رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
tanaz22

تری دی پانل چیست و چه کاربردی دارد؟

پست های پیشنهاد شده

pbp.jpg

 

 

تری دی پانل از دو قسمت هسته و مش تشکیل شده است که قسمت هسته آن از عایق است و مش از جنس ??ولاد است.و به طور کلی تری دی پانل دیوار پیش ساخته است که بسیار مقاوم است و به جای دیوار س??الی و آجری مورد است??اده قرار می گیرد.از تری دی پانل در ساختمان ها و ویلا ها و اماکن ورزشی و سوله ها و

سرد خانه ها و ... است??اده می شود.درجه مقاومت تری دی پانل ها مت??اوت است و به ضخامت هسته و ضخامت سیمان پاشیده شده در سطح خارجی و داخلی دیوار ها بستگی دارد و با توجه به تغییرات دمای محیط می توان ضخامت مناسب تری دی پانل را س??ارش داد.در ساختمان هایی که از تری دی پانل است??اده می شود بر خلا?? ساختمان های آجری که در هنگام زلزله با خراب شدن رج اول همه ساختمان به آوار تبدیل می شود ،به دلیل پیوستگی شبکه و سبکی تری دی پانل ساختمان به آوار تبدیل نمی شود.

تری دی پانل در ساختمان های بسیار مرت??ع کگاربرد زیادی دارد زیرا مهم تری اصل در ساخت ساختمان های مرت??ع وزن مصالح است و با است??اده از تری دی پانل به میزان زیادی وزن مصالح کاهش می یابد.در ساختمان های یک یا دو طبققه بدون است??اده از اسکلت ??لزی و به کمک تری دی پانل می توان ساختمان ساخت.تری دیی پانل ها به راحتی به اسکلت ??لزی،اسکلت بتنی و به یکدیگر اتصال داده می شوند.در اتصال تری دی پانل به اسکلت ??لزی توسط آرماتورها انجام می شود که به شکل l بین ??اصله مش و هسته قرار می گیرد و بال خم شده آن به ستون جوش می خورد و در اتصال تری دی پانل به اسکلت بتنی بهتر است قبل از اجرای اسکلت بتنی اتصال تری دی پانل پیش بینی شده باشد و میلگرد ها روی بتن روی یک خط بوده و از تیر ها خارج شده باشد تا بتوان تری دی پانل ها را روی آرماتورها نصب کرد و باید دقت کنید که آرماتور ها در اثر بتن ریختن در مسیر خود باقی مانده و از مسیر خود منحر?? نشوند زیرا در صورت منحر?? شدن آرماتور ها تراز کردن تری دی پانل نیز با مشکل مواجه می شود.در اتصال تری دی پانل ها به یکدیگر ،تری دی پانل ها روی اسکلت سوار می شوند و سپس تری دی پانل توسط میلگرد بین ??اصله مش و هسته به دو پانل دوخته می شود.

کاربرد تری دی پانل:

-تری دی پانل در ساختمان سازی در دیوار های محیطی و دیوار های جدا کننده داخلی ساختمان هاا کاربرد دارد و اغلب در ساختمان های مرت??ع مورد است??اده قرار می گیرد و در دیوار ها و سق?? از آن است??اده می شود.

-تری دی پانل همچنین به دلیل سبک بودن در مناطق صعب العبور برای انبوه سازی و ویلا سازی نیز مورد است??اده قرار می گیرد و کاربرد زیادی دارد.

-تری دی پانل همچنین در صنعت ن??ت و پتروشیمی و آب و ??اضلاب کاربرد دارد و مورد است??اده قرار می گیردو ساخت مخازن هوایی آب شهری و روستایی با تری دی پانل موجب صر??ه جویی در مصر?? آب می شود.

-از تری دی پانل در ساخت ساختمان های بلند مرتبه نیز است??اده می شود و در ساختمان های بلند مرتبه بالا کشیدن قطعات در ارت??اع با تری دی پانل به راحتی انجام می شود.

-از
به عنوان عایق حرارتی و رطوبتی است??اده می شود.است??اده از تری دی پانل در ساخت سازه ها مشکلات نم و رطوبت را برطر?? می کند و در برابر رطوبت و حرارت بسیار مقاوم است.

-بیشتری کاربرد تری دی پانل در سوله سازی و ساخت سازه های بلند است.منبع:

  • Like 3

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...