Jump to content
انجمن پی سی دی

ده تصویر برجسته ورودی مسابقات امسال نشنال جئوگرافیک


mhossein

Recommended Posts

[h=2]۱. سلام پیشاهنگی توله خرس

[/h] ng-photography-01.jpg

 

 

این توله خرس قهوه‌ای جوان در حالی که مادرش را در جستجو برای ماهی آزاد در آب‌های سرد یخچال رودخانه کرسنت تماشا می‌کند قادر به مخ??ی کردن هیجان خود نیست، او روی پاهایش ایستاده و یک سلام مودبانه به عکاس این تصویر کرده است. پس از این خوش و بش مشغول خوردن چندین ماهی آزادی شد که مادر باهوش و شجاعش از شکار خود به ارمغان آورده بود. در عمق حیات وحش آلاسکا این خانواده خرس قهوه‌ای ایده یک تصویر عالی سال را برای این عکاس ??راهم کردند.

 

 

مکان: کوهستان چیگمیت (Chigmit)، آلاسکا

 

عکاس: کوین دیتریش

 

 

[h=2]۲. غواص در قلمرو جادویی[/h] ng-photography-02.jpg

 

 

دریاچه سبز یا گرونر سی (Gruner See) در منطقه تراگوس (Tragoss) کشور اتریش واقع شده است. در بهار بر??‌های ذوب شده راه خود را به این دریاچه باز کرده و سبب می‌شوند سطح آب آن به حدود ده متر برسد. این پدیده که تنها چند ه??ته به طول می‌انجامد مسیرهای معمول پپیاده‌روی اطرا?? دریاچه را به همراه مرغزارها و درختان آن به کام خود ??رو می‌برد. در نهایت شاهد تصویری جادویی از قلمرویی واقع شده در زیر آب هستیم که در نوع خود بسیار دیدنی و شگ??ت انگیز است.

 

 

مکان: دریاچه سبز در تراگوس، اتریش

 

عکاس: مارک هنور

 

 

[h=2]۳. جغد مراقب[/h] ng-photography-03.jpg

 

 

این جغد گوش کوتاه در حالت آرامش و کشش بدن خود در طبیعت ح??اظت شده کشور کویت به تصویر کشیده شده است، اما به نظر می‌رسد در عین حال یک چشمی مراقب اطرا?? خود نیز می‌باشد.

 

 

مکان: کویت

عکاس: موهد خورشید

 

 

[h=2]۴. مظهر ایمان[/h] ng-photography-04.jpg

 

 

منظره و چشم اندازی کاملا مت??اوت از مجسمه معرو?? عیسی منجی در قله کوه کورکووادو در شهر ریو که از ??راز پوششی گسترده از ابر به اطرا?? می‌نگرد.

 

 

مکان: شهر ریودوژانیرو، برزیل

عکاس: پدرو مورا پینریو

 

 

[h=2]۵. سوالبارد[/h] ng-photography-05.jpg

 

 

صخره‌های مرت??ع (Svalbard) که به سمت دریا سرازیر شده‌اند، صخره‌های سوالبارد سبزی که ??رسایش یا??ته‌اند، بقایای بر?? زمستانی و آبی کبود ??ام دریا در مجموع یک تصویر انتزاعی و تاثیر گذار را خلق کرده‌اند.

 

 

مکان: سوالبارد (سوالبارد مجمع‌الجزایری است متعلق به کشور نروژ در که در دریای شمالگان و در نزدیک قطب شمال واقع شده است)

عکاس: استوارت کیپ

 

 

[h=2]۶. هولی ویگمن[/h] ng-photography-06.jpg

 

 

هولی ویگمن (Huli Wigman) در اصل به مبارزان جنگجو و سنتی منطقه تاری (Tari) در غرب ارت??اعات پاپوآ (Papoa) در گینه نو اطلاق می‌شود. این مردان موهای خود را از سن بلوغ بلند کرده و در نهایت به آنها مدل داده و موهای‌شان را شبیه به کلاه‌گیس‌هایی که در تصویر می‌بینید می‌آرایند. هر جنگجو کلاه گیسی مت??اوت دارد که با تزئینات و پیرایه‌های مت??اوتی از جمله گل و پرهای پرندگان آرایش شده و با کمک مواد رنگی رنگ آمیزی شده‌اند. این ت??اوت‌ها به قبیله‌ای که جنگجو از آن آمده و همینطور هنرها و کمالات خود جنگجو بستگی دارد.

 

 

مکان: بندر مورسبی(Port Moresby) ، پاپوآ، گینه نو

عکاس: ونسا کرتون

 

 

[h=2]۷. بچه آ??تاب پرست[/h] ng-photography-07.jpg

 

 

این عکس در حالی برداشته شده که بچه آ??تاب پرست ما خود را با برگ‌های خشک استتار کرده و به انتظار شکار نشسته است. اما ناگهان زنبوری را دیده و با یک پرتاب حساب شده آن را به دام انداخته است. آ??تاب پرست‌ها چشمان بسیار خاص و تیزی دارند که به آنها امکان می‌دهد پشت سر و روبرو را به طور همزمان مشاهده و بررسی کنند. آ??تاب پرست‌های بالغ معمولا روی درختان زندگی می‌کنند در حالی که بچه‌ها اصولا روی گیاهان خشک روزگار می‌گذرانند. این موجودات اغلب از عنکبوت، ملخ و دیگر حشرات کوچک تغذیه کرده و برای ح??ظ بقای خود وابسته به درک و هوش طبیعی خود هستند.

 

 

مکان: شهر کارامانماراس(Kahramanmaras) ، جنوب ترکیه

عکاس: مهمت کاراکا

 

 

[h=2]۸. بر??راز ابرها[/h] ng-photography-08.jpg

 

 

در این تصویر ساختمان‌های مرت??ع و بلند دوبی در میان پتویی ضخیم از ابرها خودنمایی کرده و در دل آنها ن??وذ کرده‌اند، این لایه از ابر مدت کوتاهی پس از طلوع خورشید شهر را در برگر??ته است.

 

 

مکان: دوبی، امارات متحده عربی

عکاس: مارسلو کاسترو

 

 

[h=2]۹. مسابقات شتر سواری آل مارموم[/h] ng-photography-09.jpg

 

 

یک لحظه کوتاه از ??ستیوال و مسابقات شتر سواری معرو?? آل مارموم (Al- Marmoum) در شهر دوبی

 

 

مکان: دوبی، امارات متحده عربی

عکاس: شعیب خطاب

 

 

[h=2]۱۰. ماشین شناور[/h] ng-photography-10.jpg

 

 

سالار د یونی (Salar de yuni)، معجزه‌ای در دل طبیعت است، چشم اندازی زیبا و منحصر ب??رد. عکاس در این تصویر از ماشین خود ??اصله گر??ته و این لحظه جادویی را در این سکوت بی‌پایان به تصویر کشیده است.

 

 

لوکیشن: یونی، بولیویا

عکاس: تاکاشی ناکاگاوا

 

 

امیدواریم از دیدن این مجموعه تصاویر لذت برده باشید.

منبع: زومیت

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
×
×
  • Create New...