رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
behnamkkk

8 دلیل که موجب می شود کارمندان خوب شغل خود را رها کنند

پست های پیشنهاد شده

[h=2]بی احترامی به آنها و محول کردن مسئولیت های کم ارزش به آنها rent car iran[/h]

کارمندان یک کمپانی انسان هستند و برای آنکه بتوانند عملکرد خوبی در کار خود داشته باشند نیاز به انگیزه و احترام دارند. اگر به ا??راد حقوقی کمتر از مقداری که حق آنها است داده شود، به آنها احترام گذاشته نشود و کاری که به آنها محول می شود در شان آنها نباشد به تدریج محیط کار برای آنها به یک محیط آزار دهنده و غیر امن تبدیل می شود که موجب می شود آنها کار خود را رها کنند. اجاره ون

  1. [h=2]عدم وجود ام کان ارتقاع برای آنها ون تشری??اتی[/h]

ا??راد دوس ندارند که یک کار تکراری را هر روز و هر روز انجام دهند و تصور کنند که قرار است تا آخر عمر خود به همین کار مشغول باشند، آنها دوست دارند چیزهای جدیدی یاد بگیرند و چیزهایی که یاد می گیرند موجب ارتقاع و پیشر??ت آنها در کارشان شود و کم کم کارهای با اهمیت تری به آنها واگذار گردد. اگر یک محیط کاری هیچ امکان تر??یع و پیشر??تی را برای کارمندان ??راهم ننماید، کارمندان به تدریج از کار خود در این کمپانی خسته و نا امید می شوند و به سمت کمپانی های دیگری که امکان رشد ترقی در آنها دارند می روند. س??ارش غذا

  1. [h=2]نابرابری و تمایز قائل شدن[/h]

هیچ کسی تمایل به کار کردن در محلی که در آن ا??راد بر اساس توانایی ها و قابلیت هایشان از یک دیگر متمایز نمی شوند و در آن تبعیض جنسیت (زن یا مرد بودن)، تبعیض نژادی و بسیاری دیگر از انواع تبعیض ها در میان ا??راد وجود دارد، ندارد. اگر در یک کمپانی به همه ا??راد از هر رنگ و قوم و جنسیتی که هستند نگاه برابری وجود نداشته باشد، کارمندان آن کمپانی تمایل خود را به کار کردن در آن محیط از دست می دهند.

  1. [h=2]بی روحیه بودن کارمندان و نداشتن دلگرمی[/h]

زمانی که ا??راد از محلی که در آن کار می کنند لذت نبرند، به تدریج به قدری کار آنها برایشان آزار دهند می شود که بدبین و پرخاشگر می شوند و به دنبال بهانه ای برای انجام ندادن کار خود می گردند. چنین محیطی کارمندان را به ??رار سوق می دهد.

  1. [h=3]قدر دانی نکردن و پاداش ندادن به آنها[/h]

همه ا??راد نیاز دارند برای کارهایی که انجام می دهند گهگاه از آنها تشکر و قدردانی شود، این قدر دانی می تواند به صورت یک مکالمه کوتاه درباره میزان رضایت و خرسندی صاحبان کمپانی از عملکرد شخص باشد و نیازی به پرداخت بهای سنگینی برای دادن هدیه های گران قیمت به کاررمندان نمی باشد. محیطی که کارمندان آن دائما برای اشتباهات مختل??شان تنبیه می شوند اما برای کارهای خوبشان تشویق نمی شوند محیط خوبی برای ماندن کارمندان نمی باشد و آنها سریعا این مساله را می ??همند و محیط کاری خود را ترک می کنند.

  1. [h=3]مایوس کردن کارمندان[/h]

خلاق بودن کارمندان و دادن ایده های جدید قلب تپنده یک کمپانی است و دادن این شانس به کارمندان که بتوانند ایده های خلاقانه خود را بیان کنند علاوه بر آنکه موجب دادن روحیه به کارمندان می شود ??رصت پیشر??ت با است??اده ایده های خلاقانه برای کمپانی نیز ??راهم می نماید. اگر صاحبان یک کمپانی به نظرات کارمندان خود وجه نکنند، به تریج کارمندان خوب خود را از دست می دهند.

  1. [h=3]ارتقاع دادن ا??راد نامناسب[/h]

برخی از صاحبان تجارت های مختل?? از ارتقاع دادن کارمندانی که از خودشان خلاق تر و باهوش تر هستند می ترسند و تصور می کنند که ارتقاع دادن آنها موجب می شود که آن کارمندان بخواهند با خودشان در رقابت تنگاتنگ قرار بگیرند. به خاطر داشته باشید که ارتقاع ندادن کارمندان باهوش از ارتقاع دادن آنها خطرناک تر است زیرا اگر آنها از کار کردن با شما دلسرد شوند شما علاوه بر آنکه یک کارمند قوی را از دست می دهید یک کارمند قوی را کاملا رایگان به رقبای خود پیشکش می کنید.

  1. [h=3] ارزش قائل شدن به رتبه ا??راد نه تلاش آنها[/h]

زمانی که در یک کمپانی سلسله مراتب و رتبه ا??راد بیشتر از تلاش آنها اهمیت داشته باشد علاوه بر آنکه کمپانی ??رصت های بسیاری را که ا??راد باهوش زیر دست می توانند برای آن ??راهم کنند از دست می دهد بلکه به مرور این ا??راد باهوش اعتماد به ن??س خود را برای اظهار نظر و تصمیم گیری درباره مسائل مربوط به شغل خود از دست می دهند و نهایتا تمایل خود را به همکاری در آن کمپانی از دست می دهند.

 

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...