجی قرار میگر??ت و اماده ی زدن ضربات زیاد برای ما بود.

در E3 اقای میازاکی بر اهمیت ضد حمله تاکید زیادی کردندو این موضوع در گیمزکام برای من به وضوح ثابت شد چون مدام باید غلت میزدم.به عقب میپریدم, به موقع حمله میکردم و وقتی اوضاع خیلی بد میشد با یک شلیک ضدحمله

ای اوضاع را به ن??ع خود برمیگرداندمگلوله ها به راحتی به دست نمی ایندو از ت??نگ هم با مقداری تاخیر شلیک میشوند و این اهمیت این موضوع را که باید ??قط وقتی نیاز دارید از ت??غنگ است??اده کنید اشکار میکند.در موارد معدودی من

توانستم از حملات ??رار کنم و از مسیر انها خارج شوم که این موضوع به شتاب و چالاکی و وزن شما بستگی خواهد داشت.

bloodborne-5.jpg

این سیستم تغییر د??اع به حمله باعث ایجاد یک تغییر اساسی دیگر نسبت به سری سولز شده است و این به خط سلامتی برمیگردد.وقتی شما ضربه میخورید مقداری از خونتان که میخواهد کم شود روی نوار سلامتیتان با زرد نمایش

داده میشود و در این موقع شما ??رصت دارید حمله کنید و با ضربه زدن مقداری از خونتان را که میخواهد کم شود را بازگردانید.گ??تن این حر?? خیلی اسانتر از عمل ان بود به خصوص با گلوله های کم و بدون سپر.

یکی دیگر از بارزترین تغییرات وجود یک دکمه ی دائمی برای ش??ا یا??تن است که در دموی بازی تنها به یک نوع معجون ش??ا (blood vial) محدود بود.تعداد معجونهای باقی مانده ی من بایک عدد در جلوی نوار خون و انرژی نشان داده

میشد و این رابط کاربری را ساده تر کرده است.البته از انجاییکه بازی سیستم د??اع را از بین برده و محدود کرده باید هم ش??ا یا??تن را مقداری اسانتر کند.

From-Software-Bloodborne-2.jpg

یکی دیگر از قابلیتهای جدید که من زمان زیادی میخواهم تا کاملا با ان اشنا شوم قابلیت تغییر شکل اسلحه ی سرد دست راست است.در بازی من این یک اره بود.R1 و R2 برای ضربات سبک و سنگین بودند.L2 برای شلیک با اسلحه

ی گرم بود.اما L1 باعث تغییر شکل اره ی من میشد که باعث میشد نوع حمله و برد م??ید ان تغییر کند و این ایده به وجود میاید که شما باید با عوض کردن سریع اسلحه ها ی خود کمبوهای مت??اوت و سریعی را خلق کنید.

این تجربه ی کوتاه بازی باعث ایجاد 2 ت??کر در من شد.یکی این کهاین بازی به وضوح دارای خون دارک سولز در رگهای خود است و ??قط باید کنترلر را به دست بگیرید تا این رادرک کنید.نکته ی دوم این که from software دست به یک

ریسک زده است کهسیستم د??اع را که خوب و مو??ق جواب داده بود با سیستم حمله و ا??زایش سرعت مبارزات تعویض کرده است.درست است که demon's souls 2 میتوانست خیلی دوست داشتنی باشد ولی خب این که مشتاق

امتحان این سیستم جدید و این ریسک جدید باشیم نیز بسیار لذت بخش است.باید منتظر بود و دید bloodborne هنگام عرضه در سال اینده روی ps4 چگونه ظاهر خواهد شد.

منبع :

joystiq ترجمه توسط بنده

Project-Beast-is-Bloodborne-exclusively-for-PS4-coming-in-2015-1024x576.jpg

ویرایش شده توسط saeed kratos

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مرسی آقا سعید.همه چیز این بازی تا اینجا که ??وق العاده نشون داده:چه تریلر هاش.چه تحلیل ها.چه پیشینه قوی استدیو سازنده در Souls ها و...

لینک به ارسال
مرسی آقا سعید.همه چیز این بازی تا اینجا که ??وق العاده نشون داده:چه تریلر هاش.چه تحلیل ها.چه پیشینه قوی استدیو سازنده در Souls ها و...

چاکرتم داداش.دقیقا همین طوره با یکی از بهترین انحصاریهای سونی و نسل هشتم روبرو هستیم.این استدیو امتحانش رو پس داده و استاد این سبک بازی ساختن هستش.

لینک به ارسال

منم عاشق این بازی شدم???ــــــــــــــــــــــــــــــــم!وااااای دور نمای بازی رو تو عکس ها نگاه کنید چه منظره قشنگی!با یه شاهکار دیگه از fromsofwar طر??یم

لینک به ارسال
منم عاشق این بازی شدم???ــــــــــــــــــــــــــــــــم!وااااای دور نمای بازی رو تو عکس ها نگاه کنید چه منظره قشنگی!با یه شاهکار دیگه از fromsofwar طر??یم

میدونی که استدیویی که محیطهای دیمونز سولز و دارک سولز رو ساخته قطعا استاد ساختن محیطهای بی نظیر هستش.به قدری زیباست که وقتی بهش خیره میشی نمیتونی چشم برداری از عمق محیط.

لینک به ارسال

بدون شک یکی از بهترین های این نسل همین بازی هستش . مرسی از این تاپیک م??ید و زیبا ...

لینک به ارسال
میدونی که استدیویی که محیطهای دیمونز سولز و دارک سولز رو ساخته قطعا استاد ساختن محیطهای بی نظیر هستش.به قدری زیباست که وقتی بهش خیره میشی نمیتونی چشم برداری از عمق محیط.

دقیقا من تو دیمون سولز و دو تا دارک سولز محو تماشای محیطای بازی میشدم.ت. دارک سولز یک که اولا بازی کردم واقعا شگ??ت زده شده بودم!!! خیییییییلی زیبا بود محیطاش و هر جا میرسیدم یکم وایمیسادم مناظرو تماشا میکردم!!

لینک به ارسال
بدون شک یکی از بهترین های این نسل همین بازی هستش . مرسی از این تاپیک م??ید و زیبا ...

کاملا موا??قم امین جون.قربونت داداش قابلی نداشت.مرسی که خوندی.

لینک به ارسال

من گیم پلیشو با کی??یت بالا دیدم...واقعا عالی روش کار کردن و محیط مباره خیلی طبیعی و هوش مصنوعی به نظر عالی میاد..هر چی باشه انحصاری سونی هس و انحصاری های سونی باید آبروداری کنن و مایه ا??تخار شرکت باشن

لینک به ارسال
من گیم پلیشو با کی??یت بالا دیدم...واقعا عالی روش کار کردن و محیط مباره خیلی طبیعی و هوش مصنوعی به نظر عالی میاد..هر چی باشه انحصاری سونی هس و انحصاری های سونی باید آبروداری کنن و مایه ا??تخار شرکت باشن

اره همینطوره دقیقا.مخصوصا این که این یه استدیوی تازه کار نیست و یه غول انحصاری قبلا با نام دیمونز سولز ساخته و یه شاهکار دیگه به اسم دارک سولز رو هم در کارنامه داره.بعضی بازیا از همون نگاه اول معلومه که عالی خواهند بود مثل این بازی.

لینک به ارسال

حالا که قراره انتهای سال میلادی طو??انی از بازی های توپ بیاد ??ک کنم بایستی بازی سومی بگیرم که 3تا بازی داشته باشم که راحت بتونم هر بازی ای که بخوام تعویض کنم.الان ??علا ??ی??ا و این??یمس دارم

هر چقد بیشتر داشته باشیم دیگه راحت هرچی بازی بیاد میشه تجربه کنیم.

لینک به ارسال

مورد انتظار ترین بازی من !!!

به نظر من بعد از دارک سولز 2 این بهترین بازی دنیاس

استدیوی این بازی غیر از شاهکار بیرون دادن هیچی بلد نیست :tongue::tongue:

لینک به ارسال

تو رو خدا این بازی رو برای ps3 بدن

من عاشق این بازی ام :=z:

لینک به ارسال

توی سبک خودش اگه بگیم بهترین بازیه اره

اما آنچارتد میتونه بهترین بازی دنیا باشه

لینک به ارسال

برای منم مورد انتظارترین بازیه.قطعا سری سولز به من برترین ??رنچایز دنیاست.این بازی هم قطعا یه شاهکار خواهد بود.واقعا from software و نامکو باندای خیلی کارشون درسته.برای ps3 قطعا نمیاد داداش.

لینک به ارسال

برای من بهترین بازی دنیا دارک سولز 2

مورد انتظار ترین بازی دنیا bloodborn

لینک به ارسال

بره ps4??قط بزنه اکخیلی بهتره!چون با تمرکز بیشتری رو بازی کار میشه و قشنگ تر از اب درمیاد!

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...