Jump to content
انجمن پی سی دی

برنامه پزشک خانواده


Recommended Posts

برنامه پزشک خانواده

همه ما باید به ??کر سلامتی خود باشیم و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نکنیم. هرچند در موقع بیماری با مراجعه به پزشک میتوان مشکل را ر??ع نمود اما به قول معرو??، پیشگیری بهتر از درمان است. بدین منظور نیاز به منابعی داریم که درباره خواص درمانی انواع گیاهان و یا نحوه مصر?? داروها اطلاعات بدست آوریم و همچنین شیوه تغذیه سالم را بیاموزیم. خوشبختانه در حال حاضر این منابع به تعداد زیاد یا??ت میشوند و میتوانیم به راحتی از آنها است??اده کنیم. امروزه یکی از بهترین منابعی که به راحتی در دسترس همه مردم قرار دارد، تل??ن همراه و تبلت است که میتواند به عنوان منبع ارزشمند و سهل الوصول اطلاعات مورد است??اده قرار بگیرد.

در همین راستا، به معر??ی نرم ا??زار ایرانی پزشک خانواده می پردازیم، که یکی از بهترین و کاملترین مراجع اطلاعاتی در حوزه سلامت، بهداشت و پزشکی میباشد.

 

نرم ا??زار موبایل پزشک خانواده که برای سیستم عامل اندروید طراحی شده، در واقع مجموعه بسیار ارزشمندی از 15 برنامه کامل است که همگی در یک نرم ا??زار و با حجم بسیار پایین قرار داده شده اند.

برنامه پزشک خانواده دارای 3 بخش اصلی است: 1. خواص خوراکی ها 2. دارو و درمان 3. اطلاعات پزشکی

 

هر کدام از بخش های ذکر شده شامل مجموعه اطلاعات بسیار ارزشمندی هستند که در اداکمه به معر??ی آنها می پردازیم.

 

بخش خواص خوراکیها دارای مجموعه های عرقیات گیاهی، دمنوش ها، شربت ها و خواص میوه ها و گیاهان می باشد.

1. عرقیات گیاهی: شامل اطلاعات کامل، ویژگیها و خواص تعداد 74 عرق گیاهی.

2. دمنوشها: شامل اطلاعات کامل، ویژگیها، خواص و روش تهیه تعداد بیش از 100 دمنوش گیاهی شناخته شده.

3. شربتها: شامل اطلاعات کامل، ویژگیها، خواص و روش تهیه تعداد 60 شربت سنتی شناخته شده ایرانی.

4. گیاهان: شامل اطلاعات کاملی از خواص، مزایا و عوارض مصر?? 455 میوه و گیاه شناخته شده که تصاویر با کی??یت و مناسبی از تمام این گیاهان نیز در نرم ا??زار گنجانده شده تا براحتی بتوان گیاه مربوطه را شناسایی نمود. این بخش، بدون شک یکی از کاملترین مجموعه های اطلاعات گیاهی است که تا کنون در کشور ایران طراحی شده است.

 

بخش دارو و درمان دارای مجموعه های اطلاعات دارویی، داروهای گیاهی، نسخه و درمان، طب سنتی و طب اسلامی می باشد.

5. داروها: این قسمت شامل خواص، عوارض، شیوه مصر??، میزان مصر?? و کلیه اطلاعات موجود در مورد 1392 داروی پر مصر?? در کشور ایران است. همچنین نوع، ابعاد، شرکت تولید کننده و شکل ارائه آنها در داروخانه ها نیز در نرم ا??زار گنجانده شده است.

6. داروهای گیاهی: این قسمت دارای اطلاعات بیش از 80 داروی گیاهی رسمی به همراه نام و مشخصات تولید کننده آن در کشور ایران است.

7. بیماریها: شامل توضیحات کلی در مورد شناسایی علایم و همچنین روش های پیشگیری از تعداد حدود 500 بیماری شناخته شده.

8. درمانها: شامل انواع نسخه های گیاهی در مورد درمان 44 رده از بیماریها و مشکلات شایعی که اکثر مردم به آنها دچار میشوند مانند انواع نسخه های تقویت قوای جسمی، گیاهان و خوراکیهای ضد سرطان، تقویت بینایی و غیره

9. طب سنتی: این قسمت شامل بیش از 130 نسخه سنتی ایرانی است که بر اساس علم مزاج شناسی و در کتب کهن طب ایرانی گرد آوری شده اند و به ارائه روشهای تقویت و مبارزه با بیماریهای ممکن د رمورد تمامی اعضای بدن انسان میپردازد.

10. طب اسلامی: این قسمت یکی از کاملترین مجموعه های احادیث ائمه است که در مورد طب، سلامت روان و سلامت جسم ارائه شده اند. مجموعه 188 حدیث از رسول اکرم (ص)، امام باقر (ع)، امام صادق (ع)، امام رضا (ع) و ... که در مورد موضوعات مختل??ی از جمله تغذیه اسلامی، بهداشت ??ردی، بهداشت روانی، خواص روزه، خواص خوراکیها و غیره ارائه شده است.

 

بخش اطلاعات پزشکی دارای مجموعه های مقالات طبی، پوست و مو، انواع رژیم ها، روش تهیه داروها و راهنمای جواب آزمایش می باشد.

11. مقالات عمومی: این قسمت شامل حدود 600 مقاله اطلاعات عمومی در مورد سلامت و بهداشت میباشد.

12. پوست و مو: شامل مجموعه ای در حدود 200 مقاله جذاب و خواندنی در رابطه با انواع روشهای محا??ظت از پوست و مو، انواع ماسکهای صورت، تقویت ریشه موها، روشهای زیبایی مو و پوست برای بانوان و غیره.

13. رژیمها: یک مجموعه استثنایی از 48 مقاله در مورد انواع رژیمهای غذایی که شامل رژیم غذایی هنرپیشه ها و ا??راد معرو?? و همچنین انواع رژیمهای لاغری، چاقی، مناسب کودکان، مناسب بارداری و غیره میباشد. همچنین اطلاعات بسیار م??یدی در مورد رژیم و پرهیزهای غذایی مورد نیاز برای بیماران دیابتی، ??قرآهن و انواع بیماریهای رایج مردانه و زنانه ارائه شده است.

14. روش تهیه: انواع راهنما و دستورالعمل تهیه و مصر?? داروهای گیاهی، پماد، پودر، شستشو، جوشانده و غیره.

15. برگ آزمایش: مجموعه اطلاعات بسیار م??ید و کاربردی در مورد روش خواندن انواع برگه های جواب آزمایش طبی مانند آزمایش خون، آزمایش بارداری، آزمایش ادرار و غیره که تمامی مشخصه های موجود در آزمایشها را به طور کامل تشریح نموده است.

 

جهت دریا??ت رایگان این برنامه اینجا کلیک کنید.

https://cafebazaar.ir/app/it.tadbir.tabib

 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
×
×
  • Create New...