رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
saeed kratos

آل پاچینو

پست های پیشنهاد شده

سلام.بچه ها این بیوگرا??ی رو برای کسایی که مثل خودم عاشق این ستاره ی جاویدان سینما هستن مینویسم.به نظر من ال پاچینو برترین بازیگر تاریخ سینماست و نقشهای او در ??یلمهایی مثل بوی خوش زن و وکیل مدا??ع شیطان و پدر خوانده و.... ??راموش نشدنی هستن و من هنوز هم گاهی این ??یلمها رو برای بار شاید بیستم نگاه میکنم و لذت میبرم.تنها بازیگریه که من بدون استثنا تمام ??یلمهاش رو دیدم و تمامش رو هم از اولی که ناتالی و من هست تا اخرین ??یلم دارم و مثل یه کلکسیون ارزشمند ازش نگه داری میکنم.امیدوارم خوشتون بیاد.

220px-Al_Pacino.jpg

نام اصلی آل??ردو جیمز پاچینو

تولد ۲۵ آوریل ۱۹۴۰ ??? شهر نیویورک، نیویورک

ملیت آمریکایی

پیشه بازیگر، کارگردان، تهیه کننده

سال‌های ??عالیت ۱۹۶۸ تا کنون

??رزندان دو دختر و یک پسر

220px-Alfredo_James_Pacino.jpg

آل??ردو جیمز «اَل» پاچینو (زادهٔ ۲۵ آوریل۱۹۴۰) هنرپیشه آمریکایی و از برندگان جایزه اسکار است. وی بیشتر برای شیوه بازیگری پرشور و من??جر شونده اش شناخته می شود.

زندگی

آل??ردو جیمز پاچینو در نیویورک متولد گردید و پدرش سالواتور پاچینو (زاده شهر کورلئونه) کارمند شرکت بیمه و مادرش رز پاچینو (دارای تبار آمریکایی-ایتالیایی) خانه‌دار بود. والدین او هنگام کودکی او از هم جدا شدند. پدربزرگ و مادربزرگ او در اصل اهل سیسیل بودند.

وی در دوران جوانی و در حالی که بیش از ۲۲ سال از زندگی‌اش نمی‌گذشت، مادرش را از دست داد. پاچینو پیش از مرگ مادرش، زندگی چندان لذت‌بخشی را پشت سر نگذاشته بود و چون والدینش خیلی زود از هم جدا شده بودند، مجبور شد به همراه مادرش به خانه پدربزرگش نقل مکان کرده و در آن‌جا اقامت کند.

بازیگری

دهه ۱۹۷۰

ورود او به عرصهٔ بازیگری را باید سال ۱۹۶۹ دانست. پاچینو در این سال در ??یلم ناتالی و من بازی کرد و دو سال پس از آن نیز ای??ای نقشی در وحشت در نیدل پارک را پذیر??ت. اما بازی در این دو ??یلم هرگز او را راضی نکرد تا اینکه ??رانسیس ??ورد کاپولا تصمیم به ساخت یکی از شاهکارهای تاریخ سینما یعنی ??یلم پدرخوانده گر??ت و نقش «مایکل کورلئونه» به او واگذار شد. در ابتدا کاپولا جک نیکلسون را برای ای??ای نقش در پدر خوانده انتخاب کرد اما نیکلسون این پیشنهاد را رد کرد چراکه به گ??ته خودش نقش یک ایتالیایی را باید یک ایتالیایی بازی کند و با این کار ناخواسته بزرگترین شانس زندگی پاچینو را به او بخشید.پاچینو برای این ??یلم نامزد دریا??ت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد که به آن نرسید. در سال ۱۹۷۳ او در ??یلم‌های مترسک و سرپیکو بازی کرد. در مترسک وی نقش آدمی سرگشته را داشت که در پی هویت خویش است. و در سرپیکو نیز یک پاچینوی تمام عیار بود. وی در این ??یلم نقش ??رانک سرپیکو ا??سر پلیسی را بازی کرد که ??ساد ا??سران ما??وق خود را ا??شا می‌کند. پاچینو در همان سال بار دیگر نامزد دریا??ت اسکار شد اما باز هم این جایزه نصیبش نشد. اما منتقدان، جایزهٔ گلدن گلوب را به سبب بازی در سرپیکو به وی اهدا کردند. از دیگر بازی‌های چشمگیر پاچینو می‌توان به حضورش در ??یلم‌های پدرخوانده ۲ (۱۹۷۴) که مجله نیوزویک نقش آ??رینی وی در این ??یلم را به عنوان محتملا بزرگترین نقش آ??رینی یک شخصیت سنگدل در تاریخ سینما معر??ی کرد. و نیز بنیاد ??یلم آمریکا در سال ۲۰۰۳ ، این نقش را به عنوان یازدهمین شخصیت رذل (ویلاین) تاریخ سینما انتخاب کرد. ،بعد از ظهر سگی (۱۹۷۵) و ??یلم و عدالت برای همه (۱۹۷۹) اشاره کرد. پاچینو برای بازی در همه این ??یلم‌ها نامزد اسکار شد ولی بدان دست نیا??ت. او می‌گوید:

«من برای اسکار بازی نمی‌کنم، چون بازیگری عشق من است، عشقی که هرگز نمی‌توانم رهایش کنم» او برای بازی در ??یلم‌هایی چون کرامر علیه کرامر (۱۹۷۹اینک آخرالزمان و متولد چهارم ژوئیه (۱۹۸۹) دعوت شد ولی او این پیشنهادها را قبول نکرد. هنگامی که کاپولا برای ??یلم اینک آخرالزمان او را دعوت کرد، پاچینو در یک جمله پاسخ من??ی به او داد: «من با تو به جنگ نخواهم آمد».

[ATTACH=CONFIG]8709[/ATTACH]

دهه ۱۹۸۰

دهه ی ۸۰ برای پاچینو چندان خوشایند نبود و وی در کارهای ضعی??ی چون انقلاب (۱۹۸۵) ساخته هیو هادسون و نویسنده ، نویسنده (۱۹۸۲) ای??ای نقش کرد ولی بی شک مهم ترین دستاورد وی در این دهه حضور در نقش تونی مونتانا در ??یلم صورت زخمی ساخته برایان دی پالما می باشد که بعد ها به یک ??یلم بسیار محبوب در سینمای آمریکا بدل شد.

دهه ۱۹۹۰

دههٔ ۱۹۹۰ را برای باید دههٔ نوینی برای پاچینو دانست، زیرا او که پس از بازی در ??یلم انقلاب (۱۹۸۵) مبتلا به ذات الریه شده و مدت چهار سال نیز از عالم سینما دور مانده بود، در ??یلم دریای عشق (۱۹۸۹) بار دیگر خوش درخشید. از ??یلم‌های معرو?? او در این دهه می‌توان به دیک تریسی، پدرخوانده ۳ (۱۹۹۰??رانکی و جانی (۱۹۹۱گلن گری گلن راس (۱۹۹۲راه کارلیتو (۱۹۹۳التهاب (۱۹۹۵تالار شهر (۱۹۹۶وکیل مدا??ع شیطان، دنی براسکو (۱۹۹۷) و خودی (??یلم) (۱۹۹۸) اشاره کرد. اما برترین ??یلم او در این دهه، بوی خوش زن در سال ۱۹۹۲ است که جایزه اسکار را برایش به ارمغان آورد. او در این ??یلم ای??اگر نقش مرد نابینایی بود که عشق به همنوع را به بهترین شکل ممکن بیان می‌کند. علاوه بر جایزهٔ اسکار، جایزه گلدن گلاب نیز برای این ??یلم از سوی منتقدان، به او اعطا شد. راجر ایبرت منتقد برجسته سینما این نقش آ??رینی پاچینو را یکی از بهترین و پر مخاطره ترین کارهای زندگی وی توصی?? می کند. زمانی که نقش شیطان در ??یلم وکیل مدا??ع شیطان (۱۹۹۷) را ای??ا کرد، همه بزرگان، نامداران و تماشاگران سینما و مردم عادی او را نابغه خواندند.طبق معمول آکادمی اسکار این ??یلم را بنا به دلایل سیاسی نادیده گر??ت.??یلمی که در مرحله اول نظام اداری آمریکا را نظامی ??اسد و یک زندگی آمریکایی را با پایه هایی بسیار سست و توام با خیانت به تصویر میکشد و در راس این ??یلم شاهد یک نقش آ??رینی به یادماندنی از بازیگر بزرگ آل پاچینو هستیم.

در سال ۱۹۹۶ از سوی انجمن گوتام جایزه ویژهٔ یک عمر ??عالیت هنری نصیبش شد و پیش از آن نیز از سوی ??ستیوالبین‌المللی ??یلم سن سباستیناسپانیا، جایزه مشابهی به او اهدا شد.

[ATTACH=CONFIG]8710[/ATTACH]

سال۲۰۰۰ به بعد

او در سال ۲۰۰۲ در ??یلم بی خوابی ساخته کریستو??ر نولان نقش یک کاراگاه را بازی کرد که در تعقیب یک قاتل حر??ه‌ای است. پاچینو در سال ۲۰۰۳ با حضور در دو اپیزود سریال ??رشتگان در آمریکا ساخته مایک نیکولز توانست اکثرجوایز معتبر تلویزیونی را بدست آورد. تاجر ونیزی (۲۰۰۴) را باید بهترین ??یلم او از سال ۲۰۰۰ به بعد دانست. اما پس از این ??یلم روند کاری پاچینو در عالم سینما به صورت نزولی طی شده و کارهای وی کم تر مورد توجه منتقدان قرار گر??ته است. حضور در ??یلم تلویزیونی تو جک را نمی شناسی ساخته بری لوینسون شاید آخرین دستاورد مهم پاچینو در دنیای بازیگری باشد که وی توانست همه جوایز تلویزیونی از جمله امی و گلدن گلاب را بدست آورد.

پاچینو در سال ۲۰۰۷ جایزه یک عمر دستاورد بنیاد ??یلم آمریکا را نیز دریا??ت نمود150px-Al_Pacino_-_Hummel.jpg

سبک بازی

پاچینو در بازیگری دارای سبک ویژه‌ای است و به واقع سرشار از استعداد است و به خوبی می‌تواند ای??اگر هر نقشی باشد. نکتهٔ برجسته در بیشتر بازیهای او این است که مخاطب را با خود همراه می‌سازد. صدای گرم و دلنشین او در بازی به پاچینو کمک ??راوانی می‌کند، گویی اعضای بدنش همه هنگام بازی واقعاً بازیگر هستند.

کمتر بازیگری در سینمای جهان می‌توان سراغ گر??ت که نظیر پاچینو قدرت بازی با چشم را داشته باشد. چشمان پاچینو قدرت صحبت کردن با مخاطب را دارد و می‌توان برق خاصی را در دیدگان وی احساس کرد. این یکی از امتیازات منحصر به ??رد او است و ??یلم پدرخوانده ۲ اوج بازی وی با چشمهایش به شمار می‌رود. قدرت و تأثیر نگاه او صحنه‌های جاودانه‌ای را در تاریخ سینمای جهان خلق کرده‌است. به‌عنوان مثال بازی استثنایی او در سکانس مرگ سولاتسو و پلیس خیانت کار در ??یلم پدر خوانده ۱، استعداد بی نظیرش را به نمایش می‌گذارد.در ??یلم بوی خوش زن شاهد یک شاهکار در عرصه بازیگری هستیم.نقشی که از آن به عنوان یکی از بیادماندنی ترین نقش های تاریخ سینما یاد میشود.نقشی که اگر مسوولین اسکار این را هم نادیده میگر??تند ??اجعه ای دیگر برای آن ها بود ولی پاچینو با بازی زیبا و بیاد ماندنی خود مثل دیگر نقش هایش مسوولین اسکار را مجبور به اهدای جایزه کرد.آل پاچینو همواره مورد ستایش منتقدین و مخاطبین قرار دارد و اکثر نقش هایش از زیباترین و ماندگارترین های تاریخ سینماست.

در میان ستاره‌های هالیوود، بازیگران انگشت‌شماری چون مارلون براندو را می‌توان یا??ت که صدایی مانند او داشته باشند.

170px-Al_Pacino_Roma_Film_Fest_cropped.jpg

زندگی شخصی

پاچینو تاکنون ازدواج نکرده‌است اما سه ??رزند به او منسوب است که یکی از آنان دختری به نام جولی ماریاست (متولد ۱۹۸۸) که در پی رابطهٔ چندین ساله‌اش با مربی بازیگری آموزشگاه لی استراسبرگ، «جن ترنت»، به دنیا آمد و دو ??رزند دیگر دوقلوهایی با نام‌های انتون و اولیویا هستند (متولد ۲۰۰۱) که آن‌ها نیز ثمرهٔ رابطه نامو??قش با «بورلی دی آنجلو» بودند.

نقل‌قول‌ها

رابرت دنیرو:

صادقانه میگویم، تو (
آل پاچینو
) بهترین بازیگر نسل ما هستی، البته به استثنای من.

[۶]

??رانسیس ??ورد کاپولا:

اگر کارگردان نمی‌شدم دوست داشتم یک پاچینو می‌بودم.

خسرو خسروشاهی (دوبلور آل پاچینو):

او یک استاد به تمام معنی ست.

170px-Al_Pacino_Cannes_1996.jpg

??یلم‌شناسی

??یلم‌ها

[TABLE=class: wikitable sortable jquery-tablesorter]

[TR]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۶۹

[/TD]

[TD]

[/TD]

[TD]
تونی
[/TD]

[TD]
شروع کار
[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۷۱
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
بابی
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۷۲
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
مایکل کورلئونه
[/TD]

[TD]
نامزد
[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۷۳
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
لیون
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۷۳
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
??رانک سرپیکو
[/TD]

[TD]
نامزد
،
برنده
بهترین بازیگر نقش اول مرد
[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۷۴
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
مایکل کورلئونه
[/TD]

[TD]
نامزد
،
برنده
[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۷۵
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
سانی ورتزیک
[/TD]

[TD]
نامزد
،
برنده
[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۷۷
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
بابی دیر??یلد
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۷۹
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
آرتور***کلند
[/TD]

[TD]
نامزد
[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۸۰
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
استیوبرنز
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۸۲
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
ایوان تراوالیان
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۸۳
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
تونی مونتانا
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۸۵
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
تام داب
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۸۹
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
??رانک کلر
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۹۰
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
گراهام
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۹۰
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
آل??ونسه کاپریس
[/TD]

[TD]
نامزد
[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۹۰
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
مایکل کورلئونه
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۹۱
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
جانی
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۹۲
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
ریکی روما
[/TD]

[TD]
نامزد
[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۹۲
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
??رانک اسلید
[/TD]

[TD]
برنده
،
برنده
[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۹۳
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
کارلیتو
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۹۵
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
جیتانوساباتونی
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۹۵
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
وینسنت هانا
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۹۶
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
ریچارد سوم
[/TD]

[TD]
نویسنده، تهیه کننده و کارگردان همچنین راوی
[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۹۶
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
جان پاپاس
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۹۷
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
بنجامین روگیرو
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۹۷
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
جان میلتون
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۹۹
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
لوول برگمن
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۱۹۹۹
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
تونی دآماتو
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۲۰۰۰
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
هری لوین
[/TD]

[TD]
کارگردان
[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۲۰۰۲
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
ویل دورمر
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۲۰۰۲
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
ویکتورترانسکی
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۲۰۰۲
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
الی ورمن
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۲۰۰۳
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
والتربورک
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۲۰۰۳
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
استارکمن
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۲۰۰۳
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
روی کاهن
[/TD]

[TD]
برنده
[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۲۰۰۴
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
شیلوک
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۲۰۰۵
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
والترآبرامز
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۲۰۰۷
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
ویلی بانک
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۲۰۰۷
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
دکترجک گرام
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۲۰۰۸
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
دیوید??یسک
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۲۰۱۰
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
دکترجک کورکیان
[/TD]

[TD]
برنده
بهترین بازیگر نقش اول مرد - ??یلم تلویزیونی
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۲۰۱۱
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
کارآگاه استن??ورد
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۲۰۱۱
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
پادشاه هیرودیس
[/TD]

[TD]
کارگردان
[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۲۰۱۱
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
خودش
[/TD]

[TD]
برنده
برای بدترین بازیگر نقش مکمل مرد و بدترین ??یلمنامه دو ن??ره (آدام سندلر با یکی از این‌ها: کتی هولمز، آل پاچینو یا آدام سندلر)
[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]
۲۰۱۳
[/TD]

[TD]
[/TD]

[TD]
آنیلو دلاکروسه
[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

جوایز

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مرسی سعید جان خیلی قشنگ بود.من بیشتر از ??یلم های صورت زخمی (scarface) و پدر خوانده مخصوصا صورت زخمیش خیلی خوشم میاد بازیشم داشتم:thumbup:انصا??ا بازیگر خوش نقش و با جذبه ایه:thumbup:

لینک به ارسال

وقتی جوون بوده خیلی خوشتیپ بوده.??یلم هاشم که حر?? نداره.

ویرایش شده توسط FARZAN CRASH 007

لینک به ارسال

سعید جوون واقعا سلیقمون مثل همه

من عاشقشم ??یلم scarface رو بیش از 15 بار دیدم !

پدر خوانده رو که نگو :love2:

سرپیکو هم عالی بود

ممنون:;DD:

لینک به ارسال

یکی از خوشتیپ ترین بازیگر های تاریخ :blushing:

لینک به ارسال

بازیگری که هیچوقت نیازی به اثبات نداره ...

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...