رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
tanaz22

هرآنچه لازم است از پانل های ساختمانی بدانید

پست های پیشنهاد شده

پانل های ساختمانی یکی از جدیدترین متدها در ساخت و ساز می باشد که در ساخت آن از دو لایه که به صورت شبکه ای ??لزی هستند و در میان آنها از لایه ای ??وم مانند از جنس پلی استارین یا آلومینیوم که کند سوز است به کار ر??ته و این سه عدد لایه برای ساخت پانل توسط م??تول سر هم شده و در کنار هم قرار گر??ته اند و به این موضوع هم می توان اشاره نمود که پانل ها با توجه به ساختارشنا برای محیط زیست ضرر نداشته وقابلیت بازیا??ت دارند و وزن کم این پانل ها نیز یکی از موارد قابل ذکر می باشد.

امروزه این پانل ها جزو یکی از مهمترین و اصلی ترین مصالح ساحتمانی به حساب می آیند که علاوه بر سرعت عمل بخشیدن به روند ساخت و ساز، در زلزله هم تاثیر گذار بوده زیرا با توزیع بار در برابر نیرو و عوامل خارجی از خود مقاومت نشان می دهند همچنین می توان به این موضوع اشاره نمود که پانل ها دارای کارآیی های ??راوان دیگری نیز هستند.

این پانل ها یا به عبارتی دیگر قطعات پیش ساخته بعد از نصب در محل مورد نظر دو طر??شان با بتنر پوشانده می شود.

پانل ها اگر از گروه پانل سازه ای باشند در وا??ع قرار است یکی از اصلی ترین ساختار موجود در بنا را تشکبل دهند اما پانل غیر سازه برای جای گیری در محل نصب خود نیاز به سازه دیگری ندارند که آنها را نگه دارد و در جایگاه خود ??یکس کند مانند پانل از جنس گچ برای ساخت تیغه های دیواری و نازک.

از پانل هم در ساخت دیوار و هم در سق?? و یا پله می توان است??اده نمود که با در نظر گر??تن اینکه پانل مورد نشزپر قرار است در چه جایگاهی به کار رود باید نوع آن را انتخاب کرد.

پانل ها از نظر ساختار متنوع بوده و می توان به
گچی، چوبی، شیشه ای، سنگی و .... اشاره نمود.

در ساخت یک متر مربع از یک زیر بنا بدون است??اده از عوامل پیش ساخته باید این موضوع را مد نظر داشت که زمانی معادل 17 ساعت برای کار کردن کارگر با تخصص و زمانی برابر 14 ساعت برای کار کردن توسط کارگر بی تخصص احتیاج است یعنی 31 ساعت کار برای ساخت یک متر مربع. اما با بهره گیری از پانل و مصالح پیش ساخته می توان کار را با سرعت 3 الی 4 برابر پیش برد که این سرعت عمل باعث می شود سرمایه اصلی سرمایه گذار سریعتر بازگردد به علاوه اینکه در گذشته با به کار بردن مصالح ??راوان در ساخت اولیه یک بنا، پی ریزی ساختمان ??شار زیادی را تحمل می کرد و بعد از گذشت چندین سال که این مصالح روبه ??رشودگی می ر??تند این ??شار بر روی پی بنا دو چندان می شد اما پانل های امروزی سبک وزن بوده و ??شار کمتری به پی ریزی ساختمان وارد می آید.

از مزایای دیگر این پانل ها می توان عایق بودن در برابر آلودگی های صوتی و رطوبت و پوسیدگی را نام برد و همچنین مقاوم بودن در برابر حرارت و آتش سوزی هم یکی دیگر از مزایای این مصالح ساختمانی است.منبع:

  • Like 3

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...