رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
میلاد یعقوبی

ریباگ بهتره یا روجرو مقایسه فریمورها

پست های پیشنهاد شده

ارسال شده در (ویرایش شده)

images?q=tbn:ANd9GcQJwVDX1EN8ZIbi8z_3e-jxOXr6IQcpCxuSqHLX3BnucAyFOjez_RDLDrU3 vs images?q=tbn:ANd9GcSAVIDO57QOeuueJZPcxEOV1CFJaQIjbK85KCvSd50HHshQBtnX-nAdzBcR

با سلام خدمت کاربران خوب پی سی دی

با توجه به اینکه خیلی از کاربران بین انتخاب ??ریمور های ریباگ یا روجرو دچار شک و تردید هستند،تصمیم گر??تم این تاپیک رو واسه اطلاع رسانی ایجاد کنم.

انتخاب ??ریمور در درجه اول بستگی به علاقه خود شما داره و من ??قط قصدم راهنمایی شما دوستان عزیز هستش.

نحوه بررسی به اینگونه هست که ابتدا دو ??ریمور رو از نظر یک معیار سنجیده سپس نتیجه گیری رو اعلام میکنیم.

• چگونگی عرضه:

Rebug:معمولا مدت زمان زیادی جهت ساخت و تست کاستومایز ??ریمور خود برای رلیز اولیه صر?? میکنن تا از سالم بودن و کامل بودن محصولشون مطمئن بشن.

Rogero:رلیز های اولیه روجرو معمولا دارای باگ های زیادی هست که طی آپدیت های اون هارو در طی 2 الی 3 روز برطر?? میکنه.

نتیجه:قاعدتا ریلیز کاستومایز ??ریمور سریعا پس از رلیز آ??یشال ??ریمور کار درستی نبوده و امکان ریسک بریک و مشکلات و باگ ها رو در کاستومایز ا??زایش میده،ر??ع باگ با دادن آپدیت و ورژن جدید کاستومایز ??ریمور باعث دانلد بیهوده و اتلا?? وقت هستش.مهم سریع رلیز شدن نیست،بلکه بی نقص رلیز شدنه.

پس در این بخش ریباگ برندست

• سهولت نصب:

Rebug:این کاستومایز ??ریمور قابل نصب بروی CFW&OFW 3.55/CFW4.21/CFW4.30/CFW4.40/CFW4.41 از طریق XMB میباشد.

RogerRo:این کاستومایز ??ریمور قابل نصب بروی CFW&OFW 3.55/CFW4.21/CFW4.30/CFW4.40/CFW4.41 از طریق XMB میباشد.

نتیجه:هردو این کاستومایز ??ریمور ها طریقه نصب آسان و بی دردسری دارند.

• پایداری :

Rebug:سری ??ریمور های ریباگ از اولین رلیز تا کنون همیشه پایدار و قابل اطمینان بوده اند.و کاربران بسیار کمدچار مشکل در این ??ریمور می شوند.

Rogero:سری ??ریمور های روجرو معمولا دو شاخه ای هستند،این بدین معناست که روجرو در ??ریمور خود از ??ایل های ??ریمور های قدیمی تر نیز در ??ریمور جدید خود است??اده میکند.معمولا کاستومایز ??ریمور های روجرو پس از انتشار چندین آپدیت پایدار و کامل میشوند.

نتیجه:است??اده از ??ایل ها و اطلاعات ??ریمور های قدیمی تر در ??ریمور جدید باعث کاهش پایداری و استحکام کاستومایز ??ریمور میشود،همچنین رلیز ورژن های جدید جهت ر??ع باگ ها پس از مدت زمانی کوتاه پس از رلیز اولیه که با ??لش کردن کنسول جهت نصب ??ریمور همراه است،خطر ا??زایش ریسک سمی بریک و اشکالات ??نی را به همراه دارد.دانلود و نصب ورژن های جدید معمولا عملی کسل کننده و وقت گیر است.

پس ریباگ در این بخش نیز برنده شد.

• دانگرید به 3.55:

Rebug:براحتی با ??عال کردن QA از طریق ریباگ تولباکس و نصب کاستومایز ??ریمور Rebug 3.55.4 از XMB میتوانید به 3.55 دانگرید کنید.

RogerRo:حتی با ??عال سازی QA نیاز به DEHASH کردن کنسول و است??اده از ??ریمور دانگریدر دارید،دی هش کردن مستلزم به ??عال بودن QA است که تنها با ریباگ تولباکس ??عال میشود.

نتیجه:است??اده از ??ریمور دانگریدر مراحل بیشتری در پی داشته و زمان گیر تر است،همچنین خطر ریسک بیشتری بدنبال دارد.پس ریباگ در این بخش نیز بهتر عمل کرده

• پشتیبانی از QA:

Rebug:هر ??ریموری(بجز روجرو 4.30) با است??اده از ریباگ تولباکس قادر به پشتیبانی از QA میباشد.

Rogero:روجرو برنامه ای جهت ??عالسازی QA در کنسول تعبیه نکرده،کاربران برای ??عالسازی QA باید از ریباگ تولباکس است??اده کنند.همچنین منو های QA حتی با ??عال بودن QA هم در روجرو 4.30 نمایش داده نخواهند شد.

نتیجه:??عال شدن QA لازمه دانگرید بدون ریسک ??ریمور است،روجرو 4.30 این قابلیت را نداشته لذا انتخاب ??ریموری که توانایی ??عال شدن QA را نداشته باشد ریسک بزرگی است.همچنین روجرو تولز اختصاصی جهت ??عالسازی QA ??ریمور های خود منتشر نکرده است.باز هم ریباگ بهتره

• قابلیت اسپو?? به آخرین ورژن:

Rebug:برای اپدیت کردن و اسپو?? کردن به ریباگ qa flag چندان تاثیری ندارد و بدون qa flag هم می شود به این ??ریمور اپدیت کرد.

Rogero:اگر برای اپدیت به روجرو در دستگاه qa flagنصب نشده باشد و یا دستگاه به درستی qa flagنشده باشد ممکن است دستگاه خراب شود.

نتیجه برای اپدیت به روجرو باید یک ریسک بزرگ را انجام دهیم ولی برای ریباگ خیر

• نحوه اجرای بازی :

Rebug: ??ریمور ریباگ علاوه بر اجرای صحیح بازی های 4.30 تمام بازی های psn ومعمولی 3.55 را نیز اجرا می کند

Rogero:روجرو بازی های 4.30 را اجرا می کند ولی در اجرای بازی های psn ومعمولی 3.55 مشکل دارد وباید دوباره ان را ??یکس کرد

نتیجه:ریباگ از هر لحاظ در اجرای بازی بهتر است

• نتیجه گیری:

Rebug: ریباگ یک ??ریمور کامل کم نقص و با سابقه است که شاید شکل ظاهری ان کمی گیمر ها را به سمت روجرو می کشاند

Rogero:روجرو یک ??ریمور عجیب است چون در چیز هایی که ریباگ ضع?? دارد این ??ریمور قوی است و در چیز هایی که ریباگ قوی است ضعی?? است که بد شانسی که این ??ریمور اورده این است که ریباگ نقاط من??ی کمی دارد

نتیجه:نتیجه گیری نهایی این است که ریباگ از همه لحاظ به غیر از شکل ظاهری از روجرو بهتر بوده ولی چون عقل همه تو چشمشونه روجرو رو با ضع?? های زیادش به ریباگ ترجیح می دن و پیشنهاد ما ریباگ است چون بازی هارو کامل و بی نقص اجرا می کند

برای اپدیت یا اسپو?? می توانید به این پست ها بروید

اسپو?? ها

[h=3]کاستوم ??ریمور جدید Rogero 4.40 ورژن 1.03 + آموزش نصب[/h]

[h=3]کاستوم ??ریمور 4.41.2 تیم ریباگ + آموزش نصب[/h] اپدیت های اصلی

[h=3]اموزش اپدیت ps3 به 4.31cfw[/h]

منبع اصلی forum _p30day

نویسنده میلاد یعقوبی

پست اول تصحیح شد

ویرایش شده توسط میلاد یعقوبی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

mamnun milad jan

mishe ye komaki bekonii ma betunim rebug ro nasb konimalan ru 3.55 hastam

لینک به ارسال
mamnun milad jan

با سلام ورژن 4.41.2 رو هم میتونین از xmb نصب کنین هم از ریکاوری

لینک به ارسال
mamnun milad jan

امکانات و ویژگیهای کاستوم ??ریمور Rebug CFW 4.30 :

rebug-4301-rebug-4212-rex-edition-and-rebug-3554-rex-edition-300x174.jpg

• پشتیبانی دوباره از لینوکس
  • qa flag کامل
  • اسپو?? شده به ورژن ۴٫۳۱
  • package manager مخصوص تیم
  • ورژن جدید تولباکس تیم(Rebug Toolbox 02.01.00)
  • پچ lv1،با این اوصا?? شما براحتی میتوانید این ??ریمور را بدون qa flag کردن بروی کنسول خود نصب نمایید
  • پچ vsh،جهت دسترسی به حذ?? act.dat و اضا??ه کردن act.dat ساین نشده.
  • کارایی fake save data owner جهت است??اده بدون دردسر از سیو دیتای دیگران
  • امکان باز کردن ترو??ی ها
  • در این ورژن Cinavia نیز غیر ??عال شده است.

اموزش نصب :

ابتدا برنامه ی QA Flag را از انتهای پست دانلود کنید و روی دستگاهتون نصب کنید. حال برنامه را اجرا کنید اًگر عملیات مو??ق آمیز باشد صدای Beep خواهید شنید و به ص??حه XMB بازخواهید گشت. برای اینکه از QA Flag شدن کنسول خود مطمین شده باشید در ص??حه XMB روی گزینه Network Settings ر??ته و دکمه های L1+L2+R1+R2+L3+Down DPAD رو ??شار دهید.با اینکار باید سه گزینه Edy Viewer, Debug Settings, Install Package ظاهر شود, اگر ظاهر نشد دستگاه بدرستی QA Flag نشده و باید برنامه toggle QA دوباره اجرا کنید.ابتدا Rebug CFW 4.30 رو دانلود کنید که لینک دانلود در انتهای پست می باشد. بعد از دانلود آنرا با عملیات Rename به PS3UPDAT.PUP تغییر نام دهید. در یک ??لش مموری ??ت ۳۲ یک Folder به نام PS3 بسازید و در پوشه PS3 یک Folder دیگر به نام UPDATE ساخته و Firmware مورد نظر در پوشه UPDATE کپی کنید. سپس ??لش رو به ps3 وصل کنید و به منوی Settings و سپس به System Update بروید و گزینه Update via Storage Media را انتخاب کنید تا به ۴٫۳۰ اپدیت و کار تمام شود.

تذکر:

اگه قصد دارید این اپدیت را روی rebug CFW 4.21 به این نکته توجه کنید که اگه روی دستگاهتون برنامه REBUG TOOLBOX نصب کرده بودی و از طریق این برنامه قسمت System Mode را روی REBUG تنظیم کرده بودید قبل نصب System Mode را روی Normal تنظیم کنید تا مشکلی در نصب نداشته باشید.در هنگام اپدیت نباید هیچ دیسکی در داخل دستگاه باشد.

دانلود اپدیت Rebug CFW 4.30

دانلود برنامه QA Flag

لینک به ارسال
یه جای کارت مشکل داره اونم مال قسمت دانگرید هست من دانگرید ریباگ رو دانلود کردم و به کمک مرتضی می خواستم کنسولم رو دانگرید کنم ولی هی می گ??ت ??ایل مشکل داره با این که از سایت های مختل?? هم دانلود و امتحان کردم ولی همون ارور رو میداد ولی با دانگرید روجرو این کارو کردم و بدون هیچ مشکلی دانگرید شد:sneaky:

شاید کنسول شما با ریباگ مشکل داره

لینک به ارسال

سلام ببخشید دستگاه من rogero 4.30 چطور می تونم به rebug تبدیلش کنم ؟

لینک به ارسال
سلام ببخشید دستگاه من rogero 4.30 چطور می تونم به rebug تبدیلش کنم ؟

اول به ریباگ تبدیل کن 4.30رو ازاینجا

اموزش اپدیت ps3 به 4.31cfw

بعد از اپدیت به 4.41 اسپو?? کن از این جا

کاستوم ??ریمور 4.41.2 تیم ریباگ + آموزش نصب

لینک به ارسال

یعنی این آپدیت اولیه رو که گذاشتین روی روجرو نصب کنم ؟ کاره دیگه ای لازم نداره ؟

مشکلی برا هک پیش نمیاد ؟

لینک به ارسال

من امروز ??ریمور ریباگ رو نصب کردم و نتایجی که ازش گر??تم اینه :

بازی هایی که حجم زیادی دارن در ??ریمور ریباگ با مکث چند ثانیه ای لود میشن

وضوح تصویر در xmb و داخل گیم یکم تار به نظر میرسه

دارای امکانات خیلی خوبی برای توسعه دهنده ها هست

بدون مشکل روی ??ریمور ها نصب میشه

یکم در دانگرید مشکل داره البته با نصب کردن دانگریدر از ریکاوری حل میشه مشکل

در کل برای کسایی که انلاین بازی میکنن و البته سروکارشون با سورس کنسول هست ??ریمور خیلی خوبی هست

لینک به ارسال

روجرو کار کردن باهاش آسون هست و محیط گرا??یکیش مثل کنسول های اورجینال هست و در کل بهتر از ریباگ هست

لینک به ارسال

خب استقلال نداشتن که نقطه قوت نیست شما میگید به ??ریمور اصلی شبیه بودن خوبه در ضمن مرتضی جان ??یمور ریباگ تمام ??ایل های بازی قبل از لود کردن شناسایی می کنه ولی روجرو تازه بعد از شروع بازی شروع به شناسایی می کنه در ضمن هر وقت ??یکس psn هارو پیدا و بازی های معمولی 3.55 اجرا کردید بگید ریباگ بازی هارو خوب اجرا نمی کنه اینو از هر متخصصی بپرسی میگه کدوم بهتره من قبل از این که به ریباگ اپدیت کنم از تمام متخصصان ایرانی پرسیدم یکیشون همین اقا مسعود یا همون سجاد خان که همه قبولش دارید همه میگن ریباگ بهتره من هم قبل از نصب ریباگ عین شما ??کر می کردم و خواهشا یه مقدار تحقیق کنید مال کامنت ها

لینک به ارسال
خب استقلال نداشتن که نقطه قوت نیست شما میگید به ??ریمور اصلی شبیه بودن خوبه در ضمن مرتضی جان ??یمور ریباگ تمام ??ایل های بازی قبل از لود کردن شناسایی می کنه ولی روجرو تازه بعد از شروع بازی شروع به شناسایی می کنه در ضمن هر وقت ??یکس psn هارو پیدا و بازی های معمولی 3.55 اجرا کردید بگید ریباگ بازی هارو خوب اجرا نمی کنه اینو از هر متخصصی بپرسی میگه کدوم بهتره من قبل از این که به ریباگ اپدیت کنم از تمام متخصصان ایرانی پرسیدم یکیشون همین اقا مسعود یا همون سجاد خان که همه قبولش دارید همه میگن ریباگ بهتره من هم قبل از نصب ریباگ عین شما ??کر می کردم و خواهشا یه مقدار تحقیق کنید مال کامنت ها

داداش واسه گیم ها که من خودم ??یکس میکنم اکثر بازی هایی که ??یکس نیستن اینو میگم که اکثر اونایی که با سورس کنسول سر و کار دارن ??ریمور ریباگ رو بهتر میدونن در ضمن من اون چیزی که تجربه کردم رو گ??تم داداش .

لینک به ارسال
کاملا درسته من و مرتضی نصب کردیم ولی تو بازی ها مال من یکم مکث داشت که تو روجرو نداشتم.نتیجه:

??قط کاربر های حر??ه ای از ریباگ است??اده کنند

کسایی که ??قط بازی می کنند برن روجرو نصب کنند

خوبی روجرو اینه که عین ??ریمور اصلیه و کار کردن با اون اسون تره

بعد هم دقت کرده باشین کجا بیرون میان یباگ نصب می کنند؟؟هر جا برین ??قط روجرو روجرو روجرو

من هم از وقتی ریباگ نصب کردم در بعضی بازی ها برای چند ثانیه گیر می کنه بازی

پر از باگه نمی دونم برای چی می گن ریباگ .

باگ باگ :bored:

لینک به ارسال

دیگه شما چرا این حر?? رو میزنی روجرو به باگ باگ معرو??ه ریباگ حتی یه باگ هم نداره شما دلایل رو بخونی می??همی چرا دیر میاد

لینک به ارسال
اخه از اسمش معلومه دیگه ریباگ دارای باگ

:cheerleader3:

لینک به ارسال

عجب جریانی شده این مقایسه ??ریمور ها :icon_346[1]:

لینک به ارسال

بابا من به خاطر خودتون میگم خود سونی هم روجرو رو رد کرده

امیر جان اگه صحبت س ن??راته من خودم صد تا متخصص میارم که حر?? هرکدوم اندازه صد ن??ر می ارزه در ضمن علی جان رو نیارید وسط این بحث بین ما سه تاست

لینک به ارسال

تا حد زیادی سلیقه ای هست انتخاب ??ریمور

همه در درجه اول ریباگ رو تایید می کنن اما نظر ها مت??اوته

لینک به ارسال

ریباگ واقعا بدون باگه

لینک به ارسال
اخه اگه بدون باگه چرا تو بازی ها مکث داره و یکم هم تاره کار کردن باهاش سخته ولی تند تند اپدیت میاد

اسمش که به باگ داشتن مربوط نمیشه ولی شاید چون اکثرمون با روجرو کار کردم یکم پیچیده میاد به نظرما در کل ??ریمور خوبی هست

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...