Jump to content
انجمن پی سی دی

شکارچی لحظه ها | بیوگرافی نیتن دریک


Recommended Posts

خسته نشدید؟! هر روزتان تکراری نیست؟! هر روز صبح زود بیدار می شوید و به مدرسه یا محل کار می روید و دوباره سر ساعت معینی به خانه تان بر می گردید. دوست ندارید هر روز با روز قبل ??رق بکند؟! دوست ندارید این ریتم تکراری و خسته کننده را بشکنید؟! ماجراجو ها همینطوری هستند. خانه از نظر آنها هیچ معنی ندارد و ??قط در طول زندگیشان در حال س??ر کردن و ماجراجویی هستند و هر لحظه از زندگیشان تجربیاتی به دست می آورند و چیز هایی می بینند که شاید دیگر انسان ها حتی در خواب هم ندیده باشند. زندگی واقعی در آنجاست، در خارج از خانه، خارج از محل کار و خلاصه خارج از ریتم تکراری شماست!

 

uncharted_2_nathan_drake_by_cy689-d323n8b-264x300.jpg

بله! نیتن دریک از این دست ا??راد می باشد. شاید خیلی ها به او لقب شکارچی گنج می دهند ولی شاید لقب شکارچی لحظه ها جالب تر باشد. لحظه هایی ??وق العاده دیدنی ای که در مسیر او می بینیم ??راموش نشدنی هستند. او همیشه دنبال ??رصتی برای به دست آوردن گنج های بسیار ارزشمند و قدیمی است اما س??ر های او درست مثل بقیه ماجراجو ها سرشار از خطرات مختل?? است. اما شاید بارزترین نکته در مورد خصوصیات اخلاقی او این باشد: جسور و بی پروا و این نکته با لباس هایی که او می پوشد هماهنگی دارد! یک تی شرت یقه باز که یک طر??ش وارد شلوارش شده و طر?? دیگر روی شلوارش ا??تاده، یک شلوار جین و یک کی?? کوچک و جمع و جور که به کمرش بسته است. او در سخت ترین شرایط نیزدست از شوخی ها و تیکه پرانی هایش بر نمی دارد. هیچ وقت تسلیم نمی شود. چه برای پیدا کردن گنج باشد و چه برای نجات بهترین دوستانش.

 

 

NolanNorth-225x300.jpg

 

صدای پیشه نیتن دریک، نولان نورث است که در بازی ها و انیمیشن های بسیاری صحبت کرده است. او در شخصیت های بازی های دیگری مثل شاهزاده Prince of Persia: prodigy ، دزموند مایلز در Assassin’s creed و دیوید در The Last of Us نیز صحبت کرده است. به جرات می توان گ??ت نولان نورث در هر چه واقعی جلوه دادن این شخصیت، سنگ تمام گذاشته است. اما نیتن دریک با اینکه نام خانوادگی یکی از مهمترین کاش??ان تاریخ یعنی ??رانسیس دریک را یدک می کشد، هیچ ارتباط خونی با او ندارد. در حقیقت نیتن زمانی که ۵ سال بیشتر نداشت مادرش خودکشی می کند و پدرش نیز او را ترک کرده و به یتیم خانه سر ??رانسیس می سپارد. در یتیم خانه او زبان لاتین را بسیار خوب یاد می گیرد و به دلیل علاقه ی زیادش به سر ??رانسیس دریک نام خانوادگی او برای خود انتخاب می کند. نیتن در سن ۱۵ سالگی آخرین سرنخ های ??رانسیس را دنبال کرده و به کلمبیا می رسد تا انگشر و دستگاه کش?? رمز او را پیدا کند. اما اشخاص دیگر نیز به دنبال این انگشتر و دیسک بودند که در نهایت نیتن با کمک ویکتور سالیوان ( سالی) توانست از دست آنها ??رار کند. این ماجرا باعث می شود که این دو با وجود اختلا?? زیاد سنی با هم دوست بشوند و سال های سال در کنار همدیگر باقی بمانند و دردسر های زیادی را درست کنند و همدیگر را بار ها از مخمصه نجات دهند. در ادامه سعی می کنم داستان هر سه قسمت را خلاصه توضیح بدهم و بعد از آن توضیحاتی در مورد شخصیت نیتن و خصوصیاتی اخلاقی او در هر قسمت می دهم.

 

uncharted_2_by_patryk_garrett-d2yzfzw-1-212x300.jpg

 

در" تقدیر دریک"، نیتن قصد دارد مجسمه طلای الدورادو را پیدا کند و در این راه نیز النا، یک خبر نگار جوان و ویکتور سالیوان، دوست و مرشد نیتن نیز به او کمک خواهند کرد. اما ماجرا به همین سادگی نخواهد بود چرا که ناوارو و رامون رقیب این سه هستند و بدهکاری سالی آن دو را به اینجا کشانده است. سالی در همان اوایل بازی تیر می خورد و نیتن که ??کر کرد او کشته شده او را ترک می کند. بعد از این ات??اق ??قط نیتن و النا هستند که به تنهایی دنبال مجسمه ال دورادو در یک جزیره دو ا??تاده می روند. در اواسط بازی نیتن و التا متوجه می شوند که سالی زنده است و البته به ناچار مجبور شده است با رامون و ناوارو همکاری کند. بعد از مدتی این سه دوباره همراه هم شده و بعد از ماجراهای بسیار نیتن متوجه می شود که مجسمه ال دواردو طلسم شده است و همه را می تواند به موجودات شبهه زامبی تبدیل کند و نازی ها و اسپانیایی ها می خواستند از این مجسمه طلا به عنوان یک سلاح است??اده کند و ناوارو نیز قصد دارد مجسمه ال دورادو را به عنوان یک سلاح بیولوژیکی ب??روشد که نیتن جلوی او را گر??ته و مجسمه ال دورادو برای همیشه در دریا گم می شود. در نسخه اول نیتن بسیار خوب معر??ی می شود و مخاطب سریعا با او ارتباط بر قرار می کند، هر چند به عنوان مثال نیتن چندان از مرگ سالی و ترک کردن او ناراحت نیست و این شاید به دلیل این است که این بازی اولین تجربه ناتی داگ در این سبک به شمار می ر??ت. اما رابطه این دو در نسخه سوم به اوج خودش می رسد. شوخی های نیتن بسیار به جاست و هیچ وقت از حر?? ها و حرکات او خسته و دل زده نمی شوید. رابطه عاط??ی نیتن و النا بسیار خوب شکل می گیرد و این رابطه در دو نسخه ی بعدی مستحکم تر می شود. در نهایت نیتن به عنوان یک شخصیت نو ظهور به خوبی در دل گیمر ها جا خوش می کند!

 

uncharted_2_by_sauvadj-300x240.jpg

 

در" میان دزدان"، نیتن همراه با دو ن??ر دیگر، هری ??لین و کلویی ??ریزر تصمیم می گیرند یک چراغ ن??تی قدیمی که در آن سرنخ هایی از ناوگان گمشده مارکو پولو و گنجی که همراه خود حمل می کرده را در موزه ای در استانبول پیدا کنند. نیتن و??لین متوجه می شوند مارکو پولو شهر شیمبالا و سنگ چینتمانی را پیدا کرده و در همین موقع ??لین به نیتن خیانت می کند و نیتن بعد از سه ماه زندانی با کمک کلویی و البته سالی از زندان آزاد شده و تصمیم می گیرد زود تر از ??لین و دشمن اصلی او لازارویچ، این گنج با ارزش را پیدا کند. در ادامه نیتن یک خنجر عجیب پیدا می کند که کلید حل تمام معماهای رسیدن به شیمبالا می باشد. مدت زیادی نمی گذرد که دوباره النا وارد داستان شده و یک مثلث عشقی بین نیتن، کلویی و النا به وجود بیاد و کشمکش های این سه باعث می شود کلویی از بقیه جدا ا??تاده و نیتن برای نجات کلویی، زندگی خودش را به خطر بیندازد. بعد از درگیری های بسیار نیتن وارد تبت می شود و با شخصی به نام ش??ر آشنا می شود. او نیز به دنبال سنگ چینتمانی بوده اما بعدا به او توضیح می دهد چرا از این کار منصر?? شده و به نیتن انگیزه ی بیشتری برای مبارزه می دهد. سرانجام نیتن، کلویی و النا وارد شیمبالا شده و به ماهیت اصلی سنگ چینتمانی پی برده و متوجه می شوند که لازاویچ و ارتشش با خوردن این ماده به نحوی جاودانه خواهند شده و قدرت بسیار زیادی به دست خواهند آورد. نیتن اینبار نیز با وجود اینکه النا صدمه ی زیادی دیده بود تصمیم می گیرد جلوی لازارویچ را گر??ته و شهر شمیبالا را نابود سازند که مثل همیشه مو??ق می شود و نیتن و النا نیز دوباره به هم می رسند.

در نسخه دوم نیتن علاوه بر قهرمان بازی هاش، درگیر یک مثلث عشقی نیز می شود. اما نویسندگان بازی به خوبی این دو موضوع را با هم ادغام کرده اند. نیتن دائم به کلویی ابراز علاقه می کند اما عشق حقیقی او زمانی مشخص می شود که النا ??یشر نیز وارد داستان می شود. نیتن دائما در قبال ا??رادی که با او دوست هستند احساس مسئولیت می کند. با وجود اینکه کلویی از دست او ناراحت می شود اما باز هم نیتن اصرار می کند که النا و همکارش ج?? نیز باید همراه او بیایند. مدتی نگذشته که حالا باید کلویی را نجات بدهد، هر چند که نتیجه ی این کارش باعث تیر خوردنش و واژگون شدن قطار می شود. نیتن خسته از ات??اقاتی که برایش ا??تاده که و ناامید و عصبانی از اینکه قدرت تغییر دادن شرایط را ندارد که با ش??ر آشنا می شود و به او توضیح می دهد که چرا اعضای گروهش را می کشد، برای اینکه او باور داشت چه ات??اقات وحشتناکی رخ می داد اگر سنگ چینتمانی به دست آنها می ا??تاد. ش??ر به او یاد آوری می کند که باید به هد??ت و کاری که انجام می دهی ایمان داشته باشی و در نهایت صحبت ها و نصحیت های ش??ر بود که باعث شد که نیتن حتی النای زخمی را رها کرده و به جنگ لازارویچ برود. اما نیتن یک مرحله ی دیگر را نیز باید طی کند. باید یک ضلع مثلث عشقی را نادیده بگیرد و او کسی نیست جز کلویی. نیتن به راستی که النا در کار گروهی هماهنگ تر بود و هر دو با یک روش به توا??ق می رسیدند اما با کلویی همیشه سر موضوعی بحث و جدل داشت! نیتن این بار نیز تمام مشکلات سخت و طاقت ??رسایش را پشت سر می گذارد.

 

uncharted_3_teaser_poster_by_twistrox-d34s5s0-202x300.png

 

در نسخه سوم یعنی ??ریب دریک، نیتن ماجرایی را که از دوران نوجوانی شروع کرده را باید تمام کند و این ماجرا چیست؟ این که سر ??رانسیس دریک چرا به عربستان س??ر کرده و چه چیز هایی را کش?? کرده است. نیتن زمانی که ۱۵ ساله شد به کلمبیا س??ر می کند و حلقه ی دریک را به دست می آورد ولی دشمن اصلی او مارلو، یک کشیده در گوش او می زند و دیسک رمزگذاری را از او می گیرد. به هر ترتیبی نیتن با کمک سالی ( البته در آن زمان هنوز با او هیچ آشنایی نداشت ) از دست مارلو و ا??رداش ??رار می کنند. ۲۰ سال می گذرد و نیتن و دوستانش تصمیم می گیرند وارد مخ??یگاه مارلو شده و دیسک کش?? رمز را به دست بیاورند که البته آنها نقشه ??رانسیس دریک و د??ترچه لورنس عربستان را نیز به دست بیاورند. حالا نیتن به دنبال و دوستانش به دنبال چه هستند؟ ارم: شهر ستون ها. اما چه چیزی در این شهر نه??ته شده است؟ یک نوع ماده مخدر عجیب در آبی که در زیر غار های شهر بوده باعث می شده مردم آن شهر بعد از نوشیدن آب عقلشان را از دست بدهند و همدیگر را بکشند. مارلو و تالبوت دنبال همین ماده مخدری هستند که در کوزه ای زیر آب مد??ون شده. آنها دنبال قدرت هستند نه گنج. این د??عه نیتن وسالی جلوی آنها را گر??ته و طبق معمول پشت سرشان نه اثری از شهر باقی می گذارند نه آن گنج های بی پایان! اما مهمترین چیز این است که نیتن نه سالی، نه النا و نه هیچ کدام دوستانش را از دست نداد. در قسمت سوم نیتن به قدری در پی یا??تن آرزوی دوران بچگیش یعنی پی بردن به این نکته که چرا ??رانسیس دریک به عربستان س??ر کرده، که ارزش دوستانش را از یاد می برد. حتی وقتی چارلی کاتر برای نجات جانش پای خودش را می شکند و کلویی به نیتن می گوید می خواهی چی را ثابت کنی و نیتن جواب می دهد هیچ چیز! اما در اصل نیتن می خواست به همه ثابت کند که ??رانسیس چه کش?? بزرگی کرده است. ولی بزرگترین درس زندگی نیتن در شر?? آغاز شدن بود. نیتن بعد از دزدیده شدن سالی پیدا کردن گنج را ??راموش کند و ??قط تمام توانش را در پی یا??تن سالی می کند و در این راه حاضر نیست جان کس دیگری را به خطر بیندازد به خصوص النا. در حقیقت گنج های واقعی او سالی و بقیه دوستانش است. بدون شک ??وران احساسات نیتن در این سه گانه زمانی است که او از آب مسموم چشمه ای در ارم می نوشد و سالی را می بیند که توسط تالبوت کشته می شود( البته به نظرش رسیده بود). در این صحنه هست که متوجه می شویم که نیتن چقدر به وجود دوستانش اهمیت می دهد و واقعا حاضر است برای نجات آنها دست به هر کاری بزند. در نهایت سالی مهمترین درس زندگی را به نیتن یاد میدهد. حلقه ??رانسیس دریک با مارلو زیر شن ها مد??ون می شود. اما سالی حلقه ی ساده ای را به او هدیه می کند و به او می گوید که ما تصمیم نمی گیریم که چگونه این زندگی را شروع کنیم، ارزش واقعی به کارهایی است که در زندگی ات انجام می دهی. این بزرگترین گنج زندگیست.

منبع میهن گیم

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
×
×
  • Create New...