Jump to content
انجمن پی سی دی

بررسی کنفرانس نینتندو در e3 2014 | دریای خلاقیت و شادی


Recommended Posts

84-628x314.jpg

 

 

 

نینتندو یکی از قدیمی ترین سازنده های کنسول های بازی است که تا کنون شهرتی جهانی داشته و همه بازی هایش را می شناسند و دوست دارند . ماریو ، زلدا ، سونیک و ده ها کاراکتر محبوب دیگر زندگی ما را در اوایل محبوبیت بازی های رایانه ای رنگارنگ کرده بودند . اغلب شخصیت های این شرکت همگی کارتونی بوده و حس زیبای دوری از خشونت را منتقل می کنند

 

.

6-28-2014-2-20-51-PM-628x297.jpgدارا و سارا به نینتندو میروند !

 

کن??رانس نینتندوی امسال قبل از اینکه یک کن??رانس باشد مانند سال های قبل تنها یک گردهمایی میان بازیسازان بود و اینکه بازی هایشان را معر??ی می کنند . البته همه ی کن??رانس ها اینگونه است اما کن??رانس نینتندو در قالب یک اثر ویدئویی در برابر حاضران به نمایش گذاشته شد . در همین ??ایل ویدئویی نیز خلاقیت وجود خود را ??ریاد می زد و از مردم برای پیشر??تش کمک می خواست . متاس??انه کمپانی محبوب نینتندو در این چند ساله همچنان محبوب نبوده و جای خود را به سونی و مایکروسا??ت داده است . ??روش بسیار ضعی?? کنسول WII U و عدم عرضه ی بازی های انحصاری و حتی مولتی پلت??رم از سوی ناشران بر روی این پلت??رم باعث شد نینتندو با ورشکستگی نسبی مواجه شود . اما حالا می بینیم که این کمپانی هنوز که هنوز است روی پای خودش ایستاده و نیازی به مزایده گذاشن بازی هایش ندارد . وای به حال وقتی که ماریو و زلدا به دست اکتیویژن بیا??تد . البته به نظر می رسد که یوبی سا??ت خواهد توانست از پس این بازی ها بر بیاید به دلیل اینکه با عرضه ی نسخه ی جدید بازی ریمن یعنی ا??سانه ها ثابت کرد اعضای تیم های بازی سازی اش استعداد خوبی در ساخت بازی های شاد ، م??رح و کودکانه دارند .

 

 

 

6-28-2014-2-25-05-PM-628x297.jpgمبارزه ی جالبی بود!

 

 

در ابتدای کن??رانس یک ویدئوی بسیار کوتاه از صحبت های بین عروسک?? کاراکتر ها ، تماشاچیان کن??رانس و رجی را شاهد بودیم که در نوع خود بسیار جالب بود ؛ سپس شاهد یک مبارزه ی ن??ش گیر و خیالی بین ساتورو آیواتا و رجی بودیم . در اواسط مبارزه این دو دسته و گیم پد WII U را در دست گر??تند و شروع به مبارزه کردند که در نوع خود جالب بود .شخصیت هایی که این دو کنترل آنها را بر عهده گر??تند شباهت بسیاری به چهره ی خودشان داشت . حال نوبت به پرده برداری از اطلاعات جدید در مورد نسخه جدید SUPER SMASH BROS بود که وظی??ه ی بازگویی این اطلاعات بر عهده ی ماساهیرو ساکورای از استدیوی سورا لیمیتد سازنده ی این بازی بود . وی اشاره کرد که بازیکنان می توانند شخصیت خود را بسازند و با آن بازی کنند و یا از شخصیت های اصلی مانند ماریو و مگامن کمک بگیرند . شخصی سازی شخصیت های ساختگی قابلیت بسیار خوبی بود که چندی پیش به صورت خودکار توسط دو مدیر عامل نینتندو رونمایی شده بود . بازیبازان می توانستند چهره ی شخصیت خود را بسازند و از بین سه کلاس ??? خروس جنگی ??? ، ??? شمشیر زن??? و ??? ت??نگدار??? یکی را انتخاب کنند . ا??رادی که خروس جنگی را انتخاب می کنند می توانند دشمنان خودشان را با مشت و لگد شکست دهند . این ضربات مشت و لگد نیز به دو صورت?? ??? سریع ??? و ??? قدرتمند ??? خواهد بود . نوبت به جنگجوی شمشیر می رسد که همانند نامش از شمشیر برای نبرد است??اده می کند .آنها استادان سلاح می باشند و به مبارزبانی قوی برای صحنه ی نبرد تبدیل خواهند شد . ت??نگدار ها دارای یک لوله ی شلیک بر روی یک دست خود می باشند که به مانند مگامن می تواند شلیک کند . علاوه بر شلیک معمولی در مواقعی خاص از موشک و بمب نیز برای شلیک است??اده خواهد شد که در مورد نحوه ی شلیک توضیحی داده نشد . هر کلاس دارای ۱۲ حرکت ویژه است که با احتساب هر سه کلاس بازیبازان به صورت کلی ۳۶ حرکت ویژه را در اختیار دارند که به نوعی جایزه ی بازیسازان هستند .

 

 

6-28-2014-1-20-01-PM-628x297.jpg

تمام ۱۲ حرکت ویژه که برای هر کلاس مت??اوت است

 

 

 

سپس معر??ی Super Smash Bros با جمله ای در مورد اینکه هر کسی می تواند بازی کند به پایان رسید .

 

super_smash_bros_for_wii_u_and_3ds_by_angeluspulchra-d6enqp91-566x365.png

باکس آرت بازی برای نسخه ی وی یو ؛ واقعا من الان ترغیب به خرید یک وی یو با این بازی شده ام.

 

 

معر??ی سیستم?? ??? آمیبو??? یکی از جالب ترین نکته های کن??رانس نینتندو بود . رجی در هنگام معر??ی این سیستم توضیح داد که وقتی عروسک یکی از کاراکتر های بازی را روی گیم پد WII U می گذاریم ، اطلاعات آن کاراکتر به حا??ظه ی وی یو منتقل شده و قابل است??اده می باشد. از این سیستم برای بازی هایی مثل Disney Infinity و skylanders است??اده خواهد شد . سیستم?? آمیبو بر روی ماریو کارت ۸ و همین طور Super Smash Bros بسیار ویژه خواهد بود و این باعث خوشحالی طر??داران شد . سیستم?? آمیبو از کریسمس امسال قابل دسترسی می باشد.

 

 

6-28-2014-1-37-44-PM-628x297.jpg

سیستم آمیبو بدین صورت است

 

 

 

سپس آقای تازوکا و ا??بیسو دو ن??ر از سازندگان بازی Yoshi’s Wooly World آمدند و در مورد بازی صحبت کردند . ایشان توضیح دادند که برای ساخت بازی از نخ های واقعی الهام گر??ته شده است.این بازی دارای تمی زیبا می باشد که همه ی آن از نخ بوده و همین طور اعلام شد که بازی بسیاری از المان های خود را از بازی هایی نظیر ماریو به یوشی منتقل شده اند . بازی دارای حالت دون??ره می باشد و یکی از بازیبازان نیز می تواند بازیباز دیگر را بخورد و به اطرا?? پرتاب کند تا از این کار برای ادامه ی مراحل است??اده شود ! بازی در سال ۲۰۱۵ عرضه خواهد شد.

 

 

Yoshis-Wooly-World-E3-preview-6-628x353.jpg

بازی جدید یوشی کاملا از نخ ساخته شده ؛ همین جذابیت و تازگی بازی را دو چندان می کند

 

 

 

بعد از معر??ی بازی یوشی تریلری از بازی Captain Toad Treasure Tracker نمایش داده شد که بسیار جذاب و پر زرق و برق بود. این بازی نیز در تعطیلات کریسمس سال ۲۰۱۴ منتشر می شود. مهم ترین نکته در تریلر این بازی غول آخری بسیار جذاب بود که وجود آن در چنین بازی ای بسیار هیجان انگیز است . این غول آخر در واقع یک اژدها بود که در انتهای بازی مشاهده کردیم که به شخصیت اصلی کمک می کند .

 

 

WiiU_CaptainToad_scrn01_E3-628x353.jpg

دنیای بازی های نینتندو همیشه زیباست ؛ این هم یکی از آنها !

 

 

 

آقای آئوناما قسمت جدید بازی محبوب و پرطر??دار The Legend Of Zelda را معر??ی کرد که البته اطلاعات زیادی به غیر از اینکه دنیای بازی بسیار بزرگ می باشد را ??اش نکرد.تریلر بازی چند دقیقه بعد شروع شد . باید گ??ت که نسخه ی جدید ا??سانه ی زلدا بسیار بسیار زیبا و جالب کار شده بود و گرا??یکی نظیر برترین تابلوهای نقاشی جهان داشت . این بازی نیز در سال ۲۰۱۵ عرضه خواهد شد . مطمئنا ا??سانه ی زلدای جدید باعث ا??زایش قابل توجه کنسول WII U می شود و این ا??زایش ??روش بازیبازان بیشتری را ترغیب خواهد کرد تا کمی از کنسول های مثلا نسل هشتمی خود ??اصله بگیرند و خاطرات خود را زنده کنند.

 

6-28-2014-2-06-23-PM-628x297.jpg

این دنیای بزرگ و زیبای بازی است

 

 

 

مردی جوان در حال گشت و گذار در کوهستان به یک نقاشی بر می خورد ؛ قیا??ه ی جوانک به نشان می دهد که این نقاشی تنه چیزی است که به دنبالش به کوهستان آمده . به هر حال ظواهر می توانند گمراه کننده باشند . نسخه ی جدید Pokemon معر??ی می گردد . دو نسخه از این بازی با نام های OMEGA RUBY و ALPHA SAPPHIRE با دو رنگ?? آبی و قرمز که بیانگر?? همان آل??ا و امگای خودمان است در ۲۱ م نوامبر سال ۲۰۱۴ مصاد?? با جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۳ عرضه می شوند.

 

 

omega-820x420-628x321.png

کاور دو نسخه ی آل??ا و امگا

 

 

 

نوبت به شاهکار پلاتینوم گیمز رسید ، بازی ای که همه منتظرش بودند. یکی از بزرگترین خالقان بازی های Hack And Slash حال دست به کار شده بود و پس از ساخت و عرضه ی یک بازی مو??ق دست به ادامه ی یکی از پرطر??دارترین بازی های رایانه ای زده بود ؛ بایونتا . پلاتینوم گیمز برای نشان دادن این بازی به طر??دارانش و ا??زایش عطش آنها تنها به یک تریلر مختصر بسنده کرده و همگان را مات و مبهوت رها کرد . به هر حال همین تریلر کوتاه نیز کا??ی بود تا روند سریع و اکشن بازی را به خوبی درک کنیم . حال باید دید که از قابلیت های وی یو چگونه است??اده خواهد شد . نکته ی بسیار بسیار جالب حضور زلدا در این تریلر بود که به عنوان شخصیت قابل بازی توجه ها را به خود جلب کرد. البته ابتدا همه تصور می کردند که با زلدا بازی خواهند کرد ولی در واقع این ??قط لباس این شخصیت محبوب بود که بایونتا بر تن خود کرده بود . در پایان گ??ته شد که این عنوان دارای محتواهای مخصوصی از قسمت قبل خواهد بود و در آکتبر سال جاری منتشر می شود .

 

 

Bayonetta-Link-628x314.png

لباس زلدا بر تن بایونتا

 

 

 

نوبت به بازی Hyrule Warriors رسید و اعلام شد این بازی نیز یک عنوان اکشن سوم شخص با دشمنان بسیار است که مانند همیشه داستان های زلدا را روایت می کند . شما می توانید با دو شخصیت به اجرای بازی بپردازید و شخصیت های قابل بازی نیز به طور کلی عبارت اند از : زلدا که همه او را می شناسند ، پرنسس زلدا ، ایمپا و مینا . در ضمن باید اشاره کرد که توضیحی در مورد شخصیت های بازی داده نشد تا در ??رصتی دیگر به صورت کامل معر??ی شوند . داستان بازی بسیار کلیشه ای اما جذاب است ؛ تعادل بین پادشاهی و سرزمین دیگر به هم ریخته و یک نیروی سیاه به کشور حمله می کند و در این را این قهرمانان?? ما هستند که می توانند کشورشان را نجات دهند .این بازی نیز در ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۴ همزمان با جمعه چهارم مهرماه ۱۳۹۳ عرضه خواهد شد .

 

 

 

hyrule-warriors-628x353.jpg

بازی های زلدا کن??رانس را به تصر?? خودشان در آورده بودند ؛ دشمنان بسیار زیاد از ویژگی های این بازی است .

 

 

در ادامه بازی ***by And The Rainbow Curse معر??ی شد که خیلی جدید به نظر نمی رسید و المان های قدیمی را ارائه می داد . به هرحال نباید این گونه بدون تجربه ی بازی نظر قطعی داد و باید تا زمان عرضه ی بازی در سال ۲۰۱۵ صبر نمود . نکته ی جالب در مورد این بازی این است که شما می توانید با لمس ص??حه ی wii u در بازی رنگین کمان ایجاد کنید تا کربی بتواند حرکت کند . کربی در مراحل زیر آب به وسیله ی ماسک شنا می کند . جهان بازی با نام ??? دنیای خاک رس ??? شناخته می شود که البته خیلی هم بی شباهت به محیط بازی نیست . گ??ته شده که گیم پد در بازی تحولات بسیار زیادی را به وجود می آورد ؛ باید دید که این بازی واقعا دارای تغییرات خوب و بسیار بوده یا خیر .

 

 

large1-628x353.jpg

ارزش این بازی زیاد به نظر نمی رسد

 

 

 

کن??رانس رو په پایان می برد و باید انتظار معر??ی بازی های هیجان انگیزی را داشت ؛ اولین بازی ای که معر??ی می شود و برای اولین بار تریلر آن را می بینیم Xenoblade Chronicles است که در سال ۲۰۱۵ مانند بسیاری از بازی های دیگر منتشر می شود . بازی دارای جوی تخیلی و سبک نقش آ??رینی بوده و نبرد های بزرگی را روایت می کند . تنها شخصیتی هم که نامش را ??همیدیم الما بود و هنوز در مورد کلیت داستان و شخصیت اصلی بازی اطلاعی نداریم و باید تا زمان نشر اطلاعات بیشتر صبر کنیم .

 

 

screenshot1-628x353.jpg

جو بازی تخیلی است مانند سری بازی های ??اینال ??انتزی ؛ انگار ??یلم مرد آهنی را با سری بازی های ??اینال ??انتزی مخلوط کرده ایم تا بازی مذکور به دست آید

 

 

اما سورپرایز بازی بازی Mario Maker بود . این بازی بسیار هیجان انگیز بود به این دلیل که شما می توانستید در هر زمان که خواستید آن را متوق?? کرده و در محیط تغییراتی ایجاد کنید ؛ درست مانند بازی Sims با این ت??اوت که ماریو میکر دارای دو بازی است یعنی شما هر زمان که خواستید می توانید بین گرا??یک جدید و گرا??یک قدیمی بازی?? Super Mario Bros سوییچ کنید . قابلیت های ایجاد تغییرات در محیط انقدر گسترده هستند که حتی ا??زودن دشمن به بازی را نیز شامل می شوند پس ز حالا شما می توانید دنیای ماریو را مانند بازی هایی نظیر ماینکر??ت شخصی سازی کنید که این شخصی سازی بسیار وسیع خواهد بود . از همین الان طر??داران مشتاقانه منتظر اطلاعات جدید از بازی محبوبشان هستند مخصوصا این که بازی قبلی?? ماریو با مو??قیت چشم گیری روبرو شده بود .

 

 

mario-maker-graphics-611x365.png

در دنیای ماریو تغییرات مخصوص خودتان را ایجاد کنید

 

 

 

باز هم نوبت به یک بازی جدید رسید ؛ این بازی از همه بیشتر توجه?? من را جلب کرد زیرا با وجود اینکه یک بازی رایانه ای بود اما در آن باید استراتژی های مت??اوتی بچینیید تا برنده ی بازی شوید . علاوه بر این ؛ بازی یک دنیای شاد و رنگارنگ دارد که بسیار توجه ها را جلب ی کند. سبک?? بازی اکشن سوم شخص آنلاین است که به صورت گروهی انجام می شود . هر گروه هدایت یک ماهی را بر عهده می گیرد که ماهی های هر گروهی دارای یک کپسول با رنگ مت??اوت از گروه دیگر هستند . هد?? بازی این است که یک تیم بتواند تیم دیگر را با رنگ هایی که در اختیار دارد متلاشی کند. ماهی ها می توانند بر روی رنگ شنا کنند و سریع تر در محیط حرکت کنند . جذابیت این بازی آن قدر بالاست که ساعت ها شما را به خود مشغول می کند و نمی توانید دست از آن بکشید . راستی نام بازی جدید را ??راموش کردم بگویم : ??? اسپلاتون Splatoon???. بازی در سال ۲۰۱۵ منتشر خواهد شد و با این که بازی کوچکی است از شانس های مهم دست یابی به مقام های بهترین بازی سبک خودش و حتی بهترین بازی سال به شمار می رود.

 

 

 

splatoon_2-628x353.jpg

دنیای بازی بسیار شاد و زیباست

 

 

 

در پایان کن??رانس هم یک انیمیشن جالب از شخصیت های دنیای زلدا نمایش داده شد تا میاموتو وظی??ه ی اتمام کن??رانس را با سخنانش بر عهده داشته باشد . وی در مورد زیبایی بازی های نینتندو و سرگرم کننده بودن آنها صحبت کرد و سپس با تمام تماشاچیان این برنامه خداحا??ظی کرد.

منبع پردیس گیم

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
×
×
  • Create New...