رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
saeed kratos

بیوگرافی گروه green day

پست های پیشنهاد شده

[ATTACH=CONFIG]8041[/ATTACH]

اهل کشور ایالات متحده، کالی??رنیا

سبک‌هاپانک راک، آلترناتیو راک

مدت کار ۱۹۸۷ - تاکنون

[ATTACH=CONFIG]8042[/ATTACH]

تاسیس گروه: ۱۹۸۷–۱۹۹۳

بیلی جو آرمسترانگ(گیتاریست و آوازخوان) و مایک درنت(Mike Dirnt)، دوستان دوران کودکی، ابتدا گروهی با نام Sweet Children را در رودئو کالی??رنیا تشکیل دادند. چندی بعد با یک شرکت محلی به نام Lookout قرارداد امضا کردند. آن‌ها نام گروه را به Green Day تغییر داده و در سال ۱۹۸۹ نخستین آلبوم غیررسمی شان به نام "۱۰۰۰ ساعت" را بیرون دادند. سال بعد آلبوم 1,039Smoothed Out Slappy Hours را ارائه دادند. کمی بعد، سوبرانت(درامر گروه) جایش را به درامر دیگری به نام Tre Cool داد.

دومین آلبوم رسمی گرین دی به نام Kerplunk در سال ۱۹۹۲ منتشر شد. مو??قیت زیرزمینی این آلبوم باعث شد که گروه از طر?? ناشران موسیقی معتبر پیشنهاد همکاری دریا??ت کند. آن‌ها سرانجام با شرکت Reprise Recordقرارداد بستند.

[ATTACH=CONFIG]8043[/ATTACH]

نخستین مو??قیت: ۱۹۹۴–۱۹۹۶

نخستین آلبوم پر??روش و مو??ق گروه Dookie نام دارد که در سال ۱۹۹۴ منتشر شد. آهنگ Basket Case از این آلبوم ۵ ه??ته شماره یک جدول مدرن راک آمریکا بود.

در تابستان ۱۹۹۴ گروه در جشنواره ووداستاک حضور یا??ت و این به ا??زایش ??روش آلبوم Dookie کمک کرد.

When I Come Around آهنگ دیگری بود که این بار به مدت ۷ ه??ته شماره یک جدول مدرن راک شد. ??روش Dookieدر دنیا از مرز ۱۵ میلیون کپی ??راتر ر??ت. همچنین این آلبوم جایزه گرمی سال ۹۴ را به عنوان بهترین آلبوم آلترناتیو به خود اختصاص داد.

پاییز ۱۹۹۵ آلبوم Insomniac آمد. آهنگ J.A.R از این آلبوم شماره یک مدرن راک شد که موسیقی ??یلم Angus هم بود. Insomniac شماره ۲ جدول آلبوم‌ها شد و ۲ میلیون کپی آن تا بهار ۱۹۹۶ ??روش ر??ت. اگرچه این آلبوم مو??قیت بزرگ Dookie را نداشت ولی از طر?? منتقدان موسیقی با تحسین رو به رو شد. در بهار ۱۹۹۶ آنها تور کنسرت اروپایی‌شان را به دلیل خستگی لغو کردند.

[ATTACH=CONFIG]8044[/ATTACH]

سقوط از محبوبیت: ۱۹۹۷–۲۰۰۲

بعد از یک سال استراحت، گرین دی در سال ۱۹۹۷ آلبوم Nimrod را عرضه کرد. این آلبوم در جایگاه دهم جداول موسیقی جای گر??ت. یکی از ترانه‌های مو??ق این آلبوم Good Riddance ,Time of Your Life نام دارد که جایزه MTV بهترین موزیک ویدیوی سال موسیقی راک را از آن خود کرد.

در سال ۲۰۰۰ آلبوم Warning منتشر شد. نگاه منتقدان به این آلبوم بسیار مت??اوت بود. مجله تخصصی رولینگ استون با دادن امتیاز ۳ از ۵، انتقادی‌ترین دیدگاه را نسبت به این آلبوم داشت. بعد از انتشار این آلبوم، بعضی از منتقدان موسیقی به این نتیجه رسیدند که گرین دی به دوران سقوط از محبوبیت خود نزدیک شده است.

احمق امریکایی و مو??قیت دوباره گروه: ۲۰۰۳–۲۰۰۶

در ۲۰۰۴ آلبوم ابله آمریکایی بیرون آمد؛ یک آلبوم اپرایی راک که بعد از مدتها گروه را در جداول موسیقی شماره یک کرد. آلبوم American Idiot جایزه گرمی بهترین آلبوم راک را برد. در سال ۲۰۰۶ هم، گرین دی جایزه گرمی بهترین ضبط سال را برای آهنگ Boulevard of Broken Dreams از آن خود کرد.

اغلب مخاطبین عنوان آلبوم(ابله امریکایی) را اشاره به سکنات و وجنات رئیس جمهور وقت امریکا جورج بوش می‌دانستند ولی خود آرمسترانگ در مصاحبه ای آلبومش را "داستان شخصی مثال می زند که از شهری کوچک به یک کلان شهر می آید و خود را مواجه با جاذبه‌ها و موقعیت‌های غیرقابل پیش بینی می‌یابد. چنین شخصیتی در واقع خیلی شبیه کاراکتر ??یلمهای ??رانک کاپرا ست و یا شاید یادآور شخصیت ??یلم ??ارست گامپ است."

بعداز آلبوم American Idiot، گرین دی دو تک آهنگ مو??ق ارائه داد؛ یکی اجرای مجدد آهنگ مرحوم جان لنون با نام working class hero بود که به وقایع دار??ور سودان اشاره دارد و دیگری اجرای مشترکی با گروه معرو?? U2 است با عنوان The Saints Are Coming که درباره کمک داوطلبانه سربازان بازگشته از عراق به حادثه دیدگان طو??ان کاترینا می باشد.

[ATTACH=CONFIG]8046[/ATTACH]

آلبوم 21st Century Breakdown و بازگشت به صحنه: ۲۰۰۷–تاکنون

آلبوم 21st Century Breakdown در ماه مه ۲۰۰۹ منتشر شد. این آلبوم توسط منتقدان موسیقی با دریا??ت میانگین امتیازاتی بین ۴ و ۵ از ۵ مورد تحسین قرار گر??ت.

21st Century Breakdown در جداول موسیقی ۱۴ کشور شماره یک شد و تا کنون مو??ق‌ترین آلبوم گرین دی می باشد.

تور جهانی 21st Century Breakdown از ۳ ژولای ۲۰۰۹ تا ۲۹ اکتبر ۲۰۱۰ در نقاط مختل?? اروپا، امریکا، آسیا و استرالیا برگزار شد.

[ATTACH=CONFIG]8047[/ATTACH]

اعضای گروه گرین دی

• بیلی جو آرمسترانگ (Billie Joe Armstrong) ...خواننده اصلی، گیتاریست

• مایک درنت (Mike Dirnt) ...گیتاریست بیس، خواننده پس زمینه
  • تره کول (Tre Cool) ...درامر، خواننده پس زمینه

[ATTACH=CONFIG]8048[/ATTACH]

آلبوم‌های استودیویی

• 39Smooth ۱۹۹۰
  • Kerplunk ۱۹۹۲
  • Dookie ۱۹۹۴
  • Insomniac ۱۹۹۵
  • Nimrod ۱۹۹۷
  • Warning ۲۰۰۰
  • American Idiot ۲۰۰۴
  • 21st Century Breakdown ۲۰۰۹
  • ۲۰۱۲ !Uno¡
  • ۲۰۱۲ !Dos¡
  • ۲۰۱۲ !Tré¡

[ATTACH=CONFIG]8049[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]8047[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]8050[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]8051[/ATTACH]

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

گروه خوبین بعضی از اهنگ هاشو شنیدم

دست طلا به خاط زحماتت سعید جون:4:

لینک به ارسال
گروه خوبین بعضی از اهنگ هاشو شنیدم

دست طلا به خاط زحماتت سعید جون:4:

چاکرتم داداش.گروه خیلی خوبین.واقعا با استعدادن و سبکشونو خوب شناختن.

لینک به ارسال

بچه ها سلام.یه اهنگ واقعا عالی از گروه green day به اسم working class hero براتون میزارم که گوش کنید و حالشو ببرین.این اهنگ در حقیقت کاور اهنگ working class hero از جان لنون ا??سانه ای هستش.واقعا شنیدنیه.اگه گوش دادین نظرتونو همین جا بگید بهم.

Download Green Day Working Class Hero mp3

لینک به ارسال

البوم ۲۰۱۲ !Tré¡ یکی از شاخ ترین آلبوم های این گروهه :cancan:

لینک به ارسال

خیلی قشنگ بود سعید جان. متنش خیلی عالی بود.الان تحت تاثیرم واقعا

لینک به ارسال

مرسی سعید جان قشنگ بود ولی volbeat یه چیز دیگس با اونا بیشتر حال میکنم:love2:

لینک به ارسال

من خیلی این گروه رو دوست دارم

با آهنگ Wake me up When September Ends باهاشون آشنا شدم ??وق العادست این آهنگ هر وقت که گوش میکنم لذت بخشه

لینک به ارسال
من خیلی این گروه رو دوست دارم

با آهنگ Wake me up When September Ends باهاشون آشنا شدم ??وق العادست این آهنگ هر وقت که گوش میکنم لذت بخشه

دقیقا درسته.یکی از 3 اهنگ برترشون همین اهنگیه که میگی به اضا??ه ی working class hero و oh love.:hd:

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...