Jump to content
انجمن پی سی دی

فوکوس : تصاوير منتخب مسابقه عکاسي «زمین و آسمان 2014»


Recommended Posts

0.jpg

چند روز پیش، برندگان پنجمین دوره مسابقه عکاسی زمین و آسمان اعلام شدند. این مسابقه توسط TWAN یا بنیاد «جهان در شب» برگزار می‌شود.در ادامه شما را به ديدن تصاوير منتخب اين مسابقه عکاسي دعوت مي کنيم.

1-برنده نخست این مسابقه «جورجیا هو??ر» شد که عکسی را در یکی از کوه‌ها شمال آلپ ایتالیا گر??ته بود:

1.jpg

۲- عکس «لوک پارو» که آتش??شانی به نام Piton de la Fournaise را در بالای دریایی از ابرها و در زیر منظره زیبای راه شیری نشان می‌دهد:

2.jpg

۳- غروب کاذب و آبشار در ساحل اور??گان: این عکس توسط بن کا??من گر??ته شده است.

3.jpg

۴- انعکاس ش??ق قطبی در جزایر Lofoten نروژ توسط الکس کونو

4.jpg

۵- شب‌های ک.ی.ر کجو??ل. عکس نیکولاس روملت

5.jpg

۶- عکس زیبای مجیدی قهرودی که از دریاچه نمک مرنجاب کاشان گر??ته شده است.

6.jpg

در وسط عکس صورت ??لکی شکارچی (جبار یا Orion) دیده می‌شود.در اطرا?? این صورت ??لکی، سه گنبد نور دیده می‌شود که نور سه شهر بزرگ در اطر??ا این کویر مرنجاب هستند.

 

نکته جالب دیگر این عکس این است که تصویر آسمان بازتاب‌یا??ته از تصویر خود آسمان در بالای عکس واضح‌تر است که به گ??ته آقای قهرودی، این مطلب به خاطر پولاریزه شدن نور بازتاب یا??ته است.

 

۷- کاوشگر کوچک: این عکس را ابراهیم الاوادی از بیابانی در ۱۰۰ کیلومتری جنوب قاهره گر??ته است.

7.jpg

۸- مه در زیر و ستارگان در بالا: این عکس را مارک گی از ولینگتون نیوزیلند گر??ته است. منظره نور شهر و مه و راه شیری در کنار هم در این عکس نمودار هستند.

8.jpg

۹- ??یل هارت این عکس زیبا را با زمان نوردهی بالا گر??ته است. در این عکس راه شیری در بالا و بیولومینسانس در آب دریا مشخص هستند.

9.jpg

واژه‌ی لومینسانس را اولین بار Eilhardt wiedman در سال ۱۸۸۸ خلق کرد که به معنی انتشار نور سرد است. منظور از نور سرد این است که کمتر از ۲۰ درصد تابش حرارتی تولید می‌شود و لومینسانس یا نور سرد نباید با ??لورسانس یا ??س??ورسانس اشتباه شود. در سال ۱۹۱۶ Harvey واژه‌ی بیولومینسانس را که به معنی لومینسانس از موجودات زنده است را به کار برد.

 

بیولومینسانس تولید و نشر نور، در اثر انجام یک واکنش شیمیایی- آنزیمی، از موجودات زنده است و بر خلا?? واکنش‌های زیستی معمول، که انرژی به صورت گرما به محیط داده می‌شود، انرژی این واکنش به انرژی نورانی مبدل می‌شود.

 

۱۰- خیابان بهشت، عکسی از سانگ هانگژیائو: این عکاس چینی در مورد این عکس با زمان نوردهی زیاد گر??ته شده است می‌گوید که ر??تن به بالای کوه «تای» برای تماشای طلوع خورشید و دعا کردن، یک آیین باستانی است.

10.jpg

در جاده‌ای که در زیر عکس دیده می‌شود، نوری که می‌بینید حاصل تابش نور چراغ‌قوه‌های هزاران آدمی است که در آن به همین منظور در حال حرکت هستند.

 

منبع : گجت نیوز | gadgetnews.ir

Edited by kazy
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
×
×
  • Create New...