رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
barbodbib

احداث چمن مصنوعی به نفع فوتبالی ها

پست های پیشنهاد شده

تحقیقاتی که اولین بارمنجر به تولید چمن مصنوعی با اهدا?? ورزشی گردید به سال ۱۹۶۰ در مرکز تحقیقاتی ??لوریدا، کارولینای شمالی و آلاباما در آمریکا باز می‌گردد. اولین زمین چمن مصنوعی آزمایشی در سال ۱۹۶۴ در مدرسه‌ای در ردآیلند مورد بهره برداری قرارگر??ت، پس از المپیک مونترال موضوع است??اده از چمن مصنوعی به صورت گسترده‌ای مورد استقبال جوامع ورزشی و تولیدکنندگان تجهیزات ورزشی قرارگر??ت و بدین ترتیب ایالات متحده آمریکا و بعد از آن کشورهای اروپایی پیشگام در پیدایش و رشد ??ن آوری چمن مصنوعی در جهان شدند که در این رابطه اولین چمن مصنوعی اروپا در سال ۱۹۸۲ تولید و در هلند نصب گردید و اکنون بسیاری از ورزشگاههای دنیا شاهد انجام بازیهای متنوع بر روی چمن مصنوعی هستند که تنها در قاره اروپا تا سال ۱۹۹۹ بیش از ۸۵ میلیون متر مربع از ??ضاهای ورزشی این قاره اعم از ??وتبال، هاکی، تنیس، گل?? و… زیر پوشش چمن مصنوعی… قرارگر??ته‌اند.

 

در دهه ۱۹۶۰ بعد از ساخت استادیوم ورزشی بیسبال هوستون بود که عدم امکان رشد و بقاء چمن طبیعی در استادیوم‌های سر پوشیده، برای تعدادی از سازندگان استادیوم، مشخص گردید. یک شرکت شیمیایی، بصورت جدی مامور حل این مساله گردید. که نتیجه آن تجهیز آسترودم به اولین زمین چمن مصنوعی ساخته شده از نخ صد درصد نایلونی بود.

 

در دهه ۱۹۷۰، یک شرکت آلمانی به پیروی از شرکت آمریکا یی با تولید چمن مصنوعی تزئینی ساخته شده از جنس پلی پروپیلن با مقاومتی کمتر از نایلون برای کاهش احتمال صدمات ناشی از خراشیدگی، اقدام نمود.هر دو محصول بدون لایه انعطا?? پذیر ساخته شده بودند و بعداً همواره این لایه به آن منظم گردید. به این دو نوع اصطلاحاً نسل اول چمن مصنوعی اطلاق می‌شود و مشخصه آنها نداشتن هیچگونه ماده پر کننده‌ای بود.

 

نسل دوم در پایان همان دهه به وسیله یک شرکت کانادائی با است??اده ازمواد پلی پروپیلن به این شکل ابداع شد که نخها ی رشته رشته، با دوبرابر پایل قبلی و با استیچی (??اصله ککها) بیشتر بکار گر??ته شد.

 

این چمن با شن دانه گرد پر شده‌است در حقیقت محصول مرکب است گودال شن ماسه‌ای که از نخهای مصنوعی پر شده‌است، که وظی??ه شان نگهداری شن در جای خود و جلو گیری از حرکت زیاد آنها به اطرا?? است. این محصول جدید باعث انقلابی در صنعت چمن مصنوعی شد که به دلیل است??اده از نخ کمتر باعث ا??ت قیمتی به میزان ۵۰% گردید.

 

ÚÙÙ ÙصÙÙØ¹Û ØªØ²Ø¦ÛÙÛ - شرکت ÛاراپÙÛØ´ اÛراÙÛاÙ

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...