Jump to content
انجمن پی سی دی

ایمپلنت


Recommended Posts

ایمپلنت دندان

متاس??انه دندان انسان از آن دسته قسمت‌هایی است که به خودی خود ترمیم نمی‌شود؛ به همین دلیل بایستی خیلی زود به ??کر ترمیم و نگهداری از آن‌ها باشیم تا دندان‌های خود را در سنین پایین از دست ندهیم. در گذشته دندان مصنوعی جایگزین دندان‌های کشیده شده می‌شد که مسائل و مشکلات خاص خود و اغلب نارضایتی ا??راد را به همراه داشت؛ اما امروزه روشی با نام ایمپلنت دندان به کمک ا??راد آمده است. روش ایمپلنت دندان دردسر چندانی ندارد و ظاهر آن با دندان خود ??رد برابری می‌کند، دندانی که تا آخر عمر ??رد همراه او خواهد بود.در واقع، ایمپلنت دندان به عنوان راه کار درمانی مادام العمر برای دندان‌های از دست ر??ته می‌باشد. شما بعد از کاشت ایمپلنت می‌توانید از رژیم غذایی سالم است??اده کنید و با است??اده از نخ دندان و مسواک زدن مرتب، از دندان‌های طبیعی خود مراقبت نمایید.

ایمپلنت‌ها، پایه‌هایی از جنس تیتانیوم خالص هستند که درون استخوان ??ک گذاشته می‌شوند. ایمپلنت به عبارتی همان ریشه دندان است که پس از کشیدن دندان طبیعی و خارج شدن ریشه جایگزین آن می‌شود. این ریشه مصنوعی در استخوان ??ک محکم می‌شود و روکشی که به‌وسیله چسب‌های دندان پزشکی روی آن قرار می‌گیرد از هر نظر مشابه دندان اصلی است. خانم‌ها پس از ۱۵ سالگی و آقایان پس از ۱۸ سالگی می‌توانند اقدام به کاشت ایمپلنت کنند. هر ??ردی در صورتی که از وضعیت جسمانی و روانی سالم برخوردار باشد که بتاوند جراحی را تحمل کند و در برخی موارد اگر بیماریهای مزمن وی مانند دیابت و ??شار خون کنترل شده باشد، می توان برای وی ایمپلنت دندان را انجام داد.

در ابتدا باید دانست که هر دندان پزشکی قادر به انجام این کار نیست، از آنجایی که روش ایمپلنت هزینه بسیاری را در پی دارد بنابراین به هر دندان پزشکی که ادعا به انجام این کار دارد اعتماد نکنید و مرکزی معتبر را برای گر??تن چنین خدماتی انتخاب کنید.

در این حوزه، مرکز تخصصی دندان پزشکی سامان در این زمینه توانسته است با بهره گیری از متخصصین ایمپلنت دندان، به مراجعین خدمات با کی??یت و مناسب ارائه نماید.

انواع ایمپلنت دندان

دومین مسئله انواع ایمپلنت است که هر متقاضی را مردد در انجام این کار می‌کند. باید در این بخش نیز در نظر گر??ت که گر??تن مشاوره و رجوع به مرکز مورد اعتماد بسیار توصیه می‌شود. با توجه به اینکه هر چه کی??یت بالاتر باشد قیمت نیز بالاتر می‌رود، ا??راد معدودی هستند که توانایی پرداخت هزینه بالای این خدمات را دارند و به همین دلیل قطعات با کی??یت بسیار خوب به طور محدود وارد کشور می‌شود. در این بین، درمانگاه دندان پزشکی سامان با اجرای طرح پرداخت هزینه درمانی از جمله ایمپلنت، به صورت اقساطی و ارائه کارت ضمانت درمان، توانسته است نظر مساعد بسیاری از مراجعین را به خود جلب نماید. ایمپلنت دندانی بر خلا?? انواع دیگر پیوندها ( قلب ،کلیه، ریه و… ) از طر?? بدن پس زده نمی‌شود؛ چرا که تیتانیوم ??لزی‌ست که با محیط بدن کاملا سازگار است.

تنها عواملی که شاید باعث شوند، ایمپلنت برای ??رد کارآمد نباشد جراحی نامناسب، تروما (آسیب و ضربه) به ایمپلنت دندانی بلا??اصله بعد از جراحی، پروتز نامناسب و عدم پخش صحیح نیرو و عدم رعایت بهداشت دهان توسط بیمار است.

 

??اکتورهای تأثیرگذار در انتخاب ایمپلنت دندان

تنوع بالا و برندهای مختل?? برای ایمپلنت، باعث سردرگمی بسیاری از مراجعین می شود اما در این بین اهم ??اکتورهای تأثیرگذار در انتخاب ایمپلنت دندان عبارتند از:

• پشتیبانی و کی??یت کشور سازنده و پشتیبانی پس از ??روش

• میزان استحکام استخوان و زمان کاشت ایمپلنت

• قیمت

• دسترس پذیری میزان استخوان

• میزان سختی استخوان برای انتخاب بین انواع پیچ‌دار و بدون پیچ ایمپلنت

• و سایر موارد.

هزینه‌ی ایمپلنت دندان

قیمت هر واحد ایمپلنت ثابت است اما با توجه به شرایط استخوان هر ??رد و در صورت نیاز به جراحی‌های اضا??ی مانند سینوس لی??ت یا بازسازی استخوانی، این هزینه می‌تواند متغیر باشد.

با توجه به اینکه قیمت انجام ایمپلنت دندان برای بسیاری از مراجعین یک دغدغه همیشگی بوده است، کلینیک تخصصی دندان پزشکی سامان با است??اده از طرح اقساطی خود برای هر یک از طرح‌های درمانی‌اش، گزینه‌های مالی مختل??ی را برای مراجعین خود ارائه می‌نماید.

مدت درمان ایمپلنت دندان

۳ الی ۶ ماه بعد از کاشته شدن در ??ک زمان لازم است تا استخوان اطرا?? کاشت دندان رشد کند که مرحله جوش خوردن استخوان یا «استئواینتگریشن» نامیده می‌شود. زمان جوش خوردن به عواملی مانند محل کاشت (??ک بالا یا پایین، ناحیه جلو یا عقب ??ک)، انجام جراحی سینوس لی??ت یا پیوند استخوان یا ??واصل زمانی بین کشیدن تا کاشت ایمپلنت و … بستگی دارد.

البته اگر دندان کشیده شود و همزمان، کاشت دندان صورت نگیرد، ??اصله زمانی حداقل ۲ ماهه لازم است تا استخوان در محل دندان کشیده شده، شکل بگیرد که شرایط خاص خود مانند ع??ونی نبودن دندان، ??اصله بین ریشه دندان و سینوس، تعداد ریشه و ??طر ریشه دندان مدنظر و …. را باید داشته باشد.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
×
×
  • Create New...