رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
iman0013

ایران رکورد واردات چوب بستنی را شکست

پست های پیشنهاد شده

آمارهای رسمی نشان می دهد رکورد واردات چوب بستنی در کشور شکسته شده است.

95 درصد از چوب بستنی مورد نیاز صنایع بستنی سازی کشور از چین وارد می شود. به گ??ته ??عالان صن?? صنایع لبنی راه اندازی خط تولید چوب بستنی نیز به طور متوسط 3 میلیارد تومان هزینه به همراه دارد. براین اساس کارخانه های بستنی سازی کشور سالیانه 240 میلیارد تومان چوب بستنی به کشور وارد می کنند. قیمت واردات هر عدد چوب بستنی 8 تومان است. براین اساس سالانه حداقل 30 میلیارد چوب بستنی به کشور وارد می شود.

در حال حاضر تنها سه کارخانه واقع در کرج، زنجان و اص??هان چوب بستنی تولید می کنند. بررسی های نشان می دهد خرید خط تولید چوب بستنی و راه اندازی آن بسته به تعداد تولید در ساعت و مارک بین 120 هزار دلار( مدل چینی با تولید 15 هزار عدد در ساعت) تا 6 میلیون یورو ( مدل دانمارکی بیش از 50 هزارعدد درساعت) قیمت دارد.

قیمت خط تولید کارخانه چوب بستنی نیز به طور متوسط 240 میلیون تومان برآورد می شود. خط تولید های مدرن چوب بستنی هم به طور متوسط هر ساعت توان تولید حداقل 20 هزار قطعه چوب بستنی را دارند. این میزان واردات چوب بستنی در کشور در شراطی رقم می خورد که سرانه مصر?? شیر و کالاهای لبنی در کشور به کمتر از 70 کیلوگرم رسیده است. میزان مصر?? لبنیات در میان مردم ایران به طور متوسط 22 درصد کاهش یا??ته است.

با این حال گزارش های رسمی نشان می دهد بستنی در سبد مصر?? خانوارهای ایرانی جایگاه ویژه ای ندارد ولی با این حال سالیانه ارز قابل توجهی برای تامین چوب بستنی صر?? می شود.

منبع:ایران جیب

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به همه تبریک میگم.یه رکورد دیگه هم به رکوردهای دیگمون مثل:دماغ عمل کردن یا سرعت اینترنت اضا??ه شد.

لینک به ارسال

به این میگن شم اقتصادی

چرا آخه جنگل های بکرمونو خراب کنیم چوب بستنی بسازیم بجاش الوار میکنیم و قاچاق یه عده ای حالشو میبرن

لینک به ارسال

یه چند تا چوب بستنی بزرگ میشه به من بدین؟واسه مسئولین کشور لازم دارم.

لینک به ارسال
یه چند تا چوب بستنی بزرگ میشه به من بدین؟واسه مسئولین کشور لازم دارم.

ب??رما:n4v1d_174:چوب بستنی نداشتم ولی این سرراست تره دو کارس:biggrin2:

لینک به ارسال
ب??رما:n4v1d_174:چوب بستنی نداشتم ولی این سرراست تره دو کارس:biggrin2:

اره.مرسی ولی من ??قط یه موردش رو کار دارم باهاش.نمیخوام بزنمشون!!!!!!!!!!!!

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...