Jump to content
انجمن پی سی دی

داستان مرگ 10 ستاره ی سینما جلوی دوربین


Recommended Posts

مرگ ستاره ??یلم در صحنه ??یلمبرداری از غم انگیزترین ات??اقاتی است که ممکن است برای یک ??یلم رقم بخورد. ??کر کنید یک بازیگر در حالی که مشغول آماده شدن برای تصویربرداری پلان بعدی است، ناگهان قلبش می گیرد و در لوکیشن ??یلم، جانش را از دست می دهد. 10 برتر این مطلب، مربوط به ??یلم هایی است که این ات??اق را تجربه کرده اند و در حین ??یلمبرداری بازیگر خود را از دست داده اند.

 

بازی مرگ/ 1979

 

بروسلی

 

برای معر??ی بروسلی نیاز به توضیح خاصی نیست، این بازیگر با ابداع حرکت های رزمی و نمایشی در سینما باعث شد در تمام دنیا شهرتی باورنکردنی به دست بیاورد اما این شهرت و محبوبیت زیاد طول نکشید و او در سن 33 سالگی درگذشت. این بازیگر که در سرش توموری داشت، زمانی که در حال بازی در ??یلم «بازی مرگ» بود، با سردرد عجیبی روبرو شد. یکی از همکارانش به او یک قرص مسکن داد، بعد از گذشت چند ساعت، بروس لی دیگر ن??س نمی کشید و زمانی که او را به بیمارستان رساندند متوجه شدند او ??وت کرده است.

 

304828_928.jpg

 

به گ??ته پزشکان، وزن مغز او در آن زمان از 1400 به 1575 گرم رسیده بود و به همین دلیل بود که بروسلی دیگر توان مقاومت در برابر این بیماری را نداشت. بعد از مرگ بروسلی، ساخت این ??یلم 5 سال به تعویق ا??تاد و بعد از آن، نویسندگان با تغییر در ??یلمنامه اصلی توانستند ??یلم را به نتیجه برسانند و بازسازی کنند.


توهم دکتر پارناسوس/ 2009

 

هیث لجر

 

مرگ هیث لجر بازیگر ??یلم شوالیه تاریکی یکی از جنجالی ترین مرگ هایی بود که اهالی سینما شاهدش بودند، این بازیگر در زمانیکه مشغول ای??ای نقش در ??یلم توهم دکتر پارناسوس بود به علت مصر?? بیش از حد مواد مخدر درگذشت.

 

304829_449.jpg

 

بعد از هیث لجر، خیلی ها کاندیدشدندتا در نقش دکتر پاناسوس بازی کنند اما قرعه به نام کالین ??ارل ا??تاد نه جودلا و نه حتی جانی دپ! در نهایت کارگردان این کار، کریستو??ر پلامر را انتخاب کرد تا جایگزین هیث لجر شود.


دسپرادو/ 1995

 

رائول جولیا

 

زمانی که ??یلم دسپرادو، از محبوبترین ??یلم های هالیوود، در دست تهیه و تولید بود، رائول جولیا برای بازی در یکی از نقش های اصلی (Bucho) در نظر گر??ته شد، بعد از اینکه چند روز از تصویربرداری گذشت این بازیگر به علت مسمومیت غذایی به بیمارستان انتقال یا??ت.

 

304830_810.jpg

 

«رابرت رودریگز»، کارگردان این ??یلم که رائول را به بیمارستان برد، در لحظات آخر همراه او بود. رائول بعد از مسمومیت غذایی شدید، سکته مغزی کرد و در حالی که نقشش در این ??یلم نیمه کاره مانده بود از دنیا ر??ت. بعد از او یک بازیگر پرتغالی به اسم خواکیم دی آلمیدا مشغول بازی در نقش او شد.


کلاغ/ 1994

 

براندون لی

 

304831_941.jpg

 

براندون، پسر بروسلی است و ماجرای مرگ او یکی از عجیب ترین مرگ هایی بود که در عالم سینما رخ داد و باعث شد او هم مانند پدرش در دوران جوانی از دنیا برود. او در سال 1993 زمانی که مشغول ای??ای نقش در ??یلم سینمایی «کلاغ» - ساخته مایکل ماسه – بود با شلیک یک اسلحه مگنوم 44 کشته شد. ماجرا هم از این قرار بود که زمانی که این بازیگر مشغول ای??ای نقش بود، در یک صحنه به جای گلوله مشقی از گلوله اصلی است??اده شده بود که به این ترتیب وی با شلیک اسلحه، مورد اصابت گلوله واقعی قرار گر??ت. زمانی که این بازیگر ??وت کرد، همه ??کر می کردند در نقشش ??رو ر??ته و مشغول بازی است و عوامل بعد از چند دقیقه، تازه پی به واقعی بودن ماجرا بردند.


شرک/ 1997

 

کریس ??ارلی

 

304832_315.jpg

 

شرک، جزو شخصیت های دوست داشتنی انیمیشن است که همه علاقمندان به انیمیشن در هر سن و سالی که باشند او را دوست دارند. سال 1997 کریس با شرکت ??یلمسازی به این نتیجه رسید که صداپیشه این شخصیت شود اما او در حالی که مشغول انجام این کار بود به علت مصر?? بیش از حد مواد مخدر درگذشت و صداگذاری شخصیت شرک نص??ه و نیمه ماند. البته مایک مایرز بعد از کریس، صداگذاری او را برعهده گر??ت و شرک را جاودانه کرد و به همین دلیل است که هیچکس تا امروز شرک را با صدای ??ارلی نشنیده است.


ترانس??ورماتور/ 1986

 

اورسن ولز

 

304833_343.jpg

 

شاید سری ??یلم های «ترانس??ورماتور» را دیده باشید اما این ??یلم در مقایسه با انیمیشنی که در گذشته ساخته شده و تاریخ، آن را به عنوان آخرین ??یلم اورسن ولز می شناسد هیچ به حساب می آید. ولز زمانی که پشت ماشین تحریر مشغول نوشتن ??یلمنامه های جدید برای تلویزیون بود، سکته قلبی کرد و درگذشت. او در آن سال که در تدارک تبلیغات این ??یلم بود، 70 سال سن داشت و از نظر جسمانی در وضعیت مناسبی به سر نمی برد و کار زیاد برای او سبب بیماری شد.


پلنگ صورتی/ 1980

 

پیتر سلرز

 

304834_294.jpg

 

کارآگاه معرو?? پلنگ صورتی که با یک ذره بین در تمام طول ??یلم دنبال پلنگ صورتی می گشت، در حالی که 55 سال سن داشت و مشغول بازی در دومین دنباله ??یلم سینمایی پلنگ صورتی به نام «رد پای پلنگ صورتی» بود درگذشت. او که سال ها بود با مشکلات قلبی دست و پنجه نرم می کرد نتوانست مقابل ??شار ناشی از کار طاقت بیاورد و همین ??شارها، مرگ او را رقم زد.


ادوو/ 1959

 

نقشه 9 از ??ضای خارجی

 

برخلا?? بازیگرانی که به خاطر ??یلم های پرمخاطب شان معرو?? می شوند، «اد وود» کارگردان آمریکایی بود که به خاطر آنکه بدترین ??یلم های تاریخ را ساخته و کارگردانی کرده، مشهور شده است. او زمانی که مشغول ساخت ??یلم نقشه 9 بود در ??قر و گمنامی ??وت کرد و جالب است بدانید که این ??یلم «بدترین ??یلم همه تاریخ سینما» لقب گر??ته است. علاوه بر این وود، بدترین کارگردان تاریخ لقب گر??ته و جایزه بوقلمون طلایی را از دو تن از منتقدان دریا??ت کرده است.

 

304835_674.jpg

 

او همیشه آرزو داشت که شبیه اورسن ولز زندگی کند و به جایگاه او برسد اما این آرزو خیلی خنده دار بود و او تنها وقتی که جایزه «بدترین کارگردان تاریخ» را گر??ت، به شهرت دست یا??ت هر چند این شهرت پس از مرگ او به هیچ درد او نمی خورد.


واگن های شرق/ 1994

 

جان کندی

 

جان کندی نزدیک به 20 سال قبل، زمانی که مشغول بازی در ??یلم سینمایی واگن های شرق در مکزیکو بود جان خودش را از دست داد. تیم ??یلمبرداری برای به پایان رساندن ??یلم، چند روز متوالی تا نیمه های شب مشغول کار بودند و در یکی از این شب های پراسترس، جان کندی جان خود را از دست داد.

 

304836_998.jpg

 

در روز آخر، این بازیگر تا ساعت 10 شب سر کار بود و بعد از خوردن شام به سمت حمام ر??ت و این آخرین باری بود که دوستانش او را زنده دیدند. جان در چهارم مارس 1994 بر اثر حمله قلبی در حمام محل ??یلمبرداری واگن های شرق ??وت کرد.


گلادیاتور/ 2000

 

الیور رید

 

الیور رید سال ها با مشکل قلبی دست و پنجه نرم می کرد اما اگرچه بارها به او گ??ته شده بود که به زودی جانش را از دست می دهد اما مرگ زمانی به سراغ او آمد که برای حضور در ??یلم سینمایی گلادیاتور ساخته ریدلی اسکات انتخاب شد.

 

304837_624.jpg

 

 

او زمانی که در جلوی دوربین ??یلمبرداری مشغول نقش آ??رینی بود، قلبش از کار ا??تاده و از دنیا ر??ت و ریدلی اسکات برای اینکه بتواند ??یلمش را به پایان برساند از جلوه های ویژه است??اده کرد و مجبور به تحمل هزینه ای 2 میلیون دلاری شد.

 

منبع: برترینها

Link to comment
Share on other sites

بروسلی آخه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هنوز خیلی جوون بود.از بچگی عاشق ??یلماش بودم.:93::sweat::sa0d::10::sadface::crying::369167new03mb0ow:

من با بروسلی سالن گر??ته بودیم ه??ته ای دو بار میر??تیم ??وتبال.راستشو بخوای یه بار بهم پاس نداد منم ر??تم سر صحنه تیر واقعی گذاشتم کشتمش.ولی الان ??کر میکنم زیاده روی کردم یکم.از این 10 تا 7 تارو عمدی کشتم.3 تا رو غیر عمدی.

Link to comment
Share on other sites

من با بروسلی سالن گر??ته بودیم ه??ته ای دو بار میر??تیم ??وتبال.راستشو بخوای یه بار بهم پاس نداد منم ر??تم سر صحنه تیر واقعی گذاشتم کشتمش.ولی الان ??کر میکنم زیاده روی کردم یکم.از این 10 تا 7 تارو عمدی کشتم.3 تا رو غیر عمدی.

اما اون پسرش بود که با تیر کشتنش.خود بروسلی همون طوری که تو متن نوشته بر اثر تومور مرد.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
×
×
  • Create New...