رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
kazy

شوکي عظيم به بخش نرم افزاري آيفون : خالق رابط نرم افزاري آيفون ، اپل را ترک مي کند !

پست های پیشنهاد شده

[h=2]

apple.jpg

[/h]

شرکت اپل یکی از مهم‌تری متخصصین خود را از دست داد و به نوعی آی??ون یتیم شد، ترک اپل توسط یکی از مهم‌ترین چهره‌های پروژه آی??ون شاید بتواند در آینده تاثیراتی را بر روی این محصول بگذارد.

گرگ کریستی که بسیای از امکانات اصلی آی??ون و مزایای ویژه آن را طراحی کرده است در سال جاری این شرکت را ترک خواهد نمود و این امر لطمه بزرگی به این شرکت و پروژه عظیم آی??ون خواهد بود. کریستی از نخستین روزهای پروژه آی??ون در طراحی امکانات این گوشی ??عالیت جدی داشت و این پروژه درحد بسیار بالایی به این مرد مدیون است.کریستی در حال حاضر علاوه بر ??عالیت به‌عنوان یک مهندس ارشد در پروژه آی??ون نام خود را به‌عنوان نایب رییس بخش آی??ون و همچنین رییس بخش رابط کاربری می‌بیند و بسیاری از نرم‌ا??زارهایی که موجب شدند تا آی??ون به رابط کاربری ساده مجهز شود به‌صورت مست??یم طراحی و اجرا نموده بود.

بر اساس گزارش مرکز اخبار 9to5 mac که به‌صورت اختصاصی اخبار مربوط به اپل را دنبال می‌کند، این جدایی یک دلیل اصلی دارد و آن‌ عدم توا??ق نظر گرگ کریستی با جاناتان ایو است، جاناتان ایو که از سال 2012 به‌عنوان مدیر دو بخش اصلی اپل یعنی بخش صنایع و قسمت طراحی اپل منصوب شده است ایده‌های کاملا مت??اوتی با ایده‌های موجود در ذهن کریستی دارد و همین امر موجب شده است تا کریستی به‌شدت در طول این دوسال از شرایط موجود در بخش طراحی امکانات آی??ون ناراضی باشد و همین امر سرانجام به جدایی او از این شرکت منجر شده است.

پیش از این بخش طراحی در اختیار اسکات ??ورسل بود که رابطه بسیار مناسبی با گرگ کریستی داشت و همکاری این دو ن??ر تو??یق‌های بسیار بالایی را برای اپل به‌همراه داشت. شرایط موجود در شرکت اپل و در بخش طراحی به‌نحوی است که طراحان باید به‌صورت مستقیم زیر نظر ایو کار کنند درحالی که در زمان ??ورسل هریک از طراحان دارای استقلال عمل مطلوبی بود که امکان بروز ایده‌های مختل?? را برای ‌آن‌ها ??راهم می‌ساخت ولی این شرایط در حال تغییر است و دلیلی اصلی ترک شرکت توسط کریستی نیز اعتقاد او به نیاز برای آزادی عمل طراحان شرکت است.

البته این موضوع به این معنا نیست که رابطه مستقیم و شخصی ایو و کریستی نامساعد باشد بلکه عدم توا??ق نظر این دو ن??ر تنها در زمینه کاری بوده است وهیچ تاثیری بر روی روابط انسانی آن‌ها نداشته است . البته شرکت اپل که شرایط را برخلا?? روال معمول می‌بیند تصمیم دارد تا ماجرا را با وجهه‌ای خوش به سرانجام برساند و به‌همین دلیل نیز تصمیم‌ گیری مشترک این شرکت با کریستی موجب شده است تا کریستی جذب شرکت دیگر نشده و تنها خود را بازنشسته کند.

شرکت اپل در بیانیه‌ای درباره ماجرای کریستی این‌چنین ش??ا??‌سازی نموده است:« گرگ کریستی به‌عنوان یک مدیر ارشد شرکت ما تصمیم دارد تا در سال جاری میلادی و پس از 20 سال ??عالیت م??ید و موثر در این شرکت خود را بازنشست نماید. او برای ما بسیار مهم بوده است و برترین رابط کاربری را برای ما طراحی کرده است.»

جالب اینجاست که دادگاه اپل و سامسونگ که یکی از بحث برانگیزترین موارد حقوقی چند سال اخیر در عرصه تکنلوژی بوده است نیز به‌صورت مستقیم با ??عالیت‌های گرگ کریستی مرتبط است، یکی از مهم‌ترین بخش‌های این شکایت مروبط به کپی برداری از اختراعات اپل است که چند عدد از این اختراعات نتیجه ??عالیت مستقیم کریستی و تیم او بوده است. برای نمونه می‌توان به مشهورترین المان طراحی تیم کریستی اشاره نمود که بر روی تمامی نسخه‌های آی??ون وجود دارد، کریستی و تیم خود با طراحی نوع ویژه و جدیدی از گشودن ق??ل گوشی یعنی است??اده از ساختار و عبارت Slide to unlock عملا یکی از تاثیرگذارترین تغییرات را برای تل??ن‌های همراه هوشمند به ارمغان آوردند و بخشی از شکایت اپل به کپی غیر مستقیم این قابلیت توسط سامسونگ باز می‌گردد.

درطول دادگاه‌های برگزار شده تا به امروز یکی از مهم‌ترین چهره‌های اپل که ??عالیت و حضوری مستمری در دادگاه داشت خود شخص گرگ کریستی بود و درحقیقت پس از مدیر ارشد بازاریابی این شرکت یعنی ??یل شیلر، کریستی دومین چهره مهم در د??اع از موضوع شکایت اپل از سامسونگ محسوب می‌شد و به همین دلیل نیز ??قدان او در شرکت اپل نه‌تنها در بخش طراحی بلکه در تمامی جوانب احساس خواهد شد.

کریستی چندی پیش با نشریه وال استریت ژورنال )Wall Street Journal) مصاحبه‌ای درباره شرایط اختراعات اپل نموده بود و در بخشی از آن درباره طراحی ویژه اپل حهت راحتی کارکردن با گوشی آی??ون گ??ته بود:« هد?? ما تولید محصولی برای مردم عادی است، ا??رادی که شاید در زندگی خود کارهای بسیار مهم‌تری نسبت به یادگیری نحوه کارکردن یک کامپیوتر داشته باشند.» این م??هوم به‌صورت علنی در طراحی‌های کریستی به چشم می‌خورد و باید دید که در نبود او آیا دیگر طراحان این غول بزرگ آمریکایی خواهند توانست راه او را ادامه بدهند و رابط کاربری ساده ولی کارآمدی را ارائه نمایند یا اینکه آی??ون با ا??ت روبرو خواهد گردید.

منبع : گجت نیوز | gadgetnews.ir

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

:369176i664wis02c::crying:من کریستی رو میخواااام:crying::369176i664wis02c:

لینک به ارسال

خیلی خوب شد ر??ت :biggrin2: اخه اپل ارزش موندن داشت ؟. بیا و ببین سیب گر??تیم در حد اعلا ، خیلی هم ارزون بعد حی?? نیست آدم بره ... سیب که بگنده کم کم کرم ها هم ولش می کنند چه برسه به به این ها

لینک به ارسال
خیلی خوب شد ر??ت :biggrin2: اخه اپل ارزش موندن داشت ؟. بیا و ببین سیب گر??تیم در حد اعلا ، خیلی هم ارزون بعد حی?? نیست آدم بره ... سیب که بگنده کم کم کرم ها هم ولش می کنند چه برسه به به این ها

دوست عزیز اپل یکی از معرو?? ترین شرکت ها در رابطه با گوشی های تل??ن همراست و همیشه گوشی های ان در مقایسه با دیگر برند ها اول می باشد البته من خودم هم سامسونگی هستم ولی خب نمی شه به اپل توهین کرد

لینک به ارسال

:thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn::thumbdn: :thumbdn:

خیلی حسودی. :ohnoes:

ویرایش شده توسط kazy

لینک به ارسال
دوست عزیز اپل یکی از معرو?? ترین شرکت ها در رابطه با گوشی های تل??ن همراست و همیشه گوشی های ان در مقایسه با دیگر برند ها اول می باشد البته من خودم هم سامسونگی هستم ولی خب نمی شه به اپل توهین کرد

:love:داداش شما کارت خیلی درسته هاااااااا!!!!!!!!:love:

از معدود ن??راتی که میبینم بدون تعصب حر?? میزنن.:thumbup:

لینک به ارسال

کسانی که به اپل توهین میکنن

چشم دیدین اپل رو ندارن وخسودن

گوشی که چه از نظر کلاس و چه از نظر کارایی از همه گوشی ها سر تره رو نمیشه بهش توهین کرد

من هم اول که ای??ون نداشتم میگ??تم درد نمیخوره ولی تا این که خریدم ??همیدم

پس کسایی که ندارن اصلا نمی ??همن چی میگن

چه نمی دونن ای??ون چیه :biggrin2:

لینک به ارسال
کسانی که به اپل توهین میکنن

چشم دیدین اپل رو ندارن وخسودن

گوشی که چه از نظر کلاس و چه از نظر کارایی از همه گوشی ها سر تره رو نمیشه بهش توهین کرد

من هم اول که ای??ون نداشتم میگ??تم درد نمیخوره ولی تا این که خریدم ??همیدم

پس کسایی که ندارن اصلا نمی ??همن چی میگن

چه نمی دونن ای??ون چیه :biggrin2:

تکبیر....:90::90::90:

داداش ببین تا چه حد اپل همرو سوزونده که اینطوری جبهه گر??تن.:lol:

لینک به ارسال
تکبیر....:90::90::90:

داداش ببین تا چه حد اپل همرو سوزونده که اینطوری جبهه گر??تن.:lol:

بله 100%

چرا یک ن??ر به گلکسی یا اکسپریا حر??ی نمیزنه :biggrin2:

به خاطر حسودی نست به اپل :7AD_headspin::thumbup:

ویرایش شده توسط ali2013

لینک به ارسال

درشو گل بگیرند با اون قیمت های نوجومیش!!!اونم با اون ص??حه نمایش کوچیکش البته من نظر خودمو دارم میگم به کسی برنخوره,یک مدل تکراری از اولین گوشی که ساخنه تا الان همونه(واقعا تکراری شده) که 1 پنجم از بالای گوشی خالیه و 1 پنجم هم از پایین میمونه 3 پنجم واسه ص??حه نمایش(نمونش هم iphone 4s هست) اینهمه هم که میگ??تند دوربینش بهترینه تو مدل iphone 4 هم مشخص شد همچین آش دهنسوزی هم نیست.البته مدل های جدید بهتر شدند منتها ارزش 2 میلیون و هشتصد تومن رو ندارند.مخصوصا که الان از لحاظ سخت ا??زار هم رقبای خیلی سختی داره و از لحاظ کی??یت ساخت هم همینطور.(تازه با قیمت خیلی پایینتر)

همین دیگه تمام دلیلتون اینه که کلاسش یه چیزه دیگس یا اینکه کسایی که به ای??ون ایراد میگیرند چرا به سونی یا سامسونگ گیر نمیدند:lol:من نمیدونم اخه به چیه این حسودی میکنید آخه

ویرایش شده توسط Lord Asghar

لینک به ارسال
درشو گل بگیرند با اون قیمت های نوجومیش!!!اونم با اون ص??حه نمایش کوچیکش البته من نظر خودمو دارم میگم به کسی برنخوره,یک مدل تکراری از اولین گوشی که ساخنه تا الان همونه(واقعا تکراری شده) که 1 پنجم از بالای گوشی خالیه و 1 پنجم هم از پایین میمونه 3 پنجم واسه ص??حه نمایش(نمونش هم iphone 4s هست) اینهمه هم که میگ??تند دوربینش بهترینه تو مدل iphone 4 هم مشخص شد همچین آش دهنسوزی هم نیست.البته مدل های جدید بهتر شدند منتها ارزش 2 میلیون و هشتصد تومن رو ندارند.مخصوصا که الان از لحاظ سخت ا??زار هم رقبای خیلی سختی داره و از لحاظ کی??یت ساخت هم همینطور.

همین دیگه تمام دلیلتون اینه که کلاسش یه چیزه دیگس یا اینکه کسایی که به ای??ون ایراد میگیرند چرا به سونی یا اچ تی سی گیر نمیدند:lol:

شما که پولشو نداری ونه از یکیش داشتی پس راجبش نظر نده :7AD_headspin:

درسته گرونه ولی واقعا می ارزه :thumbup:

لینک به ارسال

تاپیک به دلیل دعوا بسته شد

لط??ا با هم دعوا نکنین

لینک به ارسال
تاپیک به دلیل دعوا بسته شد

لط??ا با هم دعوا نکنین

شرمنده داداش:sadface:

لینک به ارسال
شما که پولشو نداری ونه از یکیش داشتی پس راجبش نظر نده :7AD_headspin:

درسته گرونه ولی واقعا می ارزه :thumbup:

شما راست میگی من پول برای حروم کردن واسه این جور اسباب بازی رو ندارم.

لینک به ارسال
شما راست میگی من پول برای حروم کردن واسه این جور اسباب بازی ها رو ندارم.
آخه اسباب بازی به اون اچ تی سی بیریخت میگن عزیز:lol:

لینک به ارسال
شما راست میگی من پول برای حروم کردن واسه این جور قوطی کبریت رو ندارم.

واقعا متاس??م به اپل میگی اسباب بازی

باید به htc آشغال پلاستیکی بد کی??ت چی گ??ت ؟

خودت بگو...........:fly2:

لینک به ارسال

آقا شور حسینی برتون نداره من ??قط نظرمو گ??تم.HTC به قول شما آشغال هم باشه حداقل قیمتش مناسبتره.تازه مگه شما HTc دارید که میگید بد کی??یت اصلا بدست گر??تید!! یه چنتا Review مخصوصا از گوشی های جدیدش بخونید متوجه میشید

ویرایش شده توسط Lord Asghar

لینک به ارسال
هر چی باشه از آی??ون کمتره

از ای??ون کمتره؟(شما ای??ون میگید آدم یاده اون ای??ون هایی که در رو باز میکنند می??ته:biggrin2:) خب چرا کمتره؟یه دلیل بیارید خب

لینک به ارسال
از ای??ون کمتره؟(شما ای??ون میگید آدم یاده اون ای??ون هایی که در رو باز میکنند می??ته:biggrin2:) خب چرا کمتره؟یه دلیل بیارید خب
به چشم تو اینجوری میاد ببین یکیش اینه که گوشی اصله آمریکاس دومیش اینکه خیلی خوش دسته سومیش اینکه اندازش بسیار مناسبه دیگه بازم دلیل میخوای؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به ارسال
به چشم تو اینجوری میاد ببین یکیش اینه که گوشی اصله آمریکاس دومیش اینکه خیلی خوش دسته سومیش اینکه اندازش بسیار مناسبه دیگه بازم دلیل میخوای؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اصله آمریکاس؟!؟ خوش دسته؟(با مزه بود:biggrin2:) تازه اگه منظورت از لحاظ زیبایی هست که lg و HTC گوشی هاش خیلی شیکتره

یعنی برند های دیگه گوشی های خوش دست و خوش اندازه ندارند؟تاحالا g2 گر??تی تو دستت؟

تازه اگه منظورت اینه که اندازش خیلی مناسبه و تو جیب برو تره عمرا به پای GLX نمیرسه:biggrin2:

منطقی باشیم دیگه این گوشی با این ویزگی هایی که شما میگی ارزش 2800000 رو داره؟مخصوصا که الان خیلی رقبای سرسختی داره؟از اون بهتر هم نباشند بد هم نیستند

لینک به ارسال
درشو گل بگیرند با اون قیمت های نوجومیش!!!اونم با اون ص??حه نمایش کوچیکش البته من نظر خودمو دارم میگم به کسی برنخوره,یک مدل تکراری از اولین گوشی که ساخنه تا الان همونه(واقعا تکراری شده) که 1 پنجم از بالای گوشی خالیه و 1 پنجم هم از پایین میمونه 3 پنجم واسه ص??حه نمایش(نمونش هم iphone 4s هست) اینهمه هم که میگ??تند دوربینش بهترینه تو مدل iphone 4 هم مشخص شد همچین آش دهنسوزی هم نیست.البته مدل های جدید بهتر شدند منتها ارزش 2 میلیون و هشتصد تومن رو ندارند.مخصوصا که الان از لحاظ سخت ا??زار هم رقبای خیلی سختی داره و از لحاظ کی??یت ساخت هم همینطور.(تازه با قیمت خیلی پایینتر)

همین دیگه تمام دلیلتون اینه که کلاسش یه چیزه دیگس یا اینکه کسایی که به ای??ون ایراد میگیرند چرا به سونی یا سامسونگ گیر نمیدند:lol:من نمیدونم اخه به چیه این حسودی میکنید آخه

شما اگه ص??حه نمایش بزرگ میخوای برو تبلت بگیر.

خیلیا به مرور زمان م??هوم گوشی موبایلو ??راموش کردن.دوس داری دودستی بگیری دستت؟؟؟ برو سامسونگو از این حر??ا بگیر. ماشالله دارن اینچ اینچ میبرن بالا .6 اینج 7 اینچ . چه خبره اقا؟؟؟؟اونا که دیگه گوشی نیس. اگر هم تا الان اپل ص??حه نمایشو بزرگ نکرده به خاطر اعتقادشون بوده که باید بشه راحت با یه دست کار کرد و از نظر منم کاملا درسته.

به هر حال واس اونایی هم که سر این هی الکی گیر میدن داره با ص??حه نمایش بزرگتر میده بیرون که دیگه حر??ی نباشه. بازارشم از دست نده.

حالا اگه از ios خوشت نمیاد اون یه حر?? دیگس. ولی اینکه ص??حش ??لانه بیسانه که نشد حر??.از ارمان ها دور شدی برادر.

لینک به ارسال

اصلی ترینش سیستم عامل ios هست برادر . کارایی که ios با دو گیگ رم داره انجام میده سامیو امثال اون به لط?? اندروید به زور با 8 گیگ دارن انجام میدن.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...