رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
behnam81

بررسی لپ تاپ Asus VivoBook X202E

پست های پیشنهاد شده

asus-600x428.jpg

لپ تاپی همراه با ویندوز ۸ و ص??حه نمایش لمسی ارزان قیمت.

نکات مثبت :

این لپ تاپ با سیستم عامل ویندوز ۸ و قابلیت ص??حه نمایش لمسی به بازار آمده است و باید بگویم که جز سری دسته لپ تاپ‌های ارزان قیمت دسته بندی می‌شود و می‌توان آن را جز سیستم‌های سطح متوسط رو به بالا به حساب آورد.

نکات من??ی:

پردازنده تقریباً کند است و عمر باتری را نمی‌توان حدس زد و پد لمسی این لپ تاپ بزرگ است.

حد متوسط:

این ??وق‌العاده است که لپ تاپ‌های ویندوز ۸ را با ص??حه نمایش لمسی و قیمت زیر ۶۰۰ دلار می‌توان یا??ت و خرید. اما بهتر است کمی در مورد عملکرد و باتری این لپ تاپ ??کر کنید.

در ابتدا هزینه ورود لپ تاپ‌های ویندوز ۸ با ص??حه نمایش لمسی به بازار حدود ۱۶۰۰ دلار بود اما پس از مدتی قیمت به ۱۰۰۰ دلار رسید و سپس با رسیدن زمان ??صل خرید لپ تاپ‌ها قیمت‌های برخی از لپ تاپ‌ها به زیر ۶۰۰ دلار رسید.

در ابتدا هزینه ورود لپ تاپ‌های ویندوز هشت با ص??حه نمایش لمسی به بازار حدود ۱۶۰۰ دلار بود اما پس از مدتی قیمت به ۱۰۰۰ دلار رسید و سپس با رسیدن زمان ??صل خرید لپ تاپ‌ها قیمت‌های برخی از لپ تاپ‌ها به زیر ۶۰۰ دلار رسید.

لپ تاپ Asus VivoBook X 202E، که ۱۱ اینچ است جدا از زمان تعطیلات ??روش ??وق‌العاده، دارای قیمت ۵۹۹ دلار است. برای این لپ تاپ شما می‌توانید یک پردازنده Core i3 را به جای یک پردازنده Core i5 قرار دهید، به علاوه حاوی یک هارد ۵۰۰ گیگابایت و یک حا??ظه ۴ گیگابایتی است.

جالب است بدانید که CPU این لپ تاپ یکی از نقاط قوت آن به حساب می‌آید.

البته ت??اوت اصلی در عملکرد پردازنده با ص??حه نمایش لمسی ویندوز ۸ است که شما با هزینه ای حدود ۲۰۰ دلار بیشتر می‌توانید پردازنده خود را ارتقا دهید و Core i5 را بر روی لپ تاپ خود قرار دهید.

طراحی ??یزیکی بدنه این لپ تاپ مخلوط شده است. X202E نسبتاً باریک است که قسمتی از بدنه آن از جنس آلومینیوم است ولی باز هم نسبت به اولترابوک های نازک موجود در بازار این محصول کمی ضخیم‌تر است.

ص??حه کلید کوچک اما کاربردی است.

من مطمئنم که لپ تاپ‌های زیادی با قابلیت ص??حه نمایش لمسی و سیستم عامل ویندوز ۸ را در سال ۲۰۱۳ می‌بینیم که اکثر آن‌ها قیمتی زیر دلار دارند و همه دارای پردازنده Core i5 هستند و شاید با نسخه چهارم نسل آینده اینتل به بازار بیایند.

در عین حال باید بگویم که خرید این لپ تاپ یک معامله سودمند است اگر قصد دارید که یک راه کم هزینه برای داشتن یک لپ تاپ با قابلیت ص??حه نمایش لمسی و ویندوز ۸ داشته باشید.

قیمت در حال حاضر ۵۴۹ دلار

پردازنده ۱٫۸GHz Intel Core i3-۳۴۲۷U

حا??ظه ۴ گیگا بایت

هارد دیسک ۵۰۰GB, ۵۴۰۰rpm

کارت گرا??یک Intel HD۴۰۰۰

سیستم عامل ویندوز ۸

ابعاد ۷٫۹*۱۱٫۹ اینچ

اندازه ص??حه نمایش ۱۱٫۶ اینچ

دسته بندی لپ تاپ های قابل حمل

پشت درب لپ تاپ یک لایه براق ??لزی وجود دارد ولی با این حال بیشتر بدنه لپ تاپ از جنس پلاستیک است که جنس آن از پلاستیک بدنه لپ تاپ‌های گران قیمت است.

که ۰٫۸ اینچ ضخامت و کمتر از ۳ پوند وزن آن است، که تقریباً برای یک لپ تاپ ۱۱ اینچی سنگین است.

اگر این لپ تاپ چند سال پیش به بازار می‌آمد قیمت آن تقریباً بالای ۱۰۰۰ دلار بود.

هنگامی که شما در حال برخورد با یک شاسی کوچک هستید، ص??حه کلید و پد لمسی باید با هم در حال سازش باشند و بدون مشکلی با هم کار کنند.

در اینجا ما یک ص??حه کلید کوچک داریم و یک پد لمسی تقریباً بزرگ اما این دو با هم به راحتی کار می‌کنند و با هم هماهنگ هستند.

ص??حه کلید نسبت به ص??حه کلیدهای لپ تاپ‌های ۱۱ اینچی کوچک است به خصوص اگر شما به ص??حه کلیدهای لپ تاپ‌های ۱۳ اینچی عادت کرده‌اید این موضوع برای شما ممکن است در ابتدا کمی مشکل باشد.

کلیدها نیز کم عمق و سطحی هستند، اما کلیدهای کاربردی و مهمی مثل Backspace و Shift و Enter دارای ??ضای بیشتری نسبت به بقیه کلیدها هستند که باعث می‌شود جهت یابی و کار با ص??حه کلید آسان‌تر شود.

توابع کلیدی F از توابع کاربردی مهم هستند مانند صدا و کنترل روشنایی ص??حه نمایش.

با وجود این محدودیت‌ها، تایپ آسان و اغلب عاری از خطا از ویژگی x202E است که بعد از چند دقیقه شما به طرح و نحوه کار با این ص??حه کلید عادت می‌کنید.

برای چنین لپ تاپ‌های کوچکی تجربه تایپ بسیار جالب و رضایت بخش است.من آرزو می‌کردم که این موضوع را برای پد لمسی هم می‌توان گ??ت. پد لمسی بزرگ است و از نوع Clickpad style است به این معنی که ??اقد دکمه موس جداگانه سمت چپ و راست است.این منص??انه نیست که انتظار داشته باشیم هر لپ تاپ یک پد لمسی عالی و پاسخگوی نیاز کاربران در سطح مک بوک اپل داشته باشد.

ص??حه نمایش ۱۱٫۶ اینچی این لپ تاپ دارای رزولوشن ۷۶۸* ۱۳۶۶ پیکسل است که مقدار ضعی??ی برای یک لپ تاپ مدرن است اما کاملاً برای یک ص??حه نمایش کوچک مثل این لپ تاپ بسیار عالی است.

ص??حه نمایش با پوشش شیشه ای لبه به لبه تحت پوشش قرار گر??ته است اما هنوز هم دارای یک قاب بسیار ضخیم زیر شیشه است.

پاسخگویی از ص??حه نمایش هنگام است??اده از ص??حه نمایش لمسی عالی است و زاویه دید خارج از محور نیز بسیار عالی است.

ششششش-600x428.jpg

اتصالات، عملکرد، باتری:

با وجود اندازه کوچک این لپ تاپ، X202E به خوبی توانسته است مدیریت مناسبی برای ۳ پورت USB و دو خروجی ویدیو و ??یش اتر نت انجام دهد.

عمر باتری نسبت به عمر باتری‌های سیستم‌های اتمی که دیده‌ایم، شگ??ت انگیز بوده است.

به مدت ۱۰ ساعت عمر باتری دارد. پخش ویدیو به مدت ۳ ساعت و ۲۹ دقیقه طول کشید.

۳٫۵ ساعت میزان قابل توجهی برای نوک بوک ها است.

نتیجه گیری:

من عاشق این ایده‌ام که از ص??حه نمایش لمسی ویندوز ۸ است??اده شده است و قیمتی زیر ۶۰۰ دلار دارد.

قدرت پردازش و عمر باتری و هزینه های دیگر با ۱۵۰ الی ۲۰۰ دلار می‌توان بهتر کرد.

از آنجا که این لپ تاپ قیمتی زیر ۶۰۰ دلار دارد و وزن مناسبی دارد به نظر من ارزش خرید دارد.

منبع:http://www.gooyait.com

گویا آی تی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام،بدترین پوینت و امتیاز من??ی این لپتاپ این هست که به خاطر پردازنده ای که داره حر??ه ای نبوده و برای کارهای معمولی و روزمره مناسب هست.

با کمی ازتقاء هزینه میشه از برند Acer زیر 2 میلیون یک لپتاپ مناسب core i5 3MB Cash خرید...

لینک به ارسال
سلام،بدترین پوینت و امتیاز من??ی این لپتاپ این هست که به خاطر پردازنده ای که داره حر??ه ای نبوده و برای کارهای معمولی و روزمره مناسب هست.

با کمی ازتقاء هزینه میشه از برند Acer زیر 2 میلیون یک لپتاپ مناسب core i5 3MB Cash خرید...

ممنون از راهنماییتون

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...