رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
sshila

انجام حرکت های کششی همراه با تردمیل

پست های پیشنهاد شده

%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D8%B4%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%B1%D8%AF%D9%85%DB%8C%D9%84.jpg

همیشه در ورزش توصیه شده تا قبل از انجام هرگونه ورزش باید حرکات کششی انجام گیرد . حرکات کششی می بایست ایستا و نشسته باشد . در ابتدای شروع به حرکات کششی باید به صورت روان و آرام آن را انجام داده و بدن خود را گرم نمائید . این عمل ، یعنی حرکات کششی احتمال آسیب های ورزشی را تا حد زیادی کاهش می دهد. در پایان تمرین نیز توصیه می شود تا بدن خود را سرد نمائید و یک د??عه دست از تمرین نکشید .

عمل سرد کردن بدن نیز با تکرار حرکات کششی به صورت ملایم صورت می گیرد . سرد کردن و گرم کردن دو مسئله مهم در علم ورزش هستند و همه ورزشکاران حر??ه ای ضرورت این کار را می دانند.پیاده روی و دویدن روشی مناسب و تکمیل در تمامی ورزش هاست . برای راحتی هر چه بیشتر مردم تردمیل اختراع گردید زیرا ??ضای مناسب برای پیاده روی و دویدن را ??راهم می کند . تردمیل پر طر??دار ترین دستگاه ورزشی محسوب می شود که در حال حاضر خیلی از ورزشکاران از این وسیله جهت تناسب اندام و دویدن است??اده می کنند .

گرم نکردن قبل از دویدن و حتی پیاده روی سبب می شود پس از ورزش به شدت احساس خستگی و کو??تگی بکنید. البته احساس خستگی پس از ورزش امری طبیعی است، اما باید ظر?? 12 ساعت از بین برود. توصیه ای دیگر در ورزش با تردمیل این است که در هنگام دویدن بر روی تردمیل باید ک??ش مناسب داشته باشید تا به راحتی بتوانید از تردمیل است??اده نمائید . شیب دستگاه تردمیل خود را با توجه به شرایط بدنی خود تنظیم کنید . هر 3 دقیقه یک بار سرعت خود را ا??زایش بدهید و وقتی به نهایت توان خود رسیدید سرعت را کم کم پایین بیاورید.در زمان گرم کردن با تردمیل شیب دستگاه را بر روی ص??ر قرار دهید و در حدود 3 دقیقه با سرعتی کم از 4 کیلومتر در ساعت راه بروید .

همه ا??راد می توانند از این دستگاه ورزشی است??اده کنند، به شرط این که سرعت و شیب تردمیل برای آن ها درست تنظیم شده باشد. اگر بر روی این وسیله احساس خستگی شدید کردید، یعنی سرعت یا شیب اشتباه است و باید یکی از این دو را کاهش بدهید.در این ??رصت دست ها را به بالا ، دو طر?? و عقب بکشید. سپس با سرعت 1 الی 2 کیلومتر در ساعت شروع به راه ر??تن کنید. در این حالت می توانید قدم های بلند بر دارید و اجازه بدهید تسمه که در خلا?? جهت گام برداشتن شما حرکت می کند، یک مقدار عضلات و ماهیچه های شما را بکشد. دقت کنید که در هنگام تمرین کردن عضلات شما باعث کشش و کشیدگی نشود و به م??اصل شما آسیبی نرساند .

حرکات کششی پا بر روی تردمیل حرکت لانژ را شیبه سازی می کند. در حرکت لانژ یک پا جلو قرار دارد . کمی خم است و پای دیگر به عقب کشیده می شود؛ پاها را یکی یکی عوض کنید. پس از 1 دقیقه به حالت عادی بر روی تردمیل قرار بگیرید و دوباره سرعت را ا??زایش بدهید. یک دقیقه با سرعت زیاد بدوید و باز هم سرعت را کم کنید. یک دقیقه دیگر با سرعت کم راه بروید. حالا بدن شما گرم شده و می توانید به برنامه اصلی بپردازید.

توجه داشته باشید در 20 دقیقه اول تمرینات ورزشی، بدن ??قط قند از دست می دهد و بعد از این زمان به مرحله چربی سوزی خواهد رسید؛ بنابراین ورزش را تا بیش از 30 دقیقه ادامه بدهید. پس از اتمام برنامه ورزشی سرعت دستگاه را بر روی 4 کیلومتر در ساعت تنظیم کنید و 5 دقیقه با این سرعت راه بروید سپس سرعت را آرام کمتر و کمتر کنید و بعد از توق?? کامل از تردمیل پایین بیایید.

20 دقیقه قبل از شروع تمرینات ورزشی، آب بنوشید و در حین ورزش یک بطری آب در دسترس داشته باشید و هرگاه احساس تشنگی کردید، آب بخورید؛ این کار دمای بدن شما را متعادل نگه می دارد. اگر در هنگام تمرین احساس سرگیجه یا سیاهی چشم کردید، سرعت دستگاه را کم کرده و بعد آن را متوق?? کنید و آرام از روی تردمیل پایین بیاید.روی زمین دراز بکشید و پاها را بالا ببرید. این کار کمک می کند خون بیشتری به مغز برسد و حالتان بهتر بشود.منبع:تردمیل

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...