رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
Pani

۲۰ قسمت از بدنتون که احتیاجی بهشون ندارید!

پست های پیشنهاد شده

۲۰ قسمت از بدنتون که احتیاجی بهشون ندارید!

 

۲۰ قسمت از بدن هست که بر اساس نظریه تکاملی داروین، باقی مانده از اعضا اجداد انسانهاست که در بدن انسان به صورت کوچک و بدون عملکرد باقی مانده است:

 

۱) ارگان ومرونازال vomeronasal organ: یا ارگان جاکوبسون که ح??ره ای است در پل های بینی دو سمت با گیرنده های شیمیایی که در انسان عملکردی ندارند. در جانوران پست تر وظی??ه درک ماده شیمیایی ??رومون رو بر عهده دارند

 

۲) عضلات خارجی گوش: ۳ عضله هستند که در بخش خارجی گوش واقع شده اند و در سایر حیوانات نظیر خرگوشها و سگها، وظی??ه حرکت مستقلانه گوش از سر را بر عهده دارند. اما انسانها هنوز دارای آن هستند و توسط این عضلات است که بعضی از ا??راد می*توانند گوششان را تکان دهند

 

۳) دندان عقل: در انسانهای اولیه که مقادیر زیادی از گیاهان رو جهت به دست آوردن انرژی مصر?? می*کردند داشتن یک ج??ت اضا??ه دندان آسیا در هر ??ک م??ید به نظر می*رسید اما در انسانهای امروزی که انواعی از غذاها را مصر?? می*کند، زیاد ضروری به نظر نمی*آید

 

۴) دنده گردنی: حدود یک درصد از مردم یک ج??ت دنده اضا??ی در بالای دندهای خود (در بخش گردن) دارند که به نظر می*رسد باقی*مانده از اجداد خزنده ما باشد. این دنده می*تواند در این ا??راد مشکلات عروقی یا عصبی ایجاد کند

 

۵) پلک سوم: در اکثر پرندگان و پستانداران یک لایه محا??ظ به عنوان پلک سوم بر روی چشمشان وجود دارد که وظی??ه ح??اظت از چشم و خروج شن ریزه و گرد و غبار را از چشم بر عهده دارد. باقی مانده این پلک در انسان به صورت یک چین نازک در گوشه داخلی چشم وجود دارد.

 

۶) تکمه یا نقطه داروین: اگر لبه خارجی لاله گوش خود رو لمس کنید به یک برجستگی بر*می*خورید که به نام دکمه داروین مشهور است. در حیواناتی نظیر خرگوش این تکمه در انتهای گوشها قرار دارد و وظی??ه ??وکوس صداهای دور را روی گوش بر عهده دارد.

 

۷) عضله زیر ترقوه: عضله کوچکی که در زیر شانه قرار دارد و از دنده اول به ترقوه کشیده شده است و در صورتی برای انسان م??ید بود که هنوز بر روی ۴ پا راه می*ر??ت. البته بعضی از مردم این عضله را ندارند و بعضی نیز یک ج??ت از آن را دارند.

 

۸) عضله پالماریس (خیاطه): عضله بلند و نازکی که از زانو به کمر کشیده شده و ۸۹ درصد مردم دارای این عضله هستند. این عضله در جانوران پست تر در آویزان شدن و بالا ر??تن از درخت بسیار مهم است. جراحان معمولا این عضله رو در جراحی های ترمیمی عضلات برداشته و از آن است??اده می*کنند.

 

۹) نوک پستا*ن در مردان: مجاری شیری قبل از اینکه هورمون جنسی مردانه (تستوسترون) در جنین باعث ایجاد ص??ات مربوط به جنس مذکر بشود به وجود می*آیند. مردان دارای با??ت پستا*نی هستند اما عملا است??اده*ای از آنها نمی*کنند.

 

۱۰) عضلات صا?? کننده مو: در بسیاری از جانوران این عضلات که در قاعده موهای بدن واقع شده اند وظی??ه سیخ کردن موهای جانور را در هنگام بروز خطر دارند تا جانور بتواند از آن به عنوان ترساندن مهاجم است??اده کند.

 

۱۱) زائده آپاندیس: یک لوله عضلانی باریک در روده بزرگ که در به نظر می*رسد باقی مانده بخش از روده جانوران باشد که وظی??ه هضم سلولز غذا (گیاهان) را بر عهده داشته باشد. اما در انسان بیشتر حاوی گلبول های س??ید و غدد لن??اوی است.

 

۱۲) موهای بدن: ابروها در جلوگیری از ورود عرق به چشم ها و موها در آقایان در انتخاب جنس*ی نقش دارند. اما به نظر می*رسد اکثر موها در بدن نقش موثری را ای??ا نمی*کنند

 

۱۳) دنده سیزدهم: در شامپانزه ها و گوریل ها ۱۳ ج??ت دنده وجود دارد در حالی که در انسانها ۱۲ ج??ت. اما ۸ درصد از مردم دارای ج??ت دنده سیزدهم هستند که به نظر نمی*رسد عملکردی را در آنها ای??ا کند

 

۱۴) عضله ک?? پایی: به نظر می*رسد در جانوران پست تر وظی??ه چنگ شدن و قلاب شدن پاها به شاخه ها را بر عهده داشته است . اما در انسان به نظر می*رسد ??قط کمی ک?? پا را به پایین خم می*کند. در ۹ درصد مردم این عضله وجود ندارد

 

۱۵) رحم مردانه: باقی مانده از ارگان تناسلی زنانه که از غده پروستات مرد آویزان است

 

۱۶) انگشت پنجم پا: در پریماتها و پستانداران پست تر انگشتان پا وظی??ه چنگ زدن و آویزان شدن از شاخه ها را بر عهده داشته اند.. اما انسانها احتیاج به انگشتان بزرگ پا دارند تا بتواندد با آنها ایستاده راه ر??ته و تعادل خود را ح??ظ کنند. لذا به نظر می*رسد انگشت پنجم یا کوچکترین انگشت پا نقش اصلی در این مورد ای??ا نکند.

 

۱۷) وازد??ران (لوله منی) زنان: ارگان تکامل نیا??ته مردانه که انتهای در کنار تخمدانها قرار دارد. ??اقد عملکرد است

 

۱۸) عضله هرمی (پیرامیدال) : حدود ۲۰ درصد ا??راد این عضله مثلثی، کوچک و شبیه کیسه را که در استخوان شرمگاهی (پوبیس) است ندارند. به نظر می*رسد این عضله باقی مانده*ای از کیسه در جانوران کیسه دار باشد.

 

۱۹) استخوان دنبالچه (کوکسیس): مجموعه چند مهره به هم جوش خورده کوچک که درا نتهای ستون مهره ها واقع شده و در پستانداران دیگر وظی??ه ح??ظ تعادل و ارتباط را بر عهده دارد. اما در انسان نقشی را بر عهده ندارد.

 

۲۰) سینوسهای اطرا?? بینی: به نظر می*رسد در انسانها نخستین این سینوسها سرشار از مخاط بویایی بوده تا به این ترتیب حس بویایی آنها را تقویت کرده و آنها را از خطرات ح??ظ کند. اما نقش انها در انسان امروزی به شکل دهی به صورت، گرم کردن هوای ورودی به ریه ها و سبکتر شدن سر کمک می*کند. التهاب این سینوسها باعث سینوزیت می*شود.

  • Like 1

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...