Jump to content
انجمن پی سی دی

پيروزي قاطعانه تيم واليبال ايران مقابل برزيل


saeed kratos

Recommended Posts

[h=2] تيم ملي واليبال ايران در سومين ديدار خود در رقابت‌هاي ليگ جهاني 2014 مقابل برزيل پيروز شد.[/h]00957348.jpg

 

تيم ملي واليبال ايران پس از قبول دو شکست برابر ايتاليا در ه??ته دوم رقابت‌هاي ليگ جهاني واليبال 2014 روز گذشته در اولين بازي ه??ته سوم به مصا?? برزيل ر??ت و با حساب 3 بر 2 نتيجه را واگذار کرد و امروز براي جبران شکست روز گذشته بازهم به مصا?? برزيل ر??ت. برزيل در دو بازي اول و دوم خود در ليگ جهاني سال 2014 در بازي خانگي مغلوب ايتاليا شد و در دو بازي بعدي نيز تنها يک پيروزي برابر لهستان به دست آورد. تيم ايران هم از سه بازي گذشته خود، سه شکست در کارنامه داشت.

 

جدال شاگردان کواچ و رزنده با نتيجه 3 بر ص??ر (25 بر 18 - 25 بر 21 - 25 بر 22 ) به سود تيم ملي واليبال ايران و شاگردان کواچ خاتمه پيدا کرد. تيم ملي واليبال ايران سال گذشته با هدايت ولاسکو تمامي قدرت‌هاي جهان به غير از برزيل و روسيه را شکست داد و حالا هم برزيل که پرا??تخارترين تيم جهان است برابر شاگردان کواچ به زانو درآمد.

 

اسلوبودان کواچ در اين مسابقه تيم خود را با ترکيب اوليه سعيد معرو??، شهرام محمودي، سيد محمد موسوي، آرمين تشکري، ??رهاد قائمي، مجتبي ميرزاجانپور و عبدالرضا عليزاده روانه ميدان کرد. مهدي مهدوي، امير غ??ور، ميلاد عبادي پور، عليرضا مباشري و سامان ??ائزي نيز بازيکنان ذخيره ايران در اين مسابقه بودند. تشکري و ميرزاجانپور که ديروز به عنوان بازيکن تعويضي به ميدان ر??تند و عملکرد درخشاني داشتند در اين مسابقه براي نخستين بار از ابتدا در ترکيب تيم ملي کشورمان قرار گر??تند.

 

ست نخست؛ 25 بر 18 به سود ايران

 

تيم ايران اين مسابقه را با قدرت آغاز کرد تا اينکه در امتياز 8 بر 5 از برزيل پيش ا??تاد و به وقت استراحت ??ني اول ر??ت. برزيلي‌ها تا امتياز 8 دو سرويس خود را از دست دادند و ايران هم توسط معرو?? و ميرزاجان‌پور هم دو سرويس را از دست دادند. د??اع خوب بازيکنان ايران و از همه مهمتر دريا??ت‌هاي عقب زمين ايران در اين مسابقه بهتر از بازي قبل بود و همني امر موجب شد تيم‌ها در امتياز 16 بر 13 به سود ايران به وقت استراحت ??ني دوم بروند.بازي درخشان شهرام محمودي و ساير بازيکنان ايران موجب شد تا شاگردان کواچ 19 بر 16 از حري?? خود پيش بي??تند؛ رزنده هم که احساس خطر مي‌کرد مجبور شد درخواست وقت استراحت کند.

 

دريا??ت بد برزيلي‌ها موجب شد تا در حملات نتوانند مانند هميشه خطرناک باشند؛ شاگردان کواچ هم به خوبي از اين ??رصت است??اده کردند و بازي را 22 بر 17 به سود خود کردند تا بازهم رزنده درخواست وقت استراحت ??ني کند تا شايد مانع امتيازگيري بازيکنان ايران شوند، اما بلا??اصله بعد از آغاز بازي بازهم ميرزاجان‌پور مهاجم حري?? را تک د??اع کرد. امتياز مستقيم سرويس توسط تشکري بازي را 24 بر 18 کرد؛ در اين امتياز مائوريسيو سيلوا هنگام ??رو بعد از د??اع روي پاي شهرام محمودي پايين آمد و موجب شد تا مچ پايش پيچ خورده و مصدوم شود که همين امر عصبانيت شديد رزنده، سرمربي طلايي‌پوشان را هم به همراه داشت. اين ست در با نتيجه 25 بر 18 به سود ايران تمام شد.

 

ست دوم؛ 25 بر 21 به سود ايران

 

در حالي که ايران با امتياز 4 بر 2 از حري?? پيش بود در امتياز 5 تيم‌ها به تساوي رسيدند، اما بازهم شاگردان کواچ با اعتماد به ن??س بهتر از حري?? و عملکرد خوب بود توانستند نتيجه بازي را 7 بر 5 کنند و در نتيجه 8 بر 6 تيم‌ها به وقت استراحت ??ني اول ر??تند.

 

به دليل از دست دادن سرويس توسط قائمي و يک دريا??ت اشتباه توسط عليزاده بازي در امتياز 11 به تساوي کشيده شد، اما در ادامه سرويس‌ها بي‌نقص تشکري دريا??ت کننده‌هاي برزيل را با مشکل روبرو کرد و پس از آن مدا??عان ايران با عملکرد خوب خود نتيجه بازي را 14 بر 11 به سود ايران کردند تا رزنده بازهم درخواست وقت استراحت کرده و وق??ه‌اي در جريان بازي ايجاد کند. بازي در امتياز 16 بر 12 به سود ايران تيم‌ها به وقت استراحت ??ني دوم ر??تند. در امتياز 19 بر 15 به سود ايران رزنده را عصبي کرده بود و کواچ هم تصميم گر??ت در اين امتياز مهدوي را جايگزين معرو?? کند. سرويس‌هاي محکم و پرشي برزيلي‌ها به راحتي توسط دريا??ت‌کننده‌هاي ايران دريا??ت مي‌شد و معرو?? هم پاس‌هاي بي نقصي را براي مهاجمان خود آماده مي کرد. شهرام محمودي هم ??رصت‌ها را از دست نمي دادند و به خوبي توپ‌ها را به امتياز تبديل مي‌کرد. در امتياز 23 بر 18 بازهم رزنده که تيمش در آستانه شکست در ست دوم قرار داشت بازهم درخواست وقت استراحت ??ني کرد تا شايد بازيکنانش به بازي بازگردند. در امتياز 24 بر 20 هم کواچ درخواست وقت استراحت کرد؛ اين ست در با نتيجه 25 بر 21 به سود ايران خاتمه پيدا کرد.

 

ست سوم؛ 25 بر 22 به سود ايران

 

رزنده براي اينکه اين ست را واگذار نکند بازيکنان با تجربه‌تر خود را وارد زمين کرد، اما شاگردان کواچ اعتماد به ن??س خوبي پيدا کرده بودند و تا امتياز 4 پاياپايي پيش آمدند تا اينکه برزيلي‌ها در امتياز 6 بر 4 از ايران پيش ا??تادند. در امتياز 8 بر 6 به سود برزيل تيم‌ها به وقت استراحت ??ني اول ر??تند. برزيلي‌ها اختلا?? دو امتيازي خود با ايران را تا امتياز 13 بر 11 هم ح??ظ کردند تا اينکه د??اع خوب سيد محمد موسوي بازي را در امتياز 13 به تساوي کشاند و در ادامه هم شاگردان کواچ توانستند از حري?? پيش بي??تند و درامتياز 16 بر 15 به سود ايران تيم‌هاي به وقت استراحت ??ني دوم ر??تند. در امتياز 18 بر 15 به سود ايران که با تيزهوشي شهرام محمودي و سرويس خوب سعيد معرو?? به دست آمد بازهم اين رزنده بود که احساس خطر کرده و درخواست وقت استراحت ??ني کرد تا مانع امتيازگيري شاگردان کواچ شود. رزنده در امتياز 22 بر 19 و در حالي که بسيار عصابي بود و پيراهنش را گاز مي‌گر??ت درخواست وقت استراحت کرد. کواچ در امتياز 23 بر 21 به سود ايران درخواست وقت استراحت کرد تا بازيکنانش با آرامش بازي را به پايان برسانند. اين ست هم با نتيجه 25 بر 22 به سود ايران تمام شد تا پرا??تخارترين تيم واليبال جهان برابر شاگردان کواچ زانو بزند.

 

با اين نتيجه تيم ملي واليبال ايران که در گروه نخست با تيم‌هاي برزيل، ايتاليا و لهستان هم گروه است، 4امتيازي شد. برزيل هم با اين نتيجه در امتياز 5 باقي ماند.

 

تيم ملي واليبال ايران در ه??ته چهارم، روزهاي جمعه، 23 خردادماه و يک‌شنبه، 25 خردادماه از ساعت 21 ميزبان برزيل خواهد بود.

منبع ورزش 3

Link to comment
Share on other sites

خیلی عالی بودن مثل این که.

من که از ??رط هیجانی که بعد از 7 روز اومدم اینجا و حمایت بچه ها رو دیدم انقدر ذوق مرگ شدم که کلا یادم ر??ت بازی رو ببینم و 3 ساعته یه سره دارم مینویسم.

Link to comment
Share on other sites

دمشون گرم همه چی عالی بود سرویس ها پاس های بی نقص د??اع ??وق العاده دریا??ت اول بی نقص باید باور کنیم قدرتمند شدیم حمایت که کنیم میشه این دمشون گرم

Link to comment
Share on other sites

زکی.مگه ??ردا بازی نبود؟؟؟!!!!!

بازم واقعا دمشون گرم. ایشالله تو تهران همه امتیازارم بگیریمو چوب تو استین حری??ا کنیم.:wi.nk:و قهرمان شیم اصن یهویی:Iran:

Link to comment
Share on other sites

زکی.مگه ??ردا بازی نبود؟؟؟!!!!!

بازم واقعا دمشون گرم. ایشالله تو تهران همه امتیازارم بگیریمو چوب تو استین حری??ا کنیم.:wi.nk:و قهرمان شیم اصن یهویی:iran:

یعنی میخای بگی بازیو ندیدی؟؟؟؟آخ آخ ست اول باور نمیشد 24-17 جلو باشیم ست دوم باورم شد:;;d:ست سوم بیشتر حال داد

Link to comment
Share on other sites

چرا برادر؟بنظرم که خوبه شبیه کی روش
نه بنظر من اون بهتر بو اون تند تند تعویض میکرد و نمیزاشت تیم مقابل نقششو ی??همن این نظر شخصی منه
Link to comment
Share on other sites

نه بنظر من اون بهتر بو اون تند تند تعویض میکرد و نمیزاشت تیم مقابل نقششو ی??همن این نظر شخصی منه

من والیبال ت??ریحی بازی میکنم و ت??ریحی دنبال میکنم ولی بنظرم زوده راجع مربی تیم بزرگ ضحبت کنیم خداییش همین که سه ص??ر برزیلو تو خاک برزیل شکست دادیم یه کارنامه مو??ق برای این مربی محسوب میشه

در جواب اظهار نظرتون اگه اینجوری بود حداقل تو این دو بازی اخر، برزیل شدیدا با همین تاکتیک تحت ??شار بود. بنظرم بعد این تورنومنت میشه نظر داد کارش درسته یا نه. حالا اینا رو ولش کن خودت چطوری:;;d:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
×
×
  • Create New...