Jump to content
انجمن پی سی دی

چگونه خط و خش های روی صفحه نمایش گوشی خود را پاک کنیم؟


Recommended Posts

ممکن است به طور ات??اقی و یا به دلیل وجود کلید در جیبی که گوشی در آن قرار دارد، خط و خش هایی روی ص??حه نمایش تل??ن همراه ایجاد شود. خط و خش های روی ص??حه نمایش تل??ن همراه علاوه بر ظاهر نامناسبی که دارند باعث اعصاب خردی صاحب گوشی هم می شوند.

 

00009iji9ooi9.png

وجود خش روی ص??حه نمایش وضوح و خوانایی آن را کاهش می دهد و مشکلات زیادی را برای کاربر ایجاد می کند. البته اکثر گجت های امروزی از شیشه های مقاوم مانند گوریلا گلس بر روی پنل ص??حه نمایش است??اده می کنند اما این شیشه های محا??ظ هم تاحدودی می توانند در برابر خط و خش مقاومت کنند و باز هم ممکن است خش هایی روی این شیشه ها ایجاد شود.برخی هم برای جلوگیری از ایجاد خش روی ص??حه نمایش گجت خود از برچسب های محا??ظ است??اده می کنند. این برچسب ها هم نمی توانند به طور کامل جلوی ایجاد خش روی ص??حه نمایش را بگیرند. از طر??ی این برچسب ها باعث کاهش دقت و سرعت ص??حه نمایش های لمسی می شوند و بر کی??یت ص??حه نمایش هم تاثیر می گذارند. شما هرچقدر هم تلاش کنید بازهم ممکن است خش های ریز و درشتی روی ص??حه نمایش تل??ن همراه شما ایجاد شود.اما تنها راه های خلاص شدن از شر خش های روی تل??ن همراه پرداخت هزینه سنگین و خرید یک گوشی جدید و یا مراجعه به یک تعمیرکار متخصص و تعویض ص??حه نمایش گوشی نیست. خوشبختانه روش هایی هم وجود دارد که با است??اده از آن ها می توانید به سرعت و بدون پرداخت هزینه های سنگین خط و خش های کم عمق روی گجت محبوب خود را از بین ببرید.در ادامه مطلب هشت روش شناخته شده برای از بین بردن سریع خش های ریز روی تل??ن همراه را معر??ی می کنیم. البته لازم به ذکر است که قبل از دست به کار شدن حتماً گوشی خود را خاموش و در صورت امکان باتری آن را جدا کنید. سپس برای جلوگیری از ن??وذ آب به داخل دستگاه پورت ها و شیارهای گوشی را با نوار چسب بپوشانید.

 

1- خمیردندان

 

000000o09988.jpg

اکثر ا??راد برای از بین بردن خش های روی سی دی از خمیر دندان است??اده می کنند. از خمیر دندان می توان برای از بین بردن خش های جزئی ص??حه نمایش تل??ن همراه است??اده کرد. البته به این نکته توجه داشته باشید که از خمیردندان های ژله ای برای این کار است??اده نکنید.روش کار به این ترتیب است:- مقدار کمی از خمیر دندان را روی یک تکه لباس یا پارچه تمیز از جنس کتان بمالید.- پارچه را با حرکات چرخشی و دایره ای روی ص??حه نمایش بکشید تا خش ها محو شوند.- در آخر خمیر دندان اضا??ی را به وسیله ی پارچه ی مرطوب از روی ص??حه نمایش پاک کنید.

 

2- کرم های از بین برنده خش اتومبیل

 

00000099o9oiomm.jpg

کرم های از بین برنده خش اتومبیل از قبیل Turtle Wax، 3M Scratch و Swirl Remover می توانند خش های روی ص??حه نمایش تل??ن همراه را از بین ببرند و یا آن ها را به حداقل برسانند. ??قط حواستان باشد که کرم را به یک پارچه تمیز و نرم بمالید و ص??حه نمایش را به آرامی و با حرکات چرخشی تمیز کنید.

3- کاغذ سنباده

 

00000o0o0o0o0o.jpg

است??اده از کاغذ سنباده یک روش بسیار خشن برای از بین بردن خط و خش از روی گوشی است. از این روش برای پاک کردن خطوط ناخواسته از روی گوشی ها است??اده می شود. البته بهتر است از این روش برای پاک کردن خطوط بدنه و پشت گوشی است??اده کنید. بهتر است از یک کاغذ سنباده خوب و با کی??یت و کم ساینده است??اده کنید و هنگام است??اده سنباده را زیاد ??شار ندهید. است??اده از سنباده نامناسب و یا عدم دقت کا??ی در انجام این کار می تواند باعث ایجاد خط و خش بیشتری روی تل??ن همراه شما شود. بنابراین است??اده از این روش زیاد توصیه نمی شود.

 

4- جوش شیرین

 

00009090.jpg

جوش شیرین هم از جمله موادی است که با آن می توان خط و خش های روی گوشی را از بین برد. برای است??اده از جوش شیرین جهت از بین بردن خش های ص??حه نمایش باید به ترتیب زیر عمل کرد:- دو پیمانه جوش شیرین و یک پیمانه آب را باهم ترکیب کنید.- آنقدر هم بزنید تا ترکیب به حالت خمیری درآید.- سپس مخلوط آب و جوش شیرین را با یک پارچه نرم و تمیز به آرامی و به صورت دایره ای روی خش ها بکشید.- در آخر هم ص??حه نمایش گوشی را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.

 

5- پودر بچه

 

0000o0o0o.jpg

به جای جوش شیرین می توان از پودر بچه هم برای از بین بردن خش های گوشی است??اده کرد. مقداری آب و پودر بچه را با هم ترکیب کنید و آنقدر هم بزنید تا به حالت خمیری در آیند. سپس همانند روش بالا عمل کنید و ترکیب را با پارچه ای نرم و تمیز به آرامی روی خش ها بمالید و سپس با پارچه ای مرطوب ص??حه نمایش را تمیز کنید.

 

6- روغن نباتی

 

0oo0o.jpg

برای خش های کوچک و پنهان روغن نباتی به خوبی عمل می کند. یک قطره روغن نباتی روی خش ها آن ها را به کلی محو می کند.

 

7- تخم مرغ و سول??ات پتاسیم آلومینیوم

 

0000o00o0.jpg

طبق آموزشی آنلاین از سایت یاهو می توان به وسیله ی مخلوط س??یده تخم مرغ و سول??ات پتاسیم آلومینیوم از شر خراش های روی گوشی خلاص شد. برای این کار به یک پارچه ی میکرو??ایبر، تخم مرغ، ??ویل آلومینیوم و آلوم (سول??ات پتاسیم آلومینیوم که می توان از داروخانه تهیه کرد) نیاز است. در ابتدا یک س??یده تخم مرغ را با یک قاشق چای خوری آلوم در یک ماهی تابه مخلوط کنید و تا 150 درجه ??ارنهایت حرارت دهید. سپس پارچه میکرو??ایبر را به این مخلوط آغشته کنید و در ??ویل آلومینیومی قرار دهید. سپس ??ویل را درون ??ر قرار داده و آن را تا 300 درجه حرارت دهید تا پارچه کاملاً خشک شود. پس از آن پارچه را از ??ر خارج کنید و به مدت 20 تا 30 ثانیه با آب سرد بشویید. این کار را سه مرتبه تکرار کنید و در آخر پارچه را 48 ساعت در ??ضای آزاد قرار دهید تا خشک شود. حالا با است??اده از این پارچه می توانید خط و خش های روی گوشی را پاک کنید.

 

8- پولیش زدن

 

000oo99009.jpg

می توان با است??اده از پولیش هایی همچون Brasso و Silvo خط و خش های روی ص??حه نمایش گوشی را از بین برد. البته ناگ??ته نماند که باید حسابی احتیاط کنید زیرا این کار ریسک زیادی به همراه دارد و ممکن است باعث از بین ر??تن پوشش روی ص??حه نمایش بشود و در نتیجه خش های بزرگتری روی ص??حه نمایش ایجاد می شود. ابتدا پولیش را در کاسه ای بریزید (بهتر است یک حوله زیر کاسه بگذارید تا پولیش نریزد) و سپس یک پارچه نرم را وارد ظر?? پولیش کنید. پارچه را به آرامی و با حرکات دایره ای روی خراش ها بمالید. در نهایت با یک پارچه تازه ص??حه نمایش را تمیز کنید.امیدواریم که روی ص??حه نمایش گوشی شما خط و خشی نباشد اما اگر از وجود خش روی ص??حه نمایش گجت خود ناراحت هستید بهتر است هرچه زودتر دست به کار شوید و به جنگ خط و خش های گجت خود بروید البته بازهم تاکید میکنیم که حتماً احتیاط کنید.

Edited by datis
Link to comment
Share on other sites

خخخخخخ عجب روش هایی خخخخ ولی من دو سه تاشو امتحان کردم جواب داده(نه رو گوشیه خودم هااا) خخخ خلاصه ای ول چون بیشتر ا??راد نمیدونن

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
×
×
  • Create New...