رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
aminomi

ترس ، بقا ، شجاعت | رزیدنت ایول 4 | بخش چهارم

پست های پیشنهاد شده

71758113396988909533.jpg

بعد از بررسی و نقدی کوتاه از 3 عنوان مو??ق سبک ترس و بقا، اکنون به سراغ سری چهارم از بازی های رزیدنت ایول میرسیم . که تحولی چشم گیر در تمام بازی، مانند گیم پلی ، گرا??یک ، داستان و محیط مت??اوت در سری های شیطان مقیم ایجاد کرد . چرا که روی نسل ششم کنسول های بازی کار خود را آغاز کرد و با کنسول به یادماندنی و محبوب پلی استیشن 2 استارت کار خود را زد . رزیدنت ایول ۴ یک بازی رایانه‌ای در سبک سورویوال و ترس است که توسط استودیو 4 شرکت کپ‌کام ساخته شده و چندین ناشر شامل کپ‌کام، یوبی‌سا??ت و نینتندو آن را منتشر کرده‌اند. این بازی چهارمین نسخه از مجموعه رزیدنت ایول و ششمین نسخه در کل نسخه‌های منتشر شده از این سری بوده که برای نخستین بار در 11 ژانویه سال 2005 برای کنسول گیم‌کیوب منتشر شد .

95870526701672498675.jpg

نام : رزیدنت اویل 4

سازنده : کپکام

ناشر: کپ‌کام، یوبی‌سا??ت (نسخهٔ ویندوز)، THQ

سبک بازی : سورویوال، اکشن، ماجرایی، تیراندازی سوم شخص

شمار بازیکنان : 1 ن??ره

گروه سنی : +15

پلت??رم : ویندوز، گیم‌کیوب، وی، پلی استیشن 2، موبایل، زیبو، پی اس پی

نخستین تلاش برای ساخت نسخه چهارم این سری در دسامبر 1999 انجام پذیر??ت. سرانجام نیز پس از ارائه 4 نمونه ویرایش برای این بازی، ساخت بازی در آن زمان متوق?? شد و بازی متوق?? شده، رزیدنت ایول 3.5 نام‌گذاری شد ( این بازی هرگز منتشر نشد ) . ابتدا این بازی برای کنسول پلی استیشن 2 طراحی شده بود . شینجی میکامی به عنوان تهیه‌کننده از هیدکی کامیا به عنوان کارگردان درخواست کرد تا نسخه چهارم این سری، از سبک جدیدی نسبت به نسخه‌های پیشین برخوردار باشد. و اینطور هم شد . سرانجام پس از شش سال، در سال 2005، این بازی در ابتدای کار برای گیم‌کیوب و سپس برای پلی‌استیشن 2 منتشر شد .

28421925049561812729.jpeg

هم چنین در تاریخ 19 ژوئن 2007 نسخه ویژه‌ای از آن برای کنسول نینتندو وی نیز منتشر شد. رزیدنت ایول 4، امتیازات بسیار بالا و تحسین‌های زیادی را برای خود به دنبال داشت. همچنین این بازی، از چندین نشریه تخصصی و معتبر دنیای بازی، امتیازات بالایی را دریا??ت کرد. رزیدنت ایول 4، پس از آن‌که مورد نقدهای مثبت منتقدان و کاربران بی‌شماری قرار گر??ت، به عنوان بازی سال 2005 انتخاب شد. این بازی با اینکه از دیدگاه کی??یت گیم‌پلی و زاویه دوربین دچار یک انقلاب بزرگ شده بود، اما به دلیل بی‌شباهت بودن به نسخه‌های پیشینش در این مورد، باعث رنجیده ‎خاطر شدن دوستداران این سری شد .

78375383667694126400.jpg

بازیکن، کنترل لیان اس.کندی را به عنوان شخصیت اصلی این بازی دراختیار دارد. شخصیت‌های دیگری همچون ایدا وانگ، جک کراوزر، هانک و آلبرت وسکر را نیز در سایر بازی‌های کوتاه و جایزه‌ای موجود در این بازی، می‌تواند دراختیار داشته باشد. دوربین به شکلی روان در پشت شخصیت قابل کنترل، با حرکت شخصیت، به حرکت درمی‌آید. درهنگام هد??‌گیری، حرکت شخصیت غیرممکن و دوربین از حرکت می‌ایستد. سلاح‌هایی مانند پرتابگر راکت، دارای قابلیت درشت‌نمایی و کوچک‌نمایی نیز هستند که بازیباز بتواند، هد??‌های با ??اصله زیاد را نیز مورد هد??‌گیری قرار دهد.

59286834162968737284.png

ص??حه محتویات بازی که در آن، آیتم‌های مختل?? ذخیره می‌شود نیز نسبت به نسخه‌های پیشین دچار نوآوری شده و قابلیت ا??زایش ظر??یت نیز به آن ا??زوده شده‌است. از دیگر ویژگی‌های گیم‌پلی این بازی، قابلیت انجام حرکت‌های اکشن، در زمان‌های خاص است. وجود میان‌پرده‌های بسیار زیبا و قابلیت بازبینی آن‌ها پس از اتمام بازی نیز از ویژگی‌هایی است که در سری‌های اصلی پیش از این بازی وجود نداشت. ازی رزیدنت ایول 4، نخستین بازی از این سری بود که دارای سیستم جمع‌آوری پول، جواهرات و آیتم و همچنین ??روش آیتم‌ها و جواهرات مختل?? در جریان داستان اصلی بازی بود. از امتیازات و پول‌های به‌دست آمده می‌توان برای به‌روزرسانی اسلحه‌ها، خرید اسلحه‌های جدید و آیتم‌های گوناگون پرداخت. رزیدنت ایول 4، نخستین بازی از این سری بود که دشمنان محوری موجود در گیم‌پلی آن، زامبی‌ها نبودند.

81535716923330869665.jpg

مهاجمان که «لوس گانادوس» نام دارند، برخلا?? زامبی‌ها که توسط ویروس تی به زامبی تبدیل شده بودند؛ توسط انگل «لاس پلاگاس» به این حالت درآمده‌بودند. نویسنده داستان بازی نوبورو سوگیمورا بود که پیشینه همکاری با کامیا را به عنوان طراح داستان برخی عنوان‌های آن برعهده داشت . نخستین خبر رسمی از بازی، در نوامبر 2002 بود که کپ‌کام و نینتندو درحال ساخت نسخه چهارم بودند . آن زمان ساخت بازی تا 40٪ تکمیل شده بود .

72118161478441058243.jpg

داستان این بازی درباره ن??وذ لیان اس. کندی به مقرمرکزی شرکت آمبرلا بود. مکانی که در آن هیولاها و دشمنان جدید و قدیمی مانند زامبی وجود داشتند . دراین بازی، لیان اس. کندی به ویروس مادر مبتلا شده و براثر این ویروس، دارای قدرتی مخ??ی در دست چپ خود شده بود. سرانجام نیز این بازی به مرحله انتشار نرسید . لازم به ذکر است پیش‌نمایشی از نسخه اصلاح شده‌ای از همین بازی نمایش داده شد. نسخه اصلاح شده مرد قلاب‌دار (hook man version ) نام داشت اما این نسخه نیز مورد تائید قرار نگر??ت .

81939281692040360456.jpg

پس از این، تصمیم برآن شد که نسخه جدید دارای سبکی جدید نسبت به نسخه‌های منتشر نشده دارا باشد . شینجی میکامی، مجوز ساخت بازی را از شیباتا گر??ت تا کار خود را برای ساخت بازی جدید این سری آغاز کند . میکامی در دیدارهای بعدی، زیر??شار شدیدی توسط کپ‌کام قرار گر??ت و کپ‌کام مدعی بود که به خاطر احتمال نداشتن ??روش خوب برای بازی، این بازی نیز به جمع بازی‌های لغو شده ا??زوده خواهد شد . این سبب شد تا هیرویوکی کوبایاشی به عنوان تهیه‌کننده بازی به گروه ساخت این بازی بپیوندد. به‌هرشکل این بازی با گروه جدید، با داستانی نو، گیم‌پلی مت??اوت و زاویه دوربین جدیدی طراحی گشت، طراحی که در آن، دیگر شرکت آمبرلا، زامبی‌ها و زاویه دوربین سری‌های کلاسیک در کانون داستان قرار نداشت .

65320637625927122011.jpg

نسخه پلی استیشن 2، در 25 اکتبر 2005 در امریکای شمالی منتشر شد. در نقدهای وارد شده بر این ویرایش از بازی، گرا??یک بازی را ضعی??‌تر از گرا??یک بازی در ویرایش گیم‌کیوب عنوان کرده بودند. گرچه نسخه پلی‌استیشن 2 نسبت به نسخه گیم‌کیوب برتری‌هایی داشت که از آن جمله می‌توان به اضا??ه شدن چند بازی ماموریتی کوتاه مانند Separate Ways که با شخصیت ایدا وانگ انجام می‌پذیر??ت را نام برد.

همچنین نسخه ویندوز از بازی با همکاری شرکت سورس‌نکست منتشر شد. این بازی برای نخستین بار در هنگ کنگ و در 1 ??وریه 2007 منتشر شد. این بازی در 1 مارس 2007 در استرالیا و اروپا منتشر شد . وجود

بازی‌های ماموریتی کوتاه در ویرایش پلی‌استیشن 2 نیز در این نسخه و علاوه بر آن، اضا??ه شدن چندین لباس، اسلحه و ماموریت جدید، امکان انتخاب درجه سختی بازی در حالت آسان و پشتیبانی از وضوح بیشتر تصویر از ویژگی‌های نسخه منتشر شده برای رایانه های خانگی است. با وجود ویژگی‌های جدید، نسخه ویندوز این بازی دارای کی??یت پایین‌تری درزمینه گرا??یک، تکسچر، صدا و سایه‌پردازی نسبت به دو نسخه پلی‌استیشن 2 و گیم‌کیوب برخوردار شد.

98130728061191471008.jpg

رزیدنت ایول ۴: نسخه وی، ویرایش دیگری از این بازی بود که برای کنسول وی شرکت نینتندو منتشر شد. نخستین انتشار این بازی در 31 مارس 2007 و در ژاپن بود. این بازی در 19 ژوئن سال 2007 نیز در آمریکا منتشر شد. از ویژگی‌های این نسخه از بازی می‌توان به پشتیبانی بازی از دسته‌های اختصاصی کنسول وی، یعنی وی ریموت و نان‌چاک اشاره کرد. در کنار این ویژگی، این نسخه از بازی توانایی پشتیبانی از دسته‌های کنسول گیم‌کیوب را نیز دارا است. در این نسخه از بازی، توانایی‌های جدید برای لیان همانند پرتاب چاقو نیز به گیم‌پلی بازی اضا??ه شده‌است.

Resident Evil Revival Selection نسخه بهبود یا??ته بازی بود که در 23 مارس 2011 و برای دو کنسول پلی‌استیشن 3 و ایکس‌باکس 360 منتشر شد. بازی رزیدنت ایول 4 موجود در این نسخه، دارای بازی ماموریتی کوتاه Separate Ways بوده و ویژگی جدیدی به آن ا??زوده نشده‌است .

نسخه تل??ن همراه بازی نیز در 1 ??وریه 2008 و در ژاپن منتشر شد . از ت??اوت‌های این نسخه نسبت به نسخه اصلی، ت??اوت در داستان، مکان‌ها و بازی کوتاه Mercenary است .

12243405063999912419.jpg

نمرات و امتیازات بازی از دید منتقدین ؛

??امیستو:

• GC: 38/40
  • Wii: 38/40

گیم این??ورمر :

• GC/PS2: 10/10
  • Wii: 9.5/10

گیم‌اسپات :

• GC: 9.6 out of 10
  • PS2: 9.3 out of 10
  • PC: 7.8 out of 10
  • Wii: 9.1 out of 10

گیم تریلرز :

• GC: 9.6 out of 10
  • Wii: 9.3 out of 10

IGN :

• GC: 9.8 out of 10
  • PS2: 9.5 out of 10
  • PC: 7.7 out of 10
  • Wii: 9 out of 10

مجله پلی :

• GC/PS2: 9 out of 10
  • Wii: 9.5 out of 10

حاصل نقد ها ( جمع بندی ) ؛

گیم‌رنکینگز :

• GC: 95.75%
  • PS2: 95.77%
  • PC: 74.24%
  • Wii: 91.45%

متاکریتیک :

• GC: 96
  • PS2: 96
  • PC: 76
  • Wii: 91

و در آخر نگاهی به داستان این بازی می اندازیم ؛

داستان بازی به 6 سال پس از رویدادهای پس از نابودی شهر مشهور راکون مربوط می‌شود. شخصیت اصلی بازی لیان اسکات کندی است که در سری دوم بازی رزیدنت ایول در کنار کلر رد??یلد بود. در پایان آن بازی، لیان اس. کندی مجبور شد تا برای دولت ایالات متحده کار کند. مدتی بعد و پس از ورود به تیم ح??اظت از رئیس جمهور ایالات متحده و خانواده‌اش، باید نخستین ماموریت خود را در قالب این مسئولیت جدید انجام دهد. دختر رئیس جمهور آمریکا توسط گروهی نامشخص ربوده شده‌است. لیان، شخصی است که باید او را نجات داده و به وطن بازگرداند. اطلاعات جاسوسی نشان می‌داد که دختری که بسیار شبیه اشلی است در یک روستای اسپانیایی دیده شده‌است. لیان خود را به این روستا رساند و درگیر کابوسی جدید شد.

65552262171357832543.jpg

با پیشبرد داستان مشخص می‌شود که گروهی مذهبی به نام لوس ایلامینادوس ، اشلی گراهام را ربوده‌است. این گروه مذهبی، برای گسترش پیروان خود از انگل لاس پلاگاس است??اده می‌کرد. کنترل کامل ??کر و ر??تار هر موجودی که به این انگل مبتلاست، در اختیار رهبران گروه لوس ایلامینادوس خواهد بود. مبتلایان به این انگل، دیگر یک زامبی نیستند؛ آنها لوس گانادوس نام دارند. اسموند سدلر رهبر اصلی این گروه در سدد بود، تا به این وسیله مذهب خود را گسترش دهد و توازن قدرت در دنیا را از دولت امریکا گر??ته و به خود منتقل کند، به همین دلیل گروه مذهبی او دختر رئیس جمهور را ربودند، تا با وارد کردن انگل به بدن او، قدرت خودشان را به رخ دولت آمریکا بکشانند.

19963994752332249421.jpg

لیان در ادامه با شخصی به نام لوئیس سرا آشنا می‌شود که پیش از این یک پلیس در شهر مادرید بود، اما اینک به عنوان یک دانشمند برای گروه ایلامینادوس کار می‌کند. البته لوئیس از همکاری با این گروه دست می‌کشد و برای نابودی آن، به لیان کمک می‌کند. سرانجام لیان اس. کندی، اشلی را پیدا می‌کند و به همراه او در تلاش برای خروج از آن مکان برمی‌آید. لیان در جریان تلاش خود، تمام پیروان انگلی این مذهب را به همراه رهبرشان نابود کرده و سرانجام با اشلی به سمت وطن برمی‌گردد.

78896582219956563763.jpg

نکته‌های دیگر درباره‌ی داستان این بازی حضور ایدا وانگ و جک کراوزر در بازی است. ایدا همانند داستان رزیدنت ایول 2 ماموریتی از طر?? وسکر داشت. او باید نمونه‌ی انگل لاس پلاگاس را برای سازمان به دست می‌آورد. او سرانجام مو??ق به این کار شد؛ پس از نابود شدن سدلر نمونه‌ی انگل به دست لیان ا??تاد اما ایدا با تهدید، آن را از لیان گر??ته و سپس ??رار می‌کند. جک کراوزر نیز که پیش از این در یک ماموریت در کنار لیان بود، اینک برای سدلر ??عالیت می‌کند. او در نهایت پس از چند مبارزه با لیان کشته می‌شود؛ این سرانجام او نبود و کراوزر سرانجام توسط ایدا نابود می‌شود. لوئیس نیز، پس از دراختیار گذاردن قرص‌های مخصوصی به لیان، جان خود را از دست می‌دهد. او به شدت توسط سدلر مجروح شده بود .

طبق نقد ها دو کنسول گیم کوب و پلی استیشن 2 برترین نقد ها را از آن خود کرده اند و بهترین نمایش را دارند . هنوز هم این بازی در مغازه ها به ??روش میرود و هنوز هم طر??دارانی دارد . این نسخه یک انقلاب در سبک رزیدنت اویل بود تحولی در دنیای سبک ترس به وجود آورد . تنها 3 نسخه ابتدایی برای کنسول محبوب PS1 عرضه شد . میتوان از بهترین آن ها، مورد سوم را انتخاب کرد . رزیدنت اویل 3 محبوب ترین و بهترین عنوان سری های شیطان مقیم بود .

.....

Infogame

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام و خسته نباشید خدمت نویسنده عزیز.واقعا خاطراتمون زنده شد دوباره.واقعا این بازی هر چند باری که ر??ته شه یازم کمه.??وق العاده شاهکار از همه جهت:چه داستان.چه گیم پلی.چه ساعت طولانی بازی.چه مهیج بودن و گرا??یکی عالی داشت.امیدوارم Capcom نسخه های بازسازی رو تا 4 ادامه بده برای من که عالی میشه.چون عاشق این 4 رزیدنت اویل هستم.و جز بهترین و بیشترین بازی هایی هستن که ر??تم.

ممنون از امین جان.لذتی بردیم که ترغیب به بازی دوباره این شاهکار شد.

لینک به ارسال
با سلام و خسته نباشید خدمت نویسنده عزیز.واقعا خاطراتمون زنده شد دوباره.واقعا این بازی هر چند باری که ر??ته شه یازم کمه.??وق العاده شاهکار از همه جهت:چه داستان.چه گیم پلی.چه ساعت طولانی بازی.چه مهیج بودن و گرا??یکی عالی داشت.امیدوارم Capcom نسخه های بازسازی رو تا 4 ادامه بده برای من که عالی میشه.چون عاشق این 4 رزیدنت اویل هستم.و جز بهترین و بیشترین بازی هایی هستن که ر??تم.

ممنون از امین جان.لذتی بردیم که ترغیب به بازی دوباره این شاهکار شد.

سلامت باشی داداش، منم این نسخه از بازی رو خیلی دوست دارم و از اول ر??تنش برام لذت بخشه . از این نسخه به بعد دیگه از حال و هوای پلی استیشن 1 دراومد و یک محیط جذاب دیگه ای داشت. ممنونتم ابراهیم عزیز :thumbup::93:

لینک به ارسال

:39368n1b2x3prdz: دارم نصبش میکنم

resident evil 4 ultimate HD edition :2ag99q0:

لینک به ارسال
سلامت باشی داداش، منم این نسخه از بازی رو خیلی دوست دارم و از اول ر??تنش برام لذت بخشه . از این نسخه به بعد دیگه از حال و هوای پلی استیشن 1 دراومد و یک محیط جذاب دیگه ای داشت. ممنونتم ابراهیم عزیز :thumbup::93:

واقعا تو 4 نسخه اصلی این سری بازی. Biohazard اسم مناسب تریه.از 4 به بعد همون رزیدنت اویل مناسبه چون خبری از شاهکارساز های ژاپنی نیست.امیدوارم نسخه 4 هم بازسازی شه چون ارزشش رو داره برا من که هیچ چیزی تکراری نیست.تو PS4 با رزولیشن 1080 دیگه آخرت بازی Biohazard میشه.

ممنون داداش خسته نباشی و تشکر ??راوان.

لینک به ارسال
واقعا تو 4 نسخه اصلی این سری بازی. Biohazard اسم مناسب تریه.از 4 به بعد همون رزیدنت اویل مناسبه چون خبری از شاهکارساز های ژاپنی نیست.امیدوارم نسخه 4 هم بازسازی شه چون ارزشش رو داره برا من که هیچ چیزی تکراری نیست.تو PS4 با رزولیشن 1080 دیگه آخرت بازی Biohazard میشه.

ممنون داداش خسته نباشی و تشکر ??راوان.

مگه این resident evil 4 ultimate HD edition بازسازی شده ی اویل 4 نیس ؟

لینک به ارسال
مگه این resident evil 4 ultimate HD edition بازسازی شده ی اویل 4 نیس ؟

چرا هست.ولی اونقدر هم به چشم نمیاد.منظورم یه بازسازی اساسی مثل نسخه 1 بود که بعضی از موجودات هم به بازی اضا??ه شدن.

لینک به ارسال
:39368n1b2x3prdz: دارم نصبش میکنم

resident evil 4 ultimate HD edition :2ag99q0:

خودت رو باسه بازی کردن شاهکار آماده کن.چون غا??لگیری زیاد داره !!!

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)
خودت رو باسه بازی کردن شاهکار آماده کن.چون غا??لگیری زیاد داره !!!

ر??تم تو بازی اولش که تو یه ماشین با دو تا پلیس داریم میریم بازی کلا صحنه آهسته هست

چیکارش کنم

بعدشم تو جنگل میرم کلا صحنه آهسته میره جلو

گرا??یکشم کم کردم ??رقی نکرد

نمیشه بازی کرد :17:

تنظیماتشو خیلی کم کردم گیرش درست شد :glare:

کنترلش خیلی بده

ویرایش شده توسط mostafamz2010

لینک به ارسال
ر??تم تو بازی اولش که تو یه ماشین با دو تا پلیس داریم میریم بازی کلا صحنه آهسته هست

چیکارش کنم

کنترلش خیلی بده

داداش منم همین مشکل داشتم واسه همین از این بازی اصلا خوشم نیومد.

لینک به ارسال

چیکارش کنم

کنترلش خیلی بده

باید به کلبه ای برسی جلوتر که یه مرد توشه...بعد از اونجا راهتو پیدا میکنی.اون نسخه رو من تو pc نر??تم همون نسخه اصلیه بود.پچی چیزی برای اون نسخه نیست.شاید بشه درست کرد.گرا??یک هم زیاد نداره که بخوای کمش کنی.تو pc اصلا نمیشه باکیبورد و موس ر??ت حتما باید یه دسته ای براش تنظیم کنی بری.بازیه سریعیه نیاز به عکس المعل سریع داره با کیبورد تست کردم نشدنیه.

لینک به ارسال

نمیدونم ولی اگه چیزی برای تنظیم گرا??یک و گیر این نسخه نباشه بهتره همون اصلیه رو بازی کنید چون رو هر سیستمی اجرا میشه تنظیماتش هم زیاد کنید که چه بهتر.

لینک به ارسال
نمیدونم ولی اگه چیزی برای تنظیم گرا??یک و گیر این نسخه نباشه بهتره همون اصلیه رو بازی کنید چون رو هر سیستمی اجرا میشه تنظیماتش هم زیاد کنید که چه بهتر.

آخه داداش نسخه ی اصلی مال 9 ساله پیشه و اگه الان بخوایم بازی کنیم گرا??یکش زیاد به دل نمیشینه.

لینک به ارسال
آخه داداش نسخه ی اصلی مال 9 ساله پیشه و اگه الان بخوایم بازی کنیم گرا??یکش زیاد به دل نمیشینه.

درسته داداش قدیمیه ولی چیزای خیلی مهم تری بجز گرا??یک داره که خیلی باعث میشه خوشت بیاد.تنظیمات گرا??یکش هم تو سیستمت به حداقل میرسونی دیگه ??کر کنم اونجوری خوشت بیاد.

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

نسخه اصلیشو نصب کنم ؟ نسخه معمولی رزیدنت 4 کنترلش خوبه ؟

این کنترلش خیلی بد و سخته

پاکش کردم :gigglesmile:

این نسخه تنظیماتشو خیلی کم کردم درست شد ولی کنترل کردنش مزخر??ه و اصلا نمیشه بازی کرد

ویرایش شده توسط mostafamz2010

لینک به ارسال

نمیدونم چرا به این نسخه میگن شاهکار! شاهکار سری رزیدنت اویل همون نسخه سومش بود که توی هیچ کدوم از نسخه ها تکرار نشد.

اینم که این نسخه خیلی مورد توجه قرار گر??ته بیشتر بخاطر تغیرات زیاد توی گرا??یک و گیمپلی بوده که نسبت به نسخه های قبلی داشته.

کنترلش شدیدا روی اعصاب بود. نمیشد به چپ یا راست حرکت کرد برای این کار کاراکتر و دوربین حتما باید میچرخیدن تا مثلا بتونه پشت یه دیوار رو ببینه. یکی دیگه از مشکلات این بود که نمیتونست در حال حرکت شلیک کنه البته تا نسخه پنجم این مشکل وجود داشت. نشونه گیری واقعا سخت بود .

بازیشم زیادی آسون بود. یکی دیگه ار مشکلاتش طولانی بودن بازی بود البته اگه بازی طولانی باشه خوبه به شرطی که خسته کننده نشه که توی این بازی آخراش واقعا بد بود و کلا اکشن شده بود و دیگه حال نمیداد همه اسلحه به دست بودن و این اصلا ترسناک نیست. در کل بازی تا وسطاش حال میداد.

اگه چهره لیون رو هم یکم مردونه تر درست میکردن خیلی بهتر میشد.

دو د??عه بازی رو تموم کردم یه بار با دسته که یکی از بدترین بازیهای عمرم بود (از لحاظ کنترل) ولی د??عه دوم نسخه ??ارسیش رو با موس و کیبرد تموم کردم که خیلی بهم حال داد و کاملا ارزشش رو داشت.

در کل بازی خوبیه و نه در حد شاهکار

لینک به ارسال
نمیدونم چرا به این نسخه میگن شاهکار! شاهکار سری رزیدنت اویل همون نسخه سومش بود که توی هیچ کدوم از نسخه ها تکرار نشد.

اینم که این نسخه خیلی مورد توجه قرار گر??ته بیشتر بخاطر تغیرات زیاد توی گرا??یک و گیمپلی بوده که نسبت به نسخه های قبلی داشته.

کنترلش شدیدا روی اعصاب بود. نمیشد به چپ یا راست حرکت کرد برای این کار کاراکتر و دوربین حتما باید میچرخیدن تا مثلا بتونه پشت یه دیوار رو ببینه. یکی دیگه از مشکلات این بود که نمیتونست در حال حرکت شلیک کنه البته تا نسخه پنجم این مشکل وجود داشت. نشونه گیری واقعا سخت بود .

بازیشم زیادی آسون بود. یکی دیگه ار مشکلاتش طولانی بودن بازی بود البته اگه بازی طولانی باشه خوبه به شرطی که خسته کننده نشه که توی این بازی آخراش واقعا بد بود و کلا اکشن شده بود و دیگه حال نمیداد همه اسلحه به دست بودن و این اصلا ترسناک نیست. در کل بازی تا وسطاش حال میداد.

دو د??عه بازی رو تموم کردم یه بار با دسته که یکی از بدترین بازیهای عمرم بود (از لحاظ کنترل) ولی د??عه دوم نسخه ??ارسیش رو با موس و کیبرد تموم کردم که خیلی بهم حال داد و کاملا ارزشش رو داشت.

آره کنترلش واقعا ا??تضاحه و منم که حوصله کنترل بد رو ندارم سریع پاکش کردم :electricf:

بریم نسخه 3 رو دانلود کنیم ببینیم چیه :mellow: اون که کنترلش مثه این نیس ؟

لینک به ارسال

لینک به ارسال
آره کنترلش واقعا ا??تضاحه و منم که حوصله کنترل بد رو ندارم سریع پاکش کردم :electricf:

نسخه سوم رو باید با دسته بازی کنی و کلا با بازیهای امروزی ??رق داره گرا??یکشم پایینه ولی در زمان خودش شاهکار بود هنوزم بعضی وقتا بازیش میکنم. خواستی امتحان کن شاید خوشت اومد حجمش هم پایینه.

در مورد اویل چهار هم اگه نسخه قدیمیش رو داری نصب کن یا اگه نسخه ??ارسیش رو دانلود کنی که بهتره. اگرم خواستی با موس و کیبورد بازی کنی بگو پچشو بهت بدم. با موس و کیبورد هم یکم رو اعصابه ولی بعد ار یه مدت عادت میکنی.

لینک به ارسال

در مورد نسخه pc اویل 3 یه مشکلی هست. با اینکه قدیمیه بعضی از نسخه هاش تصویر آهسته اجرا میشه. سه چهارتا نسخه مختل?? دانلود کردم که یکیش سالم بود. یا اینکه میتونی نسخه ps1 رو دانلود کنی با مبدل اجرا کنی.

لینک به ارسال
نسخه سوم رو باید با دسته بازی کنی و کلا با بازیهای امروزی ??رق داره گرا??یکشم پایینه ولی در زمان خودش شاهکار بود هنوزم بعضی وقتا بازیش میکنم. خواستی امتحان کن شاید خوشت اومد حجمش هم پایینه.

در مورد اویل چهار هم اگه نسخه قدیمیش رو داری نصب کن یا اگه نسخه ??ارسیش رو دانلود کنی که بهتره. اگرم خواستی با موس و کیبورد بازی کنی بگو پچشو بهت بدم. با موس و کیبورد هم یکم رو اعصابه ولی بعد ار یه مدت عادت میکنی.

بیخیالش شدم چون کنترلش ا??تضاحه و منم اینطوریم که اگه یه بازی کنترلش بد باشه کلا بیخیالش میشم :electricf:

دمت گرم

بازی outlast خیلی قشنگه ولی همون اولاش اونجا که یکی از مریضا روی ویلچره نزدیکش میشی میپره بهت باید موس رو تکون بدی هرکاری میکنم رد نمیشه

outlast بازی کردی ؟

لینک به ارسال

داداش نسخه ی 5 و 6 رو حتما بریز.مخصوصا 6 اصلا مشکلی نداره و راحت اجرا میشه.

لینک به ارسال

متاس??انه باید بگم تو یه جمله هیچی از رزیدنت اویل حالیت نمیشه.منتقدهای س??ت و سخت امتیاز شاهکار به این بازی دادن بعد میگی حال نمیده....با همون 6 درب و داغون خوش باشید.

لینک به ارسال
متاس??انه باید بگم تو یه جمله هیچی از رزیدنت اویل حالیت نمیشه.منتقدهای س??ت و سخت امتیاز شاهکار به این بازی دادن بعد میگی حال نمیده....با همون 6 درب و داغون خوش باشید.

ات??اقا من همه نسخه های اویل رو بازی کردم اونم بیشتر از یک بار. ??قط اویل 6 رو بازی نکردم. شمام هرجور که دوست داری میتونی ??کر کنی.

لینک به ارسال
بیخیالش شدم چون کنترلش ا??تضاحه و منم اینطوریم که اگه یه بازی کنترلش بد باشه کلا بیخیالش میشم :electricf:

دمت گرم

بازی outlast خیلی قشنگه ولی همون اولاش اونجا که یکی از مریضا روی ویلچره نزدیکش میشی میپره بهت باید موس رو تکون بدی هرکاری میکنم رد نمیشه

outlast بازی کردی ؟

outlast رو ??قط اوایلش رو بازی کردم.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...