رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی

tour96

عضو
 • تعداد ارسال ها

  3
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

0 معمولی

درباره tour96

 • درجه
  �عالیت 0%

Converted

 • تیم باشگاهی ایرانی مورد علاقه
  barghshiraz

Converted

 • تیم باشگاهی اروپایی مورد علاقه
  ajax

Converted

 • سیمکارت
  0935

Converted

 • حودرو شما
  BUICK

Converted

 • جنسیت شما
  مرد

Converted

 • گوشی موبایل شما
  apple-ipad2
 1. [h=2]چرا کاخ صاحبقرانیه تعطیل شد[/h] [h=1]تور تهران گردی[/h] نزدیک به دو سال است که گل سرسبد کاخ های تهران و زیبا ترین عمارت مجموعه نیاورن تعطیل شده است .... علل تعطیلی کاخ نیاوران از سال 93 شروع شد درست زمانی که در نزدیکی مجموعه نیاوران پروژه ای عظیم توسط اطلس مال در حال انجام بود به دلیل گود برداری غیر اصولی به قنات های اطرا?? کاخ آسیب وارد شد و آب پشت بتن های پروژه جمع شد و در اثر این ??شار ک?? و سق?? کاخ زیبای صاحبقرانیه ترک خورد و اطرا?? کاخ نشست کرد ...... ??قط صاحبقرانیه نیست که آسیب دیده باقی عمارت ها نیز درخطرند. بازسازی کاخ و تعمیر خرابی ها : در حال حاضر کاخ تعطیل است تا خطری بازدید کنندگان را تهدید نکند و بازسازی کاخ به محض اینکه خطرات احتمالی ر??ع شود و مشکل قنات ها و نشست ها برطر?? شود شروع میشود.
 2. [h=2]قصه تعطیلی کا??ه تهرون و کا??ه مسعودیه[/h] [h=1]تور تهران گردی[/h] کا??ه تهرون : کا??ه تهرون رونق و چشم و چراغ باغ نگارستان بود ... کا??ه تهرون از آبان 1392 با دانشگاه تهران قرار داد داشت تا شهرویر 95 و قرار داد کا??ه تمام شد و دانشگاه تهران با رویکرد سیاسی جدید حاضر به تمدید این قرار داد نشد و کا??ه تعطیل شد .... به همین سادگی .... به همین سادگی حا??ظیه تمام شد .... میزهایی با رومیزی های گل گلی و گل های تازه روی میز و دم نوش و سرد نوش هایی که شما را دل تهران به شیراز میبرد تمام شد! کا??ه مسعودیه : قصه تعطیلی کا??ه مسعودیه ??قط مربوط به کا??ه نیست عمارت مسعودیه به کلی تعطیل شد .... عمارت مسعودیه به راستی یکی از زیباترین عمارت های تهران است گچ بری های ??وق العاده و ارسی های رنگارنگ که چشم هر بیینده ای را به خود خیره میکند. از پنج سال پیش که عمارت مسعودیه به شرکت بهره برداری و مرمت واگذار شد جز اینکه بخش هایی از آن کا??ه و بخشی عکاسخانه شود و ... مرمتی در این مجموع ن??یس صورت نگر??ت ....این بود که در اردیبهشت ماه قرار داد ??سخ شد و عمارت مسعودیه به یک بخش خصوصی واگذار شد و تعطیلی 13 ساله مسعودیه دوباه تکرار شد.
 3. tour96

  کاروانسراهای تهران

  [h=2]کاروانسراهای تهران[/h] [h=1]تور تهران گردی[/h] تهران ??قط پایتخت , ترا??یک , آلودگی و کار نیست ..... در روز های تعطیل برای ت??ریح حتما لازم نیست به خارج از استان بروید ..... تهران علاوه بر کاخ ها عمارت ها ی زیبا کاروانسراهای تاریخی بسیار زیبایی نیز دارد..... کاروانسرای خانات کاروانسرای خانات در داخل تهران است و به راحتی میتوانید به آن دسترسی داشته باشدی کا??یست به خیابان صاحب جمع، (شمال میدان شوش، جنوب چهارراه مولوی) میدان امین السلطان بروید کاروانسرای خانات مساحتی حدود ۱۰۰۰۰ متر مربع و ۵۴ حجره کوچک و در پنج متری از چوب روسی دارد که در اواخر دوران ناصرالدین شاه قاجار بنا شده است . کاروانسرای دیرگچین کاروانسرای دیر گچین به دوره ساسانی و شاید قبل تر باز میگردد ولی بنای کاروانسرا در زمان ص??وی به طور کلی باز سازی شد وش کل بناهای ص??وی را به خود گر??ت. برای بازدید از دیر گچین باید به ورامین بروید : کاروانسرا بر سر راه قم به تهران قرار دارد و اگر گذرتان به اتوبان حرم تا حرم بی??تد حتما توجه شما را به خود جلب میکند. دور تا دور حیاط 40 اتاق وجود دارد که برای اسکان مسا??ران از آن است??اده میکردند. آسیاب ، مسجد و ساختمان هشت ضلعی برای اقامت میهمانان ویژه تدارک دیده شده بود. کاروانسرای رباط کریم کاروانسرای رباط کریم که به کاوانسرای ??تحعلی شاهی شهرت دارد در کنار جاده تهران ساوه قرار دارد و در زمان ??تحعلی شاه بنا شده و دارای دو کتیبه است که روی یکی از آنها تاریخ 1240 هـ . ق و نام بانی «آقا کمال» حک شده است. این کاروانسرا دو ایوانی است ورودی کاروانسرا از ایوان غربی است. ایوان شرقی به عنوان شاه نشین کاربرد داشت. کاروانسرای شاه عباسی کاروانسرای شاه عباسی چهار ایوانی است و دارای مساحت کل 3000 متر مربع و مساحت حیاط مرکزی 900 متر مربع است. و متعلق به دوران ص??وی است کاروانسرای شاه عباسی بر راه جاده خراسان -قزوین قرار دارد کاروانسرای عین الرشید کاروانسرای عین الرشید در محدوده گارک ملی کویر قرار گر??ته یعنی در جنوب شرقی استان تهران بعنی جاده اص??هان به ??رح آباد ساری کاروانسرای عین الرشید یک کاروانسرای چهار ایوانی است مصالح به کار ر??ته در کاروانسرا آجر ، سنگ و گچ ، و نمای داخلی و خارجی آن از آجر و سکوسازی اطرا?? ، از قلوه سنگ های آذرین است. کاروانسرای قصر بهرام کاروانسرای قصر بهرام در 154 کیلومتری تهران و در نزدیکی کاروانسرای عین الرشید قرار گر??ته است. در وسط حیاط حوض آبی قرار دارد که امتداد آن از طریق آبراهه ی سنگی به سمت جنوب تا 5/7 کیلومتری بنا به چشمه ای به نام «چشمه سیاه» کشیده شده است. کاروانسرای ینگه امام در ??اصله 100 متری جاده کرج – قزوین، کاروانسرای مستطیل شکل شاه عباسی ینگه امام قرار دارد. از چهار ضلع کاروانسرا تنها ضلع شرقی آن تخریب نشده است و می توان گ??ت نمای اصلی کاروانسرا در این سو است .
×
×
 • جدید...